Autor Wątek: Trapp Ikka Monogatari  (Przeczytany 2686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Znicz D

Trapp Ikka Monogatari
« dnia: Grudzień 06, 2006, 11:12:53 pm »
Ach! Ostatnio widziałem (po jakichś ośmniu-dziewięciu latach) ową anime na YouTubie i powróciły mi wspomnienia.
Zwłaszcza ta piosenka końcowa :


„Trapp Ikka Monogatari” który o ile dobrze pamiętam po Polsku się zwał "Rodzina Trappów" (ale głowy nie dam) to jedna z najbardziej urokliwych Anime jakie znam… Choć szczerze powiedziawszy wielkim znawcą ich nie jestem.

Dziewczyna odchodzi z zakonu i zamieszkuje na farmie gdzie zaczyna pracować jako nauczycielka siódemki dzieci pewnego zamożnego jegomościa (którym jakiś czas temu umarła matka) i z czasem zdobywa ich serca.

Podoba mi się bo jest treściowo całkiem poważna a zarazem panuje w niej bardzo przyjemna (momentami wręcz milusia) atmosfera i świetnie ukazuje rozterki psychologiczne. Humor luźny i bardzo przyjemny. Nie ma także za wiele akcji  i wszystko kręci się wokół dialogów czy przemyśleń postaci ale bynajmniej przez to wszystko nabiera realizmu. W sumie ciekawiej słucha się rozbudowanych dialogów niż wszystko miało być ograniczone do szybkich wymian zdań.  
 Podoba mi się także to iż w pierwszych odcinkach sporo kręci się wokół religii i kościoła a jako Katolik jestem bardzo zachwycony tym akcentem.
 [ Po prostu podoba mi się fakt że pokazują postacie jak się modlą czy chodzą do kościoła i traktują to jako coś super-naturalnego i powszechnego. W dzisiejszych czasach jak umieszczają w kreskówkach religie to od razu ktoś się czepia że obraźliwe, "niepoprawne grzecznościowo" albo że to jakaś propaganda...]

W każdym razie gorąco polecam!

Także jakby ktoś dałby mi tytuły anime w podobnym klimacie był bym wdzięczny!

Offline Clayman_

Trapp Ikka Monogatari
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2006, 11:39:47 pm »
domek na prerii

wprawdzie to nie anime ale chyba podobny klimat

amen
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Hang Man

Trapp Ikka Monogatari
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2006, 11:48:57 pm »
ehhh słodki jak zawsze... Wyjdziesz za mnie?
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Knurek

Trapp Ikka Monogatari
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2006, 07:50:46 am »
Szyszka z konta Knurka: Polecam film "Dźwięki muzyki". To film, będący pierwowzorem anime. Zaletą jego jest to, że trwa tylko 2 h :D Chara design toczka w toczkę z aktorów.
Choć nie przepadam za tego rodzaju zabiegami (matko, czy ktoś pamięta Sarę, małą księżniczkę? książkę się czyta CAŁĄ godzinę, może dwie...), te anime wspominam z przyjemnością.
A na piosence "do re mi"  uczyłam się kanjików, hehe.

Offline Znicz D

Trapp Ikka Monogatari
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2006, 02:58:12 pm »
Ja tam z Anime najbardziej lubię te milusie...

Cytuj
Polecam film "Dźwięki muzyki". To film, będący pierwowzorem anime. Zaletą jego jest to, że trwa tylko 2 h  Chara design toczka w toczkę z aktorów.


A tak! Słyszałem o tym filmie tysiące razy i słyszałem piosenki z niego ale nigdy nie miałem okazji go zobaczyć...
Muszę nadrobić straty bo lubię miuzikale...

Offline biedronka22

Trapp Ikka Monogatari
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2007, 04:20:14 pm »
Pytania o piraty, to nie u nas. Wybacz.

Offline Dagu

Odp: Trapp Ikka Monogatari
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2009, 11:50:39 pm »
Podobnoż opening anime jest "pożyczony" właśnie z tego musicalu :D

Ja niestety "spóźniłam się" na emisję w Polonii jeden, ale widziałam pierwszy epek z angielskimi subami. I co? I jajeco, chcę więcej. Mam szczególną skłonność do anime z cyklu "World Masterpiece Theatre", a "Rodzina Trappów" właśnie taką serią jest :D

(A jeżeli miałabym coś polecić w podobnych klimatach, to właśnie animce tego cyklu ;) ).




Classic is fantastic. Yeah.