trawa

Autor Wątek: Zaginione karcianki  (Przeczytany 30758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gnostic

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 06, 2004, 04:41:00 pm »
Jeszcze nie tak dawno łoiłem Kult (zostało mi ok. 1500 kart) To był klimat...
 dnia siódmego, czyż nie powiemy: Obyśmy byli płodni i rozmnażali się i zapełniali martwe, nieskończone obszary próżni statkami, życiem i znaczeniem? (...)
I czyż nie będzie to dzień wieczny?

Offline Cagliostro

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 17, 2004, 04:58:27 pm »
Dark Eden to moim zdaniem najbaaardziej niedoceniona karcianka...
Dynamiczna, inspirowana rtsami chyba za bardzo sie roznila od mtgowego standardu, i jakos szybko zostala zapomniana.
Pamietam jeszcze jak czekalismy z qmplami na dodatek, bodajze Genesis mial sie nazywac, oczywiscie nic z tego nie wyszlo, mag sie wycofal z karcianek i DE upadl. Szkoda, bo szczerze mowiac w ogole mnie nie ruszaja produkty WoTC (czy jak to tam teraz sie nazywa).

Offline Zibi

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 17, 2004, 05:03:30 pm »
Cytat: "Cagliostro"
Dark Eden to moim zdaniem najbaaardziej niedoceniona karcianka...
Dynamiczna, inspirowana rtsami chyba za bardzo sie roznila od mtgowego standardu, i jakos szybko zostala zapomniana.
Pamietam jeszcze jak czekalismy z qmplami na dodatek, bodajze Genesis mial sie nazywac, oczywiscie nic z tego nie wyszlo, mag sie wycofal z karcianek i DE upadl. Szkoda, bo szczerze mowiac w ogole mnie nie ruszaja produkty WoTC (czy jak to tam teraz sie nazywa).

Mowisz o Wizards of the Coast :D

Offline Cagliostro

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 17, 2004, 05:20:21 pm »
tak, to mialem na mysli, tylko ze cos tam slyszalem kiedys ze ktos ich kupil? a moze to na odwrot, chyba oni kogos kupili, tych od ADnD, tak?

Offline Zibi

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 17, 2004, 05:22:49 pm »
Nie wiem kto kogo kupil, ale wiem, ze Wotc "maja" D&D

Offline iluvatar

Kult, DUNE
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 21, 2004, 05:35:52 pm »
W swoim zyciu pogralem w  kilka dobrych karcianek ktore teraz umeiraja pokatnie gdzies wolna smiercia
Swietna byla Diuna ale niestety tylko na kilka osob, miala w miare skomplikowane zasady i byla mozna powiedziec troche interaktywna (licytacja przy wystawianiu Ally)
Najlepsza karcianka po POlsku byl jednak Kult. Swietny klimat, swietna gra:)))
Chetnie bym zagral w cos starszego ale neistety w Katowicach kroluje tylko Magic, troche Warcrya i sporadycznie Lotr
Aig vel iluvatar
AAAaaaaaaaaaaaaaaaaa

Offline Gnostic

Re: Kult, DUNE
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 21, 2004, 06:07:22 pm »
Cytat: "iluvatar"

Najlepsza karcianka po POlsku byl jednak Kult. Swietny klimat, swietna gra:)))

Amen, bracie!
 dnia siódmego, czyż nie powiemy: Obyśmy byli płodni i rozmnażali się i zapełniali martwe, nieskończone obszary próżni statkami, życiem i znaczeniem? (...)
I czyż nie będzie to dzień wieczny?

Offline Durgh

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 31, 2004, 11:38:35 am »
Popieram zdanie o Dark Edenie! Gra naprawdę niedoceniona, a w przeciwieństwie do Mtg wciągająca( przynajmniej dla mnie). NIestety w moim mieście gramy tylko we czterech;(.

Offline cadaver

zaginione karcianki
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2004, 01:47:33 pm »
W temacie "martwych" karcianek mogę powiedzieć tyle, że jestem ich totalnym fanem i zbieram wszystkie karty  :)  Aktualnie moja kolekcja liczy 13 tysięcy kart, należacych do 94 gier karcianych. Cześć z tych gier zbieram na maxa - tzn. chcę mieć wszystkie karty, jakie kiedykolwiek wyszły. Do tych gier należą m.in. X-files, Mythos, Hyborian gates, Guardians, Warlords ( nie mylić z Warlord - to zupełnie inna karcianka ), Dune, Legends of the burning sands, Fastbreak, Dark age, Wyvern, Middle Earth i jeszce kilka innych  :D  Inne karcianki, z reguły ze względu na paskudne grafiki tudzież zdjęcia mam tylko i wyłącznie ze względów kolekcjonerskich - to takie hity jak Simcity, Killer instinct czy też Wing commander ( chyba najgorsze rysunki  :x ) . Więc jeśli macie jakieś karty, których chcecie się pozbyć ( lub szukacie jakichś totalnie zakręconych karcianek ) to dajcie znać - może ubijemy jakiś interesik. Żeby się uwiarygodnić dodam, że na allegro działam jako cadaver. Przeprowadziłem łącznie 469 transakcji z 215-oma allegrowiczami i nie było żadnej wpadki. Więc jeszcze raz - dajcie znać. Pozdrówki!!

Offline dagobert

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2004, 02:11:17 pm »
Cytat: "Cagliostro"
tak, to mialem na mysli, tylko ze cos tam slyszalem kiedys ze ktos ich kupil? a moze to na odwrot, chyba oni kogos kupili, tych od ADnD, tak?

Cagliostro jak zawsze wszystko pokręciłeś :roll: WoTC zostało pare lat temu włączone do imperium Hasbro.

Co do karcianiek to wspominając  ś.p Doom Trooprera nie będę oryginalny, ale cóż trzeba pamiętać od czego się zaczynało. Gdzieś ma się jeszcze ten stosik kart w szufladzie, by sobie czasem powspominać  ;).

Pozdrawiam

Offline Nosferatu

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2004, 05:18:03 pm »
Dokladniej rzecz biorac TSR - wydawca dnd - zostal kupiony przez WoTC, a WoTC zostalo kupione przez Hasbro
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline Cagliostro

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2004, 06:23:50 pm »
no tak mi sie zdawało właśnie.

Offline Nosferatu

Re: zaginione karcianki
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2004, 09:43:20 pm »
Cytat: "cadaver"
W temacie "martwych" karcianek mogę powiedzieć tyle, że jestem ich totalnym fanem i zbieram wszystkie karty  :)  Aktualnie moja kolekcja liczy 13 tysięcy kart, należacych do 94 gier karcianych. Cześć z tych gier zbieram na maxa - tzn. chcę mieć wszystkie karty, jakie kiedykolwiek wyszły. Do tych gier należą m.in. X-files, Mythos, Hyborian gates, Guardians, Warlords ( nie mylić z Warlord - to zupełnie inna karcianka ), Dune, Legends of the burning sands, Fastbreak, Dark age, Wyvern, Middle Earth i jeszce kilka innych  :D  Inne karcianki, z reguły ze względu na paskudne grafiki tudzież zdjęcia mam tylko i wyłącznie ze względów kolekcjonerskich - to takie hity jak Simcity, Killer instinct czy też Wing commander ( chyba najgorsze rysunki  :x ) . Więc jeśli macie jakieś karty, których chcecie się pozbyć ( lub szukacie jakichś totalnie zakręconych karcianek ) to dajcie znać - może ubijemy jakiś interesik. Żeby się uwiarygodnić dodam, że na allegro działam jako cadaver. Przeprowadziłem łącznie 469 transakcji z 215-oma allegrowiczami i nie było żadnej wpadki. Więc jeszcze raz - dajcie znać. Pozdrówki!!


a masz moze w swojej kolekcji spellfire - karciane adnd
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline cadaver

zaginione karcianki
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 10, 2004, 11:49:22 am »
Spellfire? owszem, mam troszkę :)  zalezy, jaki podtekst ma to pytanie - czy Ty chcesz się pozbyć, czy też może chcesz nabyć :) pozdro.

Offline LoRd_JASIU

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 18, 2004, 06:29:15 pm »
Ja gralem w Babilon 5 :D i Mam talie na Narnie moze chce ktos kupic :D