trawa

Autor Wątek: Ogrzy Charakterzy  (Przeczytany 15948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zulus

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 05, 2006, 09:07:48 am »
nie wiem czy ten argument juz sie pojawil, nie chce mi sie dokladnie sprawdzac.
Na stronie 71 w malym rulebooku jest takie cos:

*up to & including Ogre-sized          unit strenght 3
sguare 40/50 mm base
on foot

*Monster                                       unit stenght starting wounds
larger than Ogre-sized (includes Great Eagles, Stegadons, Giants etc.)
Any base/no base

tyrant ma 40mm podstawke, jest ogre sized, US 3 a wiec stad wynika chyba ze nie jest monsterem?

Offline Kensiorek

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 05, 2006, 09:09:03 am »
Treeman i Shagi to przypadki specjalne tam ich bohaterskosc jest raczej rodzajem upa a nie cechy wrodzonej.

Mamy dwa wyjscia zaden bohater nie jest monsterem z wyjatkiem tych ktorzy zostaja podniesieci do tego statusu za dodatkowe pk. Czyli odpadaja nam wyzej wymienieni panowie + jakies pozniejsze pomysly GW typu gigant bohater stank bohater i inne mutanty.


Albo ten ktory forsuje LS zeby immienie wymieniac bohaterow ktorzy sa monsterami i tych ktorzy nie sa gdzie linia podzialu jest wyznaczana przez widzimisie tworcow uscislen.  Juz nie mowie o DP ale prosze zapomnieli o Hunterze juz trzeba zmieniac uscislenia zeby pasowalo i dalej nikt z LS nie jest wstanie powiedziec dlaczego Slaan na 50/50 z US5 moze wchodzic do regimentu a Wielki demon niech bedzie nielatajacy rowniez na podstawce 50/50 tez z US5 juz nie
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Jankiel

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 05, 2006, 09:11:03 am »
Cytuj
ale Hunterowi (żeby pasowało) zrobili dobrze w postaci podstawki 50x50....

Super.... Jeszcze tego brakowało. Coś przy nim napisano? A może napisano tam, że wszyscy bohaterowie ogrów są ogre-sized?
Cytuj
Jestem za a nawet przeciw ??

Ależ Ty zabawny jesteś...
Ale niestety kłamiesz.
To, że się nie zgadzam z taką interpretacją nie zabrania mi uważać, że to dobra wiadomość dla DE.
Nie zachowuję się tak, jak Ty, że wszystko przeciwne mojej armii jest z gruntu złe i fałszywe, a wszystko, co działa na moją korzyść ma umocowanie w zasadach i jasno wynika z rulebooka.
Cytuj
dalej nikt z LS nie jest wstanie powiedziec dlaczego Slaan na 50/50 z US5 moze wchodzic do regimentu a Wielki demon niech bedzie nielatajacy rowniez na podstawce 50/50 tez z US5 juz nie

Kłamiesz. Oczywiście, że może.

JJ

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 05, 2006, 09:19:34 am »
Cytat: "Trocki"


Ale niestety kłamiesz.
..


To TY kłamiesz! :p  :p  :p  :p

Ja w tym roku ani razu DE nie zagrałem!!!!!!!!!!


A Kolega Kensiorek po prostu mało starannie przeczytał Twój post i słabo go zrozumiał, więc raczył się był pomylić...
Co mu się często zdarza...








Nie to co ja... Sarkazm na milę wyczuję... ;)

Offline Kensiorek

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 05, 2006, 09:20:53 am »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
Jestem za a nawet przeciw ??

Ależ Ty zabawny jesteś...
Ale niestety kłamiesz.
To, że się nie zgadzam z taką interpretacją nie zabrania mi uważać, że to dobra wiadomość dla DE.
Nie zachowuję się tak, jak Ty, że wszystko przeciwne mojej armii jest z gruntu złe i fałszywe, a wszystko, co działa na moją korzyść ma umocowanie w zasadach i jasno wynika z rulebooka.
Cytuj
dalej nikt z LS nie jest wstanie powiedziec dlaczego Slaan na 50/50 z US5 moze wchodzic do regimentu a Wielki demon niech bedzie nielatajacy rowniez na podstawce 50/50 tez z US5 juz nie

Kłamiesz. Oczywiście, że może.
moge sie najwyzej mylic Jankielu i naprawde niepodoba mi sie poziom do ktorej sprowadzasz ta dyskusje ale twoj wybor widac lubisz sie na forum troche ponapinac.  Jesli chodzi o moje wypowiedzi dotyczace DP to poprostu ta armia gram nie jestem LS zeby udzielac sie w kazdej kwesti pisze tylko w tych ktore mnie interesuja. NP argument ktorego uzyliscie zeby zabronic BS orkow uzywac GW uwazam za naciagany ale temat mnie nie dotyczy nic nowego tam nie powiem wiec siedze cicho. Jeszcze cos napisze i zaczniesz mnie podejzewac ze na O&G sie przerzucam.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline spot

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 05, 2006, 09:27:31 am »
dot. Huntera
Nie mam przy sobie wydrukowanych FAQów, w necie nie moge znaleźć.

Ale z tego co pamiętam, to uzasadnienie było w następującym stylu: żeby pasowało do kotów.
Coś jak obecna podstawka do gigusia: żeby mozna było tam wrzucic pół kilo plastiku z wypraski.

Z Hunterem niby nie ma problemu, bo i tak on nie może wleźć do oddziału (ma zasadę Odludek:), ale "na wszelki wypadek" bałbym się zakwalifikować go jako Monstera. Bo przecież od zwyczajnego Tyranta niczym się nie różni.

JJ

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 05, 2006, 09:37:50 am »
Tym razem, całkiem przypadkiem oczywiście, Kolega Kensiorek ma rację.

Pozwolę sobie zacytować fragment tajnego forum...

Cytat: "graves"


Cytat: "JJ"
Na tym forum należy pisać - "Szanowny Kolega raczy się mylić" a nie "Kłamiesz" czy "Łżesz". Chamów i warchołów mamy w polityce. Przy omawianiu Komiksów czy Elfów - ludzie mylę się lub nie mają racji, a nie łżą czy kłamią.


W desperacji można zakrzyknąć - "Gówno prawda!"
Przynajmniej nikomu się nic nie imputuje.

Offline Marcin Galoch

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 05, 2006, 10:39:25 am »
Cytat: "Bigpasiak"
bo on do konca dobry nie jest. czemu niby ancient mialby tracic swoja monsterowosc? bo moze spity wybrac i zajmuje slot lorda? a co z shagotem? analogicznie to znaczy ze co? bohaterowie traca swoja... hmmm przynaleznosc klasowa? jjesli ancient juz nie jest monsterem to nobl(na piechte dla jasnosci) nie jest piechota czy elfem? no bo jak odnosimy to do wszystkich to do wszystkich nie?

Bigpasiak, nie chce mi się już kolejny raz pisać tego samego, proszę, czytaj uważnie poprzednie posty ze zrozumieniem.
Shaggoth champion czy ancient treeman są bohaterami, postaciami.
Stosują się wobec nich wszystkie zasady które stosują sie do postaci w podręczniku.
Także ta zasada, że, z racji swoich rozmiarów, poruszają się jak potwory.
Nie tracą więc swojej "monsterowości" tak do końca.
Ale nie działają na nie pipes of doom, collar of zorga, niektóre czary z beast itp co tam jeszcze się pojawia.
Ponieważ są postaciami.
Noble na piechotę, o jakim wspomniałeś, w tym samym akapicie, wyjaśniono, że porusza się jak harcownik.
Gdyby wsiadł na rydwan, poruszał by się wg zasad dla rydwanów.
Dosiadając mantikory, porusza się jak potwór.
Ale nie staje się rydwanem czy potworem, co wobec niektórych bohaterów chce zrobić uściślenie.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline Khain

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 05, 2006, 10:42:18 am »
Cytat: "spot"
dot. Huntera
Nie mam przy sobie wydrukowanych FAQów, w necie nie moge znaleźć.

Ale z tego co pamiętam, to uzasadnienie było w następującym stylu: żeby pasowało do kotów.
Coś jak obecna podstawka do gigusia: żeby mozna było tam wrzucic pół kilo plastiku z wypraski.

Z Hunterem niby nie ma problemu, bo i tak on nie może wleźć do oddziału (ma zasadę Odludek:), ale "na wszelki wypadek" bałbym się zakwalifikować go jako Monstera. Bo przecież od zwyczajnego Tyranta niczym się nie różni.

do oddzialu wejsc nie moze ale chodzi (przynajmniej dla mnie jest to istotne) o to czy dziala na niego beast cowers czy nie :/ bo ze na reszte to juz wiemy ze nie dziala :P ale hunter ma ta podstawke:
a) dla kotkow
b) dla odrozniania sie ze nie moze sie dolaczyc :P
o powiedział Jezus kiedy Szatan kazał mu zmienić kamień w chleb?
Not enough mana.

Offline Tigerius

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 05, 2006, 12:15:57 pm »
A nie mozemy sie opierac z tym monstrowaniem na zasadzie wyliczania US z ta dodatkowa akceptacja slaana?...
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline Kensiorek

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 05, 2006, 12:59:47 pm »
Cytat: "Tigerius"
A nie mozemy sie opierac z tym monstrowaniem na zasadzie wyliczania US z ta dodatkowa akceptacja slaana?...
a dlaczego tylko slana a nie wielkich demonow i np huntera ?
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Marcin Galoch

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 05, 2006, 03:05:42 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
ale Hunterowi (żeby pasowało) zrobili dobrze w postaci podstawki 50x50....

Super.... Jeszcze tego brakowało. Coś przy nim napisano? A może napisano tam, że wszyscy bohaterowie ogrów są ogre-sized?

I będzie tak za każdym razem.
Nie prościej przyjąć, ze rozmiar podstawki nie ma znaczenia dla bycia, lub nie, monsterem ?
Tygrysy łowcy są potworami, ale on sam nie, bo jest postacią.
Po co zmieniać i uściślać oczywiste rzeczy ?
Przy okazji, ucichł temat latających postaci.
Opierając się na cytacie (podręcznik str 72)
"po przyłączeniu staje się częścią jednostki [...]"
mam pytanie:

WW.....7,5 cala.....T1T2GT3

W oddziale Trolli znajduje się goblińska postać na piechotę.
7,5 cali od trolli (ale ponad 8 od postaci) jest wrogi model.
Na jaką maksymalną odległość może pójść na wprost oddział troli ?
Zdał głupotę, nie szarżuje, goblin się nie odłącza itp. Zwykły ruch.
Innymi słowy, czy będąc częścią oddziału, który nie może maszerować, postać może maszerować ?
Liczę na precyzyjne cytaty :D:D:D
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Jankiel

  • Gość
Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 05, 2006, 04:48:55 pm »
Cytuj
Na tym forum należy pisać - "Szanowny Kolega raczy się mylić" a nie "Kłamiesz" czy "Łżesz". Chamów i warchołów mamy w polityce. Przy omawianiu Komiksów czy Elfów - ludzie mylę się lub nie mają racji, a nie łżą czy kłamią.

Racja. Przepraszam Kensiorka. Kensiorek raczył się mylić. Proszę tylko Kensiorka, by przed wysłaniem następnego posta dokładniej zapoznał się z tematyką, o której pisze.
Cytuj
Nie prościej przyjąć, ze rozmiar podstawki nie ma znaczenia dla bycia, lub nie, monsterem ?

Nie. Co wielokrotnie podkreślaliśmy.
Cytuj
Po co zmieniać i uściślać oczywiste rzeczy ?

A z tej prostej przyczyny, ze nie każdy dysponuje umysłem Marcina Galocha i nie dla każdego te same rzeczy są proste i oczywiste. Gdyby tak było, to najprawdopodobniej twórcy podręcznika napisali by dokładnie to samo, co Marcin sugeruje.
Niestety to nie takie proste.

Offline Tigerius

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 05, 2006, 04:49:46 pm »
Cytat: "Kensiorek"
Cytat: "Tigerius"
A nie mozemy sie opierac z tym monstrowaniem na zasadzie wyliczania US z ta dodatkowa akceptacja slaana?...
a dlaczego tylko slana a nie wielkich demonow i np huntera ?


Bo oni maja ustalony US, a nie ilosciowowwoundowy?
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline Marcin Galoch

Ogrzy Charakterzy
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 05, 2006, 05:19:05 pm »
Cytat: "Trocki"

Cytuj
Nie prościej przyjąć, ze rozmiar podstawki nie ma znaczenia dla bycia, lub nie, monsterem ?

Nie. Co wielokrotnie podkreślaliśmy.

Najmniejsze potwory mają podstawkę 25x50, największe 50x75 lub nie mają wcale. Podobna różnorodność jest wśród modeli, nie będących potworami. Wielokrotne podkreślanie jakiegoś przypuszczenia nie sprawi, że fakty staną się inne.
 
Cytat: "Trocki"

Cytuj
Po co zmieniać i uściślać oczywiste rzeczy ?

A z tej prostej przyczyny, ze nie każdy dysponuje umysłem Marcina Galocha . . .

Szkoda,że nie potrafisz rozmawiać o zasadach na poziomie, bez osobistych wycieczek.
Bigpasiaku, pytanie, jak powinienem się teraz zachować ? Co radzisz ?
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

 

anything