Autor Wątek: Przelom w szarzach na skirmish?  (Przeczytany 5233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa@poznań

  • Gość
Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2006, 11:46:35 am »
a mnie inna rzecz zastanawia. szarza skirmisza na skirmisz. Tez moga sobie swobodnie wedrowac by skerowac poscig w jakies fajne miejsce?

JJ

  • Gość
Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2006, 11:54:47 am »
Cytat: "szafa@poznań"
a mnie inna rzecz zastanawia. szarza skirmisza na skirmisz. Tez moga sobie swobodnie wedrowac by skerowac poscig w jakies fajne miejsce?



Nie. Moim zdaniem.

Str 67

diagram 66,5

"Po prostej"* do najbliższego



*JJ interpretation - "take the model and move it into contact with the closest"


Ale jeśli szarże taktyczne są takie cudowne....i chcemy robić bałagan na stole... W sumie nie jest powiedziane, że nie mogę "obiec dookoła"...

Ale to się źle skończy. Naprawdę.

szafa@poznań

  • Gość
Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2006, 12:09:13 pm »
jako darmowy overrun dla przeciwnika w dowolna strone - tak. dlateog tez są na wymarciu...

Offline GoluS

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:22:49 pm »
8)
alo

JJ

  • Gość
Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:23:52 pm »
Szarże na maszyny wydzieliłem.

Offline Scimitar

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2006, 11:10:44 pm »
Nie no - zwolennicy takich szarż są po prostu żałośni. Ehh, szkoda słów. A panom z GW chętnie bym pokazał co wymyslili.

BTW - czy tam napisali "tactical wheeling" ?? Czyli pivotować taktycznie nie można ?? Więc smok odpada ??
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline trojek84

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:12:07 am »
Cytat: "Scimitar"
Nie no - zwolennicy takich szarż są po prostu żałośni. Ehh, szkoda słów. A panom z GW chętnie bym pokazał co wymyslili.

BTW - czy tam napisali "tactical wheeling" ?? Czyli pivotować taktycznie nie można ?? Więc smok odpada ??


Tactical charge jesli dobrze pamietam bo jestem na innym kompie teraz...

Scimi daj na luz, jak kretynska zasada o zakazie obiegania czy chocby minimalnego zwrotu na skirmish byla ogolnie aprobowana to jakos przeciwnicy tego nie podnosili takiego lamentu... chyba Cie bardziej boli to ze mielismy racje niz same szarze :p
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Scimitar

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 21, 2006, 09:20:06 am »
Cytat: "trojek84"
Cytat: "Scimitar"
Nie no - zwolennicy takich szarż są po prostu żałośni. Ehh, szkoda słów. A panom z GW chętnie bym pokazał co wymyslili.

BTW - czy tam napisali "tactical wheeling" ?? Czyli pivotować taktycznie nie można ?? Więc smok odpada ??


Tactical charge jesli dobrze pamietam bo jestem na innym kompie teraz...

Scimi daj na luz, jak kretynska zasada o zakazie obiegania czy chocby minimalnego zwrotu na skirmish byla ogolnie aprobowana to jakos przeciwnicy tego nie podnosili takiego lamentu... chyba Cie bardziej boli to ze mielismy racje niz same szarze :p

Nie wiem, ale dla mnie tamta zasada po prostu była dobra, choćby dlatego że wprowadzała jednoznaczność. O to mi głównie chodzi. Nie mam ochoty analizować 360 możliwych kątów pod jakimi może ktoś mi zaszarżować. To tak jak ze zwykłą szarżą. Wiadomo, że jak coś zaszarżuje to kierunek tej szarży, ewentualny overrun lub flee da się przewidzieć. Dla mnie bzdurą jest, że coś jest z przodu skirmishu, a szarżuje na niego z boku lub z tyłu (oceniając tak na oko, bo wiadomo, że stref nie ma). A może od razu dopuścicie szarże smoka made in Szafa-poznań, przynajmniej będzie weselej, a chaos na polu bitwy będzie niewyobrażalny.
Przy okazji takie zasady powinny być jak najprostsze. Jak ja to wytłumaczę dziecku, które uczę grać, a ma np. 9 - 11 lat ?? Owszem, uzna mnie za guru i stwierdzi, że skoro tak mówię, to tak jest, ale w głębi duszy pozostanie niesmak, że taka szarża z dziwnym obrotem to jakiś wał czy kant.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline swieta_barbara

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 21, 2006, 09:29:19 am »
We mnie niesmak wzbudza skirmish i sie nie skarze. Graj na klockach, skoncza sie Twoje rozterki.
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline grzech76

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 21, 2006, 09:30:34 am »
Cytat: "Scimitar"
 Nie mam ochoty analizować 360 możliwych kątów pod jakimi może ktoś mi zaszarżować. To tak jak ze zwykłą szarżą. Wiadomo, że jak coś zaszarżuje to kierunek tej szarży, ewentualny overrun lub flee da się przewidzieć. Dla mnie bzdurą jest, że coś jest z przodu skirmishu, a szarżuje na niego z boku lub z tyłu (oceniając tak na oko, bo wiadomo, że stref nie ma).



no cóż... wydawalo mi się, że należy zawsze zakladać sposób szarży najbardziej korzystny dla przeciwnika. grając leśnymi jakoś się przyzywczailem. dla mnie wlasnie nielogiczne bylo to, ze szarżując na tancerzy wojny mozna bylo potem ladnie wpasc w driady, ale nie mozna bo trzeba by bylo zrobic lekkiego wheela... teraz można i jest to ok. dla mnie logiczne i taktyczne, a o to chodzi.

to, że miesza to czasami w mechanice - cóż... taki urok tej gry.

Cytuj

Przy okazji takie zasady powinny być jak najprostsze. Jak ja to wytłumaczę dziecku, które uczę grać, a ma np. 9 - 11 lat ?? Owszem, uzna mnie za guru i stwierdzi, że skoro tak mówię, to tak jest, ale w głębi duszy pozostanie niesmak, że taka szarża z dziwnym obrotem to jakiś wał czy kant.


no tak, zasady jak najprostsze. i komu tu dogodzić? jedni narzekają, że GW dąży do upraszczania zasad i przez to schodzi na psy, a inni narzekają, że dla dzieci zasady mogą być zbyt skomplikowane...

Offline Scimitar

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 21, 2006, 12:14:17 pm »
Cytat: "swieta_barbara"
We mnie niesmak wzbudza skirmish i sie nie skarze. Graj na klockach, skoncza sie Twoje rozterki.

Hmm, ciekawe ile mam skirmishu w armii - niech policzę : w DE oddział harpii wystawiam ;) a w WE max 2 oddziały driad, no i dajmy na to Waywatcherów - morze skirmisha :D

Też nie lubię 120 skinków, ale uważam i tak szarże taktyczne za bezsensowne - taki bubel i tyle.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline malal

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 21, 2006, 12:42:24 pm »
Ja czego innego nie rozumiem.
W US jest napisane Worst Play za zagrywke minerami w lini a potem reform ale za to szarza na skirmish pod katem 100-140 stopni to juz jak najbardziej taktyczne mozliwosci.
Obie rzeczy sa mozliwe w rulebooku.Ale jedno nadaje sie na worsta a drugie staje sie mekka graczy ;)
unelord ma tylko 9 ld poniewaz jest........
.....plochliwy :D

Offline Scimitar

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2006, 01:32:06 pm »
Cytat: "malal"
Ja czego innego nie rozumiem.
W US jest napisane Worst Play za zagrywke minerami w lini a potem reform ale za to szarza na skirmish pod katem 100-140 stopni to juz jak najbardziej taktyczne mozliwosci.
Obie rzeczy sa mozliwe w rulebooku.Ale jedno nadaje sie na worsta a drugie staje sie mekka graczy ;)

Dla mnie oba zagrania są równorzędne  :lol:
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Kacper Kacper

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 21, 2006, 03:59:26 pm »
przepaszam, ale skąd ten cytat w ogóle??

Offline Tigerius

Przelom w szarzach na skirmish?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 21, 2006, 04:37:16 pm »
Cytat: "swieta_barbara"
We mnie niesmak wzbudza skirmish i sie nie skarze. Graj na klockach, skoncza sie Twoje rozterki.


glade guardzi, eterale i wild riderzy też są fajni!! :badgrin:
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA