Autor Wątek: Zaginione karcianki  (Przeczytany 30790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kuroi

Nietypowe karcianki
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 01, 2005, 02:00:28 pm »
Swojego czasu ostro grałem w różne karcianki i jedną z tych które zapamiętałem lepiej niż inne (pomijając Kult o ktorym wszyscy piszą) jest Leganda pieciu kręgów, nie wiem czy ktos w to jeszcze gra ale gra naprawde potrafiła wciagnac. Co do nietypowych karcianek, grał ktoś z was w Zombiaki? To jest dopiero przykład typowo nie komercyjnej karcianki. Calosc kosztuje ponizej 50 zeta zawiera 2 decki dla 2 graczy(ludzi i zombich). Nie ma możliwosci dokupienia kart (boosterów) licza sie tylko umiejetnosci graczy i taktyka jaka przyjmą. Gra prosta, łatwa, przyjemna i co najważniejsze GRYWALNA. Jest w sprzedarzy jezeli kogos interesuje.:)
dpowiedź zazwyczaj nie znajduje się tam gdzie jej szukamy, lecz jest tuż za naszymi plecami, by zniknąć gdy tylko się odwrócimy...

Offline Zolwik

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 19, 2005, 11:25:53 am »
Martwość karcianki  to w zasadzie kwestia dyskusyjna. Tak naprawdę w wiekszym mieście nie ma takiego problemu. Ja osobiście gram tylko i wyłącznie w karcianki martwe, albo niedostępne w oficjalnej dystrybucji. Osobiście grywam teraz w - METW, Doom Troper, Dark Eden, Magination, Deedlands, Babylon 5, Austin Powers, 7th Sea, Legends of the Burning Sands, X-Files, Tomb Raider, Wheel of Time i parę innych. Tak naprawdę dopiero granie w martwe karcianki stanowi pewne wyzwanie, jakby ktoś z Krakowa miał ochotę zagrać albo pohandlować czymś z tego co wymieniłem to zapraszam do Barda, pytajcie o Żółwia.

PS. Myślałem o stronce poświęconehj właśnie rzekomo martwym karciankach, ze spisami, instrukcjami, namiarami na graczy, nawet z opcją organizacji turniejów (np. na duzych konwentach).

Offline nekhomanta

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 20, 2005, 08:53:31 am »
Cytat: "Zolwik"
Myślałem o stronce poświęconehj właśnie rzekomo martwym karciankach, ze spisami, instrukcjami, namiarami na graczy, nawet z opcją organizacji turniejów (np. na duzych konwentach).


No ja wlasnie chce zrobic cos takiego, tylko powoli mi to idzie :) Na razie mam spisy kart do paru karcianek (Dark Eden, Doom Trooper, Warlords, Hyborian Gates, Spellfire itp, teraz wprowadzam NetRunnera). Skany sam robie, chyba ze znajde kogos kto mi udostepni swoje, tak jak np. dostalem plytke z calym Middle Earthem. Mam zamiar zrobic dzial Linki i Download do kazdej karcianki, do tego jeszcze wymiana kart mniej wiecej tak jak zrobilem to na swojej stronie do VTES (po wpisaniu swojej listy kart jest automat do porownywania z listami innych i podpowiada co znalazlo sie do wymiany u obu osob). Produktem ubocznym jest moj sklep na stronie, ale to chyba nikogo nie zrazi, a moze nawet ktos skorzysta ;)
Do tego bedzie jeszcze zaawansowane wyszukiwanie, bo dla mnie ciekawa opcja jest np. znalezienie kart rysowanych przez dana osobe dla roznych karcianek.
Adres strony (tymczasowy do momentu wymyslenia nazwy dla domeny): http://vtes.pl/multi

Offline cadaver

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 20, 2005, 09:31:29 am »
Hej!
Co do list kart - na tej stronie masz praktycznie wszystko, chociaz od dłuższego czasu strona jest porzucona :-)  Ale spisy kart do starszych karcianek sa raczej ok.

http://www.rpweld3.com/reviews/ccgreviews.html

Offline nekhomanta

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 20, 2005, 09:49:26 am »
Widzialem ta strone - swietna i szkoda ze autor nie bawi sie nowymi kartami. Zazwyczaj najpierw probuje znalezc pelne spoilery do karcianek. Bawiac sie skryptami czesto da sie zaladowac do bazy cale opisy kart, albo chociaz glowne teksty (np. wlasnie netrunnera bede importowal z opisami). Znalazlem tez inne podobne strony jak np. http://ourworld.compuserve.com/homepages/allender/jafsfh.htm#ccg
gdzie dodatkowo sa rozpisani rysownicy, dystrybucja kart w boosterach/starterach itp.

Offline Zolwik

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 20, 2005, 10:01:48 am »
Ok, ale mi chodziło o pełny portal, z wszystkimi mozliwymi karciankami, spisy, zasady, scany, cenniki, a przedewszystkim spis graczy, turniej tzw"martwych karcianek" itp. Wtedy można się ustawić na turniej naprawdę dziwnych gierek na większych konwentach. Dodatkowo płaszczyzna do wymiany i sprzedaży kart ? Jak się wam podoba taki pomysł?

Offline nekhomanta

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 20, 2005, 10:10:32 am »
Mi sie bardzo podoba i jak na razie probuje to zrealizowac sam. Mam juz spisy kart, cenniki (jesli chodzi o cenniki to chetnie konsultowalbym sie z osobami ktore w danej karciance siedza "glebiej", jesli chodzi o naprawde niszowe karcianki to albo korzystam z cennikow zachodnich - jak do Spellfire, albo sam wymyslam ceny w zaleznosci od rarity i ceny za jaka moge to sprowadzic + jakis narzut). Linki i zasady w roznych formatach gromadze i niedlugo zrobie jakis ogolny mechanizm udostepniania tego na stronie. Na zrobieniu wymiany mi zalezy, bo to moze byc ciekawy mechanizm i w Polsce nie ma takiego "ogolnokarciankowego". Sa tylko na stronach dedykowanych konkretnym grom. Info o turniejach itp wymaga znajomosci danej strony przez bardzo szerokie grono osob i tu moze byc problem. Nie znam nawet zadnego forum, ktore by skupialo osoby zajmujace sie roznymi karciankami w jakis aktywny sposob, bo to forum do aktywnych nie nalezy :)

Offline maly

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 20, 2005, 11:41:06 am »
Ja poszukuje ciagle kart do Last Crusade:)
Swietna karcianka w realich II Wojny Swiatowej a scislej ladowania w Normandii.

Jesli ktos ma dajcie znac. albo zna kogos kto ma.

Offline surmik

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 20, 2005, 12:09:00 pm »
Jakby kogos to interesowalo to moge udostepnic pare kart do Xeny(60), DrWho(~120) i XFiles(~500) :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline nekhomanta

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 28, 2005, 10:34:07 am »
Chcialem odswiezyc temat bo udostepnilem juz na swoje stronie www.karcianki.pl mechanizm do wymiany kart z "zaginionych" karcianek :)

Offline Cisza

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 30, 2005, 10:04:09 am »
A czy ktoś miał okazję pograć w Iluminati ??
pare latek temu z kumplami odstawialismy tam gry na 4-5 osób .... supersie grało, masa zabawy. Niestety nie mam pojęcia gdzie sa teraz te karty, bo część mieliśmy chyba pożyczone, część jednego z nas... jakoś tak.
Jakby gdzies to było dostępne, to nawet chętnie bym zebał trochę kart może.
rey and silent as death, it stood watching him. It was lean and powerful, tall as his shoulder and its grinning jaws and lolling tongue revealed row upone row of fangs the size of fighting knives.

Offline Sucuburius

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 27, 2005, 11:41:20 am »
coprawda Duel Masters to nie jest zapomniana gierka ale strasznie dyskryminowana względem Getheringa. dlatego jeżeli jest ktoś kto gra w gdańsku w tą karcianke to prosze o kontakt
ożna zamienic fikcje w rzeczywistość.
Trzeba mieć tylko cheć i silną wole.

Offline Muerte

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 27, 2005, 03:40:37 pm »
"Gatheringowcy" wogole wszystkie inne gry dyskryminuja.
ps. to jest moja opinia za zarazem ocena, gdyz ludzi grajacych w Mtg troszku znam i widze jak oni do tego podchodza, a co najgorsze to mlodzi ludzie (pewno dlatego nie wiedza co dobre :P) (w porownaniu do mnie)
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline Seti

Marudzicie
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 03, 2005, 09:52:07 am »
Troszeczkę przesadzacie. To że karcianka nie jest już publikowana. To, że niektórzy szukają starych karcianek i już ich nie znajdują nie oznacza że one nie żyją.

W internecie roi się od programów pozwalających grac w karcianki z graczami na całym świecie (Macie forum, róbcie turnieje etć). To nic że tak można mieć 'wszystkie' karty, albo super talię. Ważna jest zabawa i gra w 'martwe' karcianki. Ironią losu jest, iż te programy były stworzone po to aby grać w MtG, a teraz używa się ich do gry we wszystko. Wystarczy kilka programów do tworzenia pliku z kartami i mozna już zaczynać.

Z tego co wiem, to RAGE ma najciekawszy program zrobioniony tylko i wyłacznie do grania w takową grę, ale nie miałem jeszcze okazji przetestować, gdyż dopiero niedawno znalazłem tę karciankę i zaczynam dopiero ją poznawać.

Powodzenia w przywracaniu starych karcianek do życia! Zobaczycie, że już za kilka lat (a może i miesięcy) będziecie mogli grać w co tylko chcecie^^ czego sobie i wam życzę!

Offline Dyd

Zaginione karcianki
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 11, 2005, 09:48:24 pm »
jak ktos poszukuje graczy do veto, bo była jakas wzmianka to polecam sklep Morion w Wawie - moi kumple grają tam zacięcie w tą gierkę...
albo forum - "morion.waw.pl"

 

anything