trawa

Autor Wątek: Frenzy, czyli jak się wpieniamy  (Przeczytany 12360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tigerius

Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 07, 2006, 05:11:52 pm »
Cytat: "Barbarossa"
Cytat: "JJ"
Cytat: "trojek84"
To teraz po woli mi prosze wyjasnic bo juz sie zgubilem:

1. zaslonilem sobie szarze oddzialem wilkow (tak na 3mm)- nie musze w tym wypadku deklarowac szarzy, prawda?

2. plotek co wspomnial Marcin - czyli ja musze deklarowac szarze, a raczej szarzowac, nawet jak widze ze miedzy nami jest na oko 10 cali i zaorane pole po drodze??!!


1. Musisz.
2. Musisz.

Moim zdaniem. W oparciu o RB.
Fluffowo też się da uzasadnić, ale po co?

Masz LOS?
Mierzysz zasięg.
Masz zasięg?
Deklarujesz szarżę.
A że wertepy, chaszcze, błota, squigi pod nogi się wplączą?
To spalisz, sfrenzowany głuptasie. ;)

Takie są zasady szarż z frenzy.
Moim zdaniem.


To bardzo TWOIM zdaniem. Ja się odcinam od takich bredni. Dla mnie zasięg szarży to zasięg szarży z uwzględnieniem walających się po drodze jezior. Freenzy to szał bitewny, ale nie głupota i nie sądzę, żeby np. rycerze khorna w płytówach rzucali się pływać za każdym razem, kiedy na drugim brzegu zamajaczy im coś, co można poszatkować.

Obecne uściślenia STARAJĄ się nie zaburzać zasad, które funkcjonowały poprzednio. Punkt czwarty umożliwia (ale też i wymusza) deklarację szarży jednostki z frenzy, jeśli oddział który ją screenował - te wilki z przykładu Trojka - również szarżowały.

Natomiast na pewno nie wymusza deklarowania szarż przez własne jednostki, które się nie zamierzają ruszyć.


Pierwszy raz mogę powiedzieć: dziekuje za odrobinę rozsądku ^^
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline trojek84

Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 07, 2006, 05:14:43 pm »
Cytat: "Barbarossa"
To bardzo TWOIM zdaniem. Ja się odcinam od takich bredni.


JJ z calym szacunkiem, nie brak Ci zdolnosci jezykowych, ani rozumu, ale Twoja wykladnia zasad mnie przeraza (i to nie pierwszy raz)...

Czyli jak rozumiem to co napisal Barb jest czyms grywalnym i tak sie powinno robic (chodzi mi o jakas konkluzje)?
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Jankiel

  • Gość
Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 07, 2006, 05:16:25 pm »
O to nam chodziło, tylko nie potrafilem tego wcześniej jasno przekazać.

JJ

  • Gość
Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 07, 2006, 05:30:14 pm »
@Barb;
To zamiast głupawych, toczących pianę z pyska Korników, rzucających się nawet na wroga którego nie mogą dosięgnąć, wolisz mieć Jasnowidzącego, Skomputeryzowanego Trojkowego Super Dzikusa, który zadeklaruje szarżę dopiero po wyliczeniu trajektorii wpadających mu pod nogi Squigów, jeśli rzucą trzy jedynki?

No dobrze, załóżmy, że masz rację i ustąpię bez obrzucania się epitetami. W końcu "charge move" "is NORMALLY double the movement rate". Wiadomo, że należy wziąć pod uwagę spowolnienie przez teren przy dochodzeniu szarży do celu.
Więc.
Odmierzam 14 cali, szybko obliczam ile z tego jest zaoranego pola. Stwierdzam, że szarża dojdzie jeśli squigi rzucą więcej niż 7 a Gobliny na Wilkach przełamią swój strach przed elfami...
Co dalej?

Barbarossa

  • Gość
Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 07, 2006, 05:41:47 pm »
Dokładnie tak, jak w wypadku normalnej szarży - jeśli jest możliwość, że szarża dojdzie (np zakładając, że oddział goblinów, który ci blokuje ruch, zda fear i zaszarżuje na Elfy), to:

- w wypadku oddziału zwykłego MOŻESZ zadeklarować szarżę (bo nie jest niemożliwa)

- w wypadku oddziału z frenzy MUSISZ zadeklarować szarżę.

Alternatywą jest założenie, że screen zawsze blokuje szarże z frenzy, nawet jak sam też szarżuje, a tym samym, przez analogię, uznanie, że nie można deklarować szarż, jeśli po drodze są własne jednostki NAWET, jeśli też deklarują szarżę, będą się ruszać w compulsory itd. Dla mnie to byłoby zepsucie ciekawego taktycznie i przyjętego elementu gry, więc jestem za tym, co napisałem powyżej.

Jankiel

  • Gość
Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 07, 2006, 05:46:17 pm »
Cytuj
a Gobliny na Wilkach przełamią swój strach przed elfami...

Jeśli dobrze pamiętam, to testują strach w momencie, w którym chcą zaszarzować. Czyli w momencie deklaracji, a co za tym idzie przed mierzeniem sfrenzowanych.

Offline trojek84

Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 07, 2006, 06:10:12 pm »
Akurat squigi/spawny/etc. to inna historia, przynajmniej w VIed. bo compulsory bylo po zadeklarowaniu szarz, przed dostawieniem, czyli frenzy moga w 100% blokowac, a zwykle moga deklarowac, o ile w tej kwestii sie za duzo nie zmienilo?
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

JJ

  • Gość
Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 07, 2006, 06:12:24 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
a Gobliny na Wilkach przełamią swój strach przed elfami...

Jeśli dobrze pamiętam, to testują strach w momencie, w którym chcą zaszarzować. Czyli w momencie deklaracji, a co za tym idzie przed mierzeniem sfrenzowanych.


Jest tak jak piszesz.

Więc dwa pierwsze punkty (z którymi się zresztą zgadzałem - dowody na forum LS :p  :p  :p ) mamy chyba z głowy.
A nawet czwarty który uważałem za zbędny, okazał się potrzebny... :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:
To co teraz? Sztandary i zgoda ogólno-narodowa?

Offline trojek84

Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 07, 2006, 06:14:21 pm »
Cytat: "JJ"

To co teraz? Sztandary i zgoda ogólno-narodowa?


Sztandary, BO i dwuraki i bedzie zgoda ogólno-narodowa :D
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

JJ

  • Gość
Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 07, 2006, 06:20:25 pm »
Cytat: "trojek84"
Cytat: "JJ"

To co teraz? Sztandary i zgoda ogólno-narodowa?


Sztandary, BO i dwuraki i bedzie zgoda ogólno-narodowa :D


Z Tobą i Barbem nie rozmawiam, bo we mnie nie wierzycie. :p
Ale nie cieszcie sie przedwcześnie - jeszcze parę kłód na drodze zwycięstwa zdrowego rozsądku rzucę.  :badgrin:

Offline Marcin Galoch

Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 07, 2006, 08:13:25 pm »
Cytat: "JJ"
Brzytwa JJa;

Nie należy wymyślać zasad ponad potrzebę.

Dziwne, że bronię przed Tobą RB przeciw dopiskom... :shock:

Tu mnie masz :)
Aczkolwiek w tym przypadku to raczej spór o interpretacje jednego słowa.
Kilka ciekawych spostrzeżeń jednak padło w tym temacie, ciekaw jestem, czy jakieś zmiany będą w tym co pierwotnie zaproponowane, bo chyba być powinny.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline klimatyczny powergamer

Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 07, 2006, 11:55:42 pm »
nie wiem czy ktoś już spytał ( jak tak to sory) ale jak się ma zasada 'Impetous' u Errantów do omawianych w tym temacie problemów ?

mam chichą nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł przyrównania tego do Frenzy:)
iję póki padnę... potem piję na leżąco...

Offline trojek84

Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 08, 2006, 07:03:27 am »
Cytat: "klimatyczny powergamer"
nie wiem czy ktoś już spytał ( jak tak to sory) ale jak się ma zasada 'Impetous' u Errantów do omawianych w tym temacie problemów ?

mam chichą nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł przyrównania tego do Frenzy:)


Z opisu impetusa wynika ze maja jeszcze gorzej :p oni musza rzucac LD jak ktos jest w ich "charge range", o ile nie zadeklarowali szarzy, moim zdaniem beda jechali tak samo jak frenzy i w tych samych okolicznosciach... nawet nie wiem czy oni nie beda musieli grzac przez zaorane pole/rzeczke bo maja napisane "charge range" co z wczesniej przyjeta definicja by wlasnie to oznaczalo...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Jankiel

  • Gość
Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 08, 2006, 08:21:04 am »
Nie.... Raczej chodzi o to samo.
Nie przyjmujmy założenia o racjonalności ustawodawcy i niech nam się nie wydaje, że GW posługując się takim a nie innym terminem dokładnie wie, co robi.
Cytuj
czy jakieś zmiany będą w tym co pierwotnie zaproponowane, bo chyba być powinny.

Co najwyżej redakcyjny. Bo treść zostaje ta sama.

Offline Marcin Galoch

Frenzy, czyli jak się wpieniamy
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 08, 2006, 09:48:32 am »
Jeśli chodzi o nr4, to pojawiły się poważniejsze zastrzeżenia, niż redakcyjne.
Przykładowo:
CCCCC


.....................xx
..............xx
...........................xx



FFFFF

Po lewej stronie masz najbliższą krawędź stołu.
teoretycznie, uciekający oddział (xx) może zablokować furiatów (FFFF) aby nie dojechali do celu (CCC), ale sprawa w chwili ich deklaracji jest czysta i jasna. Jakby musieć uwzględniać wszystko, co może się zdarzyć pomiędzy momentem mierzenia, a ruchem szarżowym, to robi się kipisz.
Dlatego opcja zaproponowana przez b_sk, że sprawdzamy "na ten moment" wydaje mi się lepsza, niż ta z uwzględnianiem . . .
Już to widzę na stole jak gram z jakimś goblinem: - nie, nie będę w ogóle mierzył czy moje savage mają zasięg szarży, bo przecież jak rzucę 3x6 hoppersami, to mogą wskoczyć przed nich i zablokować im szarże.
A że w końcu ruszy się gdzie indziej - sorry, uwzględniając teoretyczny ruch hopperów szarża była niemożliwa, a teraz to już po deklaracjach i nie ma znaczenia że ruszyłem się gdzie indziej.
Natomiast robienie ruchów wymuszonych przed deklaracjami szarż to była by zbyt duża ingerencja w zasady.

Jeśli chodzi o nr2, to jest ten dopisek w nawiasie, że sprawdzając szarże furiatów uwzględniamy już podane odpowiedzi na wcześniejsze szarże.
Wynika z tego, że w zasadzie możliwa jest tylko zmiana hold na flee, i chyba tak powinno brzmieć uściślenie, bo tak jak jest teraz, to ktoś pomyśli że może zmienić flee na hold, a wg mnie nie może.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

 

anything