trawa

Autor Wątek: Stan wojenny według Jacka Frąsia  (Przeczytany 11938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asu_swing

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2006, 08:12:05 pm »
komiks REWELACJA

a kulka kleju ładnie się utoczyła jak koza z nosa i wystrzeliłem ją w dal na peronie metra

Co Wy z tymi podwójnymi postami Panowie? Ja ostatnio nic nie robie tylko sklonowane posty kasuje. Kiedy ja te wszystkie komiksy zrobię, ajk tu cały czas kupa sprzątania na forum. gil
;)

Offline repek

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2006, 11:38:12 pm »
Forum dziwnie działa, to dlatego.

Komiks świetny. Glinno mnie zdecydowanie na kolana nie rzuciło, wolę takie wycieczki Frąsia jak tutaj. Rewelacja, doskonały. Tu można z czystym sumieniem walnąć wlepkę 'Patriotyzm jutra'.

Pozdrawiam

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2006, 11:47:16 pm »
b. fajny dodatek do "Przekroju" - komiks na wysokim poziomie

jedynym minusem jest ta czerwona czcionka, która trochę wysiłku wymagała

KRL

  • Gość
Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 09, 2006, 02:12:10 am »
Tutaj juz ktoś to rzucił- Dlaczego inne komiksy o historii Polski tak nie wyglądają???????? Dlaczego???????
Komiks mi dobrze zrobił- graficznie przede wszystkim.
Marzą mi się inne takie akcje Przekroju- takie komiksiki dodawane do pisma- fantastyczny pomysł. I rysownicy zarobią i się pokarzą - i ludzie komiksy poczytają i bedzie coś innego niż dodatki do pism w stylu "klapki plażowe" albo " torebka z wisiorkiem" na półce.

Offline pszren

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 10, 2006, 04:20:46 pm »
komiks kiepsko narysowany, scenariusz słaby. a co najważniejsze, fałszywy historycznie.

http://img245.imageshack.us/img245/3687/wujekzp2.gif

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 10, 2006, 04:27:14 pm »
Cytat: "pszren"
komiks kiepsko narysowany, scenariusz słaby. a co najważniejsze, fałszywy historycznie.

za to pod linkiem był komiks pięknie narysowany, genialny scenariuszowo i w pełni przedstawiający jedyną prawdę historyczną :lol:
tylko dlaczego tego nie dodali do "przekroju"?

Offline Maciej

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2006, 04:32:38 pm »
Cytat: "pszren"
komiks kiepsko narysowany, scenariusz słaby. a co najważniejsze, fałszywy historycznie.

http://img245.imageshack.us/img245/3687/wujekzp2.gif


 :shock:  nie żartuj sobie w ten sposób.


(za moją pierwszą odpowiedź dostałem osta  :roll: )
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2006, 06:52:33 pm »
Cytat: "pszren"
komiks kiepsko narysowany, scenariusz słaby. a co najważniejsze, fałszywy historycznie.

http://img245.imageshack.us/img245/3687/wujekzp2.gif


Pod tym linkiem...

Pszrenie, jeśli to żart, to paskudny.
Jeśli myślisz tak naprawdę... nie jesteś wart uwagi.


W sprawie samego komiksu.
Myślę, że o to świetny kawałek. Graficznie i scenariuszowo.
Zróżnicowanie technik, porwana, lecz trzymajaca sie kupy narracja zamknięta kapitalnym twistem. Jednocześnie bardzo "frąsiowy", a więc wymagający uwagi i namysłu. Może być za trudny dla przecietnego "yntelygenta"
Obawiam sie, że wiekszośc czytelników Przekroju po prostu wyrwie go i wyrzuci nie czytając. Potraktują to jak kolejną reklamówkę telefonów komórkowych.
Durnie.
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline Czopek Piotrek

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2006, 08:32:04 pm »
Tak się zastanawiałem... czy nie uważacie, że komiks wywierałby jeszcze większe wrażenie, gdyby kończył się stronę wcześniej? Bo ja tak sobie pomyślałem.

N.N.

  • Gość
Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2006, 09:16:56 pm »
Cytat: "Czopek Piotrek"
Tak się zastanawiałem... czy nie uważacie, że komiks wywierałby jeszcze większe wrażenie, gdyby kończył się stronę wcześniej? Bo ja tak sobie pomyślałem.


Mi ostatnia strona pasuje, ale chciałbym, żeby komiks kończył się o jeden komentarz wcześniej.

Offline Marius Magnus

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2006, 09:28:25 pm »
Ja z kolei wolałbym, żeby ostatnią strona, skoro już jest /wydaje mi się niepotrzebna/ zupełnie komentarzów pozbawić.

Na jakimże okropnym papierze wydrukowano "Stan"! Tylko wezmę do ręki, a już na okładce jakaś widoczna plama, czy zagięcie - pozostaje czekać na wydanie albumowe!

PS Odnośnie kalendarium i zdjęć - wolałbym, żeby w całości poświęcono go wydarzeniom, które stanowiły tło komiksu. Podstawowe fakty z historii zna chyba każdy, a takie coś byoby interesującą moim zdaniem ciekawostką.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

N.N.

  • Gość
Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2006, 10:05:21 pm »
Cytat: "Marius Magnus"
Ja z kolei wolałbym, żeby ostatnią strona, skoro już jest /wydaje mi się niepotrzebna/ zupełnie komentarzów pozbawić.

Zdanie "Zresztą dzisiaj też nie chcę" uważam za bardzo dobre i badzo na miejscu, więc uważam, że powinno jednak zostać
Cytuj

PS Odnośnie kalendarium i zdjęć - wolałbym, żeby w całości poświęcono go wydarzeniom, które stanowiły tło komiksu. Podstawowe fakty z historii zna chyba każdy, a takie coś byoby interesującą moim zdaniem ciekawostką.

Obawiam się, że przeceniasz znajomość historii najnowszej, zwłaszcza wśród młodzieży.

Offline repek

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 11, 2006, 02:30:24 am »
Co do ostatniej strony.
Dziecko jako narrator i osoba puentująca jest numerem dość zgranym, często wprowadzającym banalny dydaktyzm, służącym tylko prostackiemu wzruszaniu. Trzeba niezłego pomysłu, by ten chwyt się obronił i tu się, jak sądzę, udało. Nie jest to jakieś tam dziecko, wzięte z czapy i walące smrodek poprawnościowy na do widzenia.

Pozdrówka

Offline littleninja

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 11, 2006, 02:14:46 pm »
Cytat: "Viritim"

Obawiam sie, że wiekszośc czytelników Przekroju po prostu wyrwie go i wyrzuci nie czytając. Potraktują to jak kolejną reklamówkę telefonów komórkowych.
Durnie.


 obawa kompletni niesluszna i traci o przesade(przekroj zawsze staral sie wepchnac czytelnikowi w miare na biezaco co dzieje sie z polskim komiksem, a poza tym filutek rzadzil tam przez kupe czasu i to juz pokazuje ze historyjki obrazkowe nie sa im obce)
zreszta, chociazby tylko jakis procent ludzi to przewertowal to i tak dobrze
akcja przekroju jak najbardziej sluszna i godna pochwaly, komiks równiez
 

poz

ps. nie jestem w zaden sposob powiazany z przekrojem i nie traktujcie tego jako kryptoreklamy :P
..talent to tylko 5% true true....
www.pawelpiechnik.com

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 11, 2006, 03:18:56 pm »
Cytat: "littleninja"


 obawa kompletni niesluszna i traci o przesade(przekroj zawsze staral sie wepchnac czytelnikowi w miare na biezaco co dzieje sie z polskim komiksem, a poza tym filutek rzadzil tam przez kupe czasu i to juz pokazuje ze historyjki obrazkowe nie sa im obce)
zreszta, chociazby tylko jakis procent ludzi to przewertowal to i tak dobrze
akcja przekroju jak najbardziej sluszna i godna pochwaly, komiks równiez
 


Chciałbym wierzyć, że masz rację.
Naprawdę.
I know your deepest, secret fear...
J.M.

 

anything