Autor Wątek: Historia Polski - Włócznia Ottona  (Przeczytany 9281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andruth

Historia Polski - Włócznia Ottona
« dnia: Grudzień 04, 2006, 02:22:04 pm »
Chłopaki se zakładają tematy o swoich komiksach, to ja też se założe, a co :)

Liczę na opinie -nie miejcie litości :D

Offline Kowal^

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2006, 03:10:17 pm »
- wszyscy sie usmiechaja tak samo chyba ze sie smieja z tych samych rzeczy :lol:  no i czoła majac niskawe przez co blizej im do mongołow niz słowian i młodzi chłopcy i mezczyzni wygladaja metrosexualnie:P ogolnie sa anielskiej urody a szpeca ich tylko piegi przez co nie dostana sie do boysbandu krola Artura aaa pryszczatych ciezko w zyciu nawet gdy sie zyej w  jesieni sredniowiecza, ogolnie to mimika kuleje, zbyt duzy rozrzut miedzy całoscia umiejetnosci ktore masz bardzo wysokie a tym aspektem i to rzuca sie w oczy straszliwie.

+ dobre tła, sceny 'grupowe' tak narysowac pochod 1majowy to trza umiec a niewielu to potrafi obecnie wiec chwale chwale, detale, ogolny warsztat, kon od linijki z wagonami (ee chyba nie ten temat....)

Offline andruth

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2006, 07:13:08 pm »
Cytuj
no i czoła majac niskawe przez co blizej im do mongołow niz słowian


Nic nie poradzę, takie były efekty castingu, a czas gonił :D

Cytuj
młodzi chłopcy i mezczyzni wygladaja metrosexualnie


Wydawca kazał, żeby było trendi :)

Cytuj
pryszczatych ciezko w zyciu nawet gdy sie zyej w jesieni sredniowiecza


Tłumione frustracje seksualne, nawet w epoce wczesnego średniowiecza, są zwykle poważnym problemem 8)


Cytuj
kon od linijki


Tu muszę zaprotestować! Ja konie robię od krzywików :p

Offline graves

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:06:59 pm »
Jeszcze nie udało mi się kupić - a czekam na włócznię już długo. Jak kupię to napisze co i jak.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline empro

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2006, 11:24:53 pm »
ja na razie na szybciora sobie przeglądnąłem, i pierwsze wrażenie mam takowe, że szkoda Twojej kreski na zeszyty, po prostu format za mały,
gdyby był to album, w formacie A4 byłoby chyba tysiąc razy lepiej :)
bo się po prostu zrobiło za dużo, na za małej rpzestrzeni :)
takie zdanie tylko po samym przekartkowaniu, jak się zgłębię w lekturę bardziej, napiszę cosik więcej :)

Offline ljc

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2006, 10:38:48 am »
okładka mi się nie podoba - w sumie nie wiem dlaczego - chyba bardziej przez kolory (nowy format też - szukając serii byłem zaskoczony widząc ją - zwłaszcza ten napisa na fladze)
w środku mi się już podoba:)
choć jest to narysowane dość statycznie, tak "tłowo" w sensie, że obrazek jest często tylko podbiciem wizualnym treści, a nie niesie informacji sam w sobie - to chyba wynik scenariusza (który jednak zły nie jest, choć sam pomysł na orle pióro nie nalezy do moich ulubionych, bo zakłdam, ze ktoś może uczyć się historii na komiksie i moze mu on wypaczyć historię)
wracając do relacji sc-rys., liczba stron i ilość materiału do opowiedzenia narzucają właśnie takie "tłowe" rysowanie - tego chyba się nie jednak przeskoczyć - brakuje mi w tym komiksie kadrów na półstrony bez txt (upraszczając - tak, zauwazyłem rozkłądówkę - świetna...) - trochę też z tego powodu wszystko statyczne takie jest, ale widać, że nie jest kadrowane po najmniejszej linii oporu
same rysunki dopracowane i staranne, tła też (może ew. minimalnie żywsze kolory był widział, ale sam nie jestem do tego przekonany), przemyślane i zróźnicowane twarze (jak tak patrzę na Chrobrego, to widzę od razu, że to on, sam Otto jednak nienajlepszy)

słowem - środek znacznie lepszy niż okładka, warto zajrzeć do środka, zeby zobaczyć staranne i dopracowane rysunki
zgadzam się też z empro, że większy format pozwoliłby na rozwinięcie skrzydeł i pokazanie kunsztu rysownika

nota bene: świetna scena z orłem i sokołem
tamtam!

KRL

  • Gość
Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2006, 02:24:00 pm »
Dla mnie rysunek pierwsza klasa. Ale ja tam się nie znam na rysowaniu bo sam nie umiem.  Niemniej- najlepszy z Strażników Orlego P. Moim skromnym. Serio. Weź i narysuj andruth coś kurcze normalnego teraz. Np. jakiś album fantasy czy coś. Coś w jednym języku może?

Offline Jaszcząb

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2006, 07:42:05 pm »
Zgadzam się z KRL'em. Najlepszy zeszyt strażników. Miło się brnie przez historyjkę. Świetne kadrowanie, kolory, drugi plan. Git jest. Ciekawym kto robi następny zeszyt bo po okłdce nie poznałem rysownika.

Offline Pan Rado

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2006, 08:09:07 pm »
Cytat: "Jaszcząb"
Ciekawym kto robi następny zeszyt bo po okłdce nie poznałem rysownika.


Birek.

Offline empro

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2006, 10:44:33 pm »
Cytat: "Pan Rado"
Cytat: "Jaszcząb"
Ciekawym kto robi następny zeszyt bo po okłdce nie poznałem rysownika.


Birek.


no to ciekawe bardzo :)
Wojtek się zbierał od lat wielu do narysowania wreszcie czegokolwiek co można wydać i okrutnie ciekaw jestem efektu
tym bardziej, że chyba całość tabletem machnął,
prawda to ??

ja czekam niecierpliwie, szkoda tylko, że tę cierpliwość będę musiał ostro potrenować teraz ;P

Offline andruth

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2006, 10:55:20 pm »
Cytuj
ja czekam niecierpliwie, szkoda tylko, że tę cierpliwość będę musiał ostro potrenować teraz


Bardzo ostro bedziesz musial trenować :D
Może zdażysz w tym czasie założyć rodzinę, doczekać się wnuków i konsumowac owoce oszczędzania w 3 filarze :D

A tak serio - to nie był najlepszy z pomysłów Wojtka.Pisząc tę serie powinien sobie "wyznaczyć" odcinek blizej końca, wtedy byłaby szansa, ze to skończy.A tak, czarno to widze.Jak zresztą widzielście, w zapowiedziach Mandry do marca tego komiksu nie ma, ja obstawiam czerwiec - lipiec, ale realnie to może być i październik...

Offline Pan Rado

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2006, 11:02:54 pm »
Cytat: "empro"
prawda to ??


Chyba nie. Wspominał coś, że na jednym z kadrów musi "rękę w komputerze poprawić" czy coś w tym rodzaju. Ale dedukuję tylko.

Offline empro

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2006, 11:06:26 pm »
Cytat: "Pan Rado"
Cytat: "empro"
prawda to ??


Chyba nie. Wspominał coś, że na jednym z kadrów musi "rękę w komputerze poprawić" czy coś w tym rodzaju. Ale dedukuję tylko.


może ma te rękę w kompie i jeszce ją będzie poprawiać,
tak czy siak czekać będę :)

Offline andruth

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2006, 12:13:05 am »
Załóżcie se temat o Birku i tam zgadujcie, czy wsadził rękę do kompa czy  maszynki do mięsa :D

Offline Raf Fariszta

Historia Polski - Włócznia Ottona
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2006, 09:26:21 am »
Zdecydowanie najlepszy zeszyt w serii: rysunek dobry, bardzo dobry rysunek, scenariusz ciekawy. Chyba zacznę regularnie kupować.....
Nocy Matko Dnia

 

anything