trawa

Autor Wątek: Squabble vs Waaaagh!!  (Przeczytany 7461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blady da'Rasta

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 05, 2006, 11:58:43 pm »
IMHO nie ma podstaw dla tezy ze ma biec w losowym kierunku. fakt ze sie losowo rusza w normalnym ruchu nie ma nic do rzeczy. tutaj popycha go magia a nie kieruje go jego maly zielony rozumek ;)

a co do argumentu ze kiedys nie mozna bylo popychac a teraz niby czemu mozna, to jest zasadnicza roznica w opisie starej i nowej popychaczki - stara mowila ze mozna popychac oddzialy ktore moglyby szarzowac gdyby to bylo ich faza ruchu, to wykluczalo fanoli - oni przeciez nie spelniali tego kryterium. teraz tego zapisu nie ma - mowa tylko o wszystkich friendly unbroken units - prawie to samo, prawie robi roznice
ed for da'blood!
Yellow for da'gold!
Green for da'boyz!

Offline TruePunk

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 06, 2006, 06:33:50 am »
Orki nie sa wrogami fanatykow, bo nie moga ich zabic.

Wrogie orkow sa wrogami fanatykow, bo moga ich zabic.

W efekcie ruszamy sie w strone najblizszego wrogiego oddzialu i tyle.
Popieram Barbarosse w tej kwestii w pelni.

Offline trojek84

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 06, 2006, 12:29:30 pm »
Cytat: "Marcin Galoch"
Trojku, a co z zasadą, że porusza się w losowym kierunku ?
W dodatku co powiesz na :
"completely unaware of what is happening around him"
czy
"starts to spin round crazily"
albo
"really has little idea of where he is going, and will happily plough through troops from his own side"
Wydaje mi się, że nawet jeśli widzi naokoło, to może mieć niejaki problem z wyborem kierunku, a z ustaleniem odległości do najbliższego wrogiego oddziału to totalna porażka. ;)


Tu bym Marcinku wrzocil Twoje argumenty z mojego gg, ze zwroty wprowadzajace do zasad czy wytlumaczenie ich, to nie zasady, a tylko jakies takie fluffofwo racjonalne gadanie :p (jak tlumaczyles czemu pierwszy akapit FAQ o ChD - o tym ze tyczy sie nowego AB O&G - czyli VI ed. - nie jest zadnym kryterium oceniania) ;)

To czar ktory zmusza oddzial aby ruszal sie 2D6" do wroga, wszystko. Zaloga nie moze opuszczac maszyn, a z waaagh! opusci, wilki maja 18" szarzy, a robia czarem tylko 2D6"... na tym polega idea czaru, ze kazdy leci 2D6" do wroga, kazdy. TO wyjatek dla normalnego ruchu...


BigPasiak: juz nie ma zasady ze fanol to Twoj wrog, byla w poprzendim AB, teraz to oddzial friendly ktory moze zadac hity swoim (jak uciekajacy chariot)

Ja bym raczej sie zapytal, jak ruszyc oddzial squigow nie widzacych zadnego wroga... do przodu? Ale gdzie bedzie ten przod? Wydaje mi sie calkiem obiektywnie ze tu trzeba nowatorsko rzucic scatterem, bo nie idzie tego ustalic...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Kołata

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 06, 2006, 12:33:56 pm »
Alternatywą dla scattera może być ewentualnie ruch w stronę strefy przeciwnika.
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Jankiel

  • Gość
Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 06, 2006, 12:42:31 pm »
Cytuj
Ja bym raczej sie zapytal, jak ruszyc oddzial squigow nie widzacych zadnego wroga... do przodu? Ale gdzie bedzie ten przod? Wydaje mi sie calkiem obiektywnie ze tu trzeba nowatorsko rzucic scatterem, bo nie idzie tego ustalic...

Scatter jest jak najbardziej ok.
Po przejrzeniu dyskusji także skłaniam się do pomysłu, że fanatycy również biegną w kierunku wroga (albo scatter, jak nikogo nie widzą).

Offline nazgob

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 06, 2006, 12:45:31 pm »
jak nic nie widza to skatter jestnajlepszym rozwiazaniem. Tym bardziej ze w rulebooku pisze ze jak skirmish obleje glupote to idzie w losowym kierunku (bo nie ma przodu)  :) więc analogia sie sama nasuwa  :)

Offline QUASSIMODO

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 06, 2006, 12:48:55 pm »
teraz juz doczytalem-zwracam honor
fanatyk jest jak najbardziej friendly

jak fanatyk/skirmish nic nie widzi-scater
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline b_sk

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 06, 2006, 12:50:15 pm »
A w popychaczce WE nie ma przypadkiem takiej samej sytuacji i tam się kierunku nie wybiera?
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline trojek84

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 06, 2006, 01:01:01 pm »
Cytat: "b_sk"
A w popychaczce WE nie ma przypadkiem takiej samej sytuacji i tam się kierunku nie wybiera?


Ma tak w opisie, ale co ma to do O&G? One tak nie maja.
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline b_sk

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 06, 2006, 01:28:17 pm »
Wiem, że nie mają, ale chyba jak nie ma nic napisane, to lepiej brać przez analogię?
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Bigpasiak

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 06, 2006, 04:07:02 pm »
Cytat: "b_sk"
Wiem, że nie mają, ale chyba jak nie ma nic napisane, to lepiej brać przez analogię?


nie...

i lepiej tego nie robic... z analogia jest tak ze raz pasuje innym razem burze protestow wywoluje...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Gogol

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 06, 2006, 04:11:28 pm »
a czy fanatyk z popychaczki popchnięty zabija się an dublecie na 2k6 ? IMHO tak
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Kołata

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 06, 2006, 04:25:35 pm »
zabija. tylko przy wypuszczeniu nie ginie na dublecie.
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline trojek84

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:33:30 am »
Nowy FAQ mowi wprost - popychaczka dziala na fanoli... buhahahahaha :D powtarzalem wam od VI edycji... hihihi
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline QUASSIMODO

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 20, 2006, 02:22:26 pm »
dziala...sam sie zgodzilem
odkad byl uznany jako friendly unit i nie mogle w niego gaze of mork poslac zeby mi nie bruzdzil
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

 

anything