Autor Wątek: Czary?  (Przeczytany 17200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rals

Czary?
« dnia: Październik 24, 2002, 10:03:29 pm »
Czy mozecie mi powiedziec jaka armi ma njlepsza magie i jaki czar jest najlepszy :?:
 góry za wszystko dziekuję

Offline Solitaire

Czary?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2002, 10:13:50 pm »
Oto zaiste filozoficzne pytanie :!:
A teraz kilka truizmów, które, jak podejrzewam, wielokrotnie słyszałeś.
Wszystko jest względne.
Czary nie są uniwrsalnymi narzędziami zagłady, sztuką jest je dopasować do sytuacji.
Im czar prostszy tym lepiej.
Im czar potężniejszy tym lepiej.
Istotną kwestią są umiejętności magów danej armii.
I magiczne przedmioty.
A także magowie przeciwnika.
I ich przedmioty.
Przeznaczenie twoich magów.
A także ich koszt.
Oraz przeżywalność.
Ilość tychże w armii.
Twojej i przeciwnika.
Stawiam na jakiekolwiek 2k6 hitów z S4 :wink:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Shinji

Czary?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2002, 11:04:17 pm »
To jest najbardziej uniwersalny czar.
Jeżeli chodzi o szczegóły:
- na duże jednostki o małym as(np armia nekromancka, Wood Elves, Lizardmeni itp :P ) - płomienie fenixa z magii HE
- na konice coś co zadaje bez armour sava
- do wzmocnienia konnicy piechoty- steed of shadows(czy cos takiego) - zwieksza ruch o iles cali :)

Offline Falki

Dziwne pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2002, 07:06:21 am »
Zakładam, że grasz taką armią, która może wybierać z dowolnej szkoły, right? Jeżeli tak, to wg mnie najlepsza jest magia życia ex aequo z magią niebios. Praktycznie na każdym stole sa jakieś górki, lasy - wtedy d6 z siłą 5 albo 2d6 z siłą 4 BEZ KONIECZNOŚCI WIDZENIA CELU, PRAKTYCZNIE W DOWOLNYM MIEJSCU NA STOLE po prostu RULEZ! A najlepsze jest na samotnych magów. Wtopa jest wtedy, kiedy przeciwko Chaosowi albo Undeadom wylosujesz 3 i 6 :-(
Teraz Heavens - komety nie trzeba przedstawiać - jak już pier... to robi duże kuku - czasem własnym oddziałom. Ale najlepsze są "pioruny" - znowu dowolny cel (no dobra, tym razem w 24") rządzi - no i dochodzimy do przerzutów. Co jest najważniejsze w Warhammerze? Wielu ludzi mówi jednym głosem - KOSTKI. W takim razie jaki czar jest najważniejszy? Second Sign Of Amul, kropka. Możesz przerzucić praktycznie każde d6 (miscasta nie zniwelujesz), a to jest naprawdę Power. Jak grałem ze strzelającymi lizardmenami to koleś miał średnio 5 przerzutów na turę - starczało akurat na tyle, żeby wszystkie 8 Salamander trafiło i zadało liczbę ran powyżej średniej... co za dół.
Wniosek: bierz Heavens, a jak stół jest gęsto zastawiony terenem, to ryzykuj Life.

Offline Finfarin

Czary?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2002, 12:36:40 pm »
A magia światła? Dwa czasry obniżające WS do 1, jeden z nich dodatkowo obniża ruch o połłowę, tani magic missile wystarczający do zabicia banshetki czy innego cholerstwa, czasr dający immune to psychology dla całej armi, oraz podstawowy dający twemu magowi jakieś szanse przeżycia gdy szarżuej na ciebie zagon maruderów( mój przetrzyma ich do końca gry) oraz jeden leczący? Ta magia może nie ma czaru wygrywającego grę, niszczącego największy oddział przeciwnika, ale nie ma praktycznie większych wad.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Shinji

Czary?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2002, 01:39:41 pm »
Czyli po prostu:
każda magia jest dobra ale zależy do czego ją uzyjemy:P

Offline Falki

Statystyki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2002, 01:42:56 pm »
Cytat: "Shinji"
Czyli po prostu:
każda magia jest dobra ale zależy do czego ją uzyjemy:P

Ciekawe, czy ktoś podlicza częstość wykorzystania wszystkich typów. Moje prywatne odczucie jest takie, że ludzie wybierają Heavens, Fire i Life, a reszta zostaje zawsze "na ławce rezerwowych".

Offline Shinji

Czary?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2002, 01:51:00 pm »
Niezła tez jest magia Shadow

Offline Piotr Mazurowski

Czary?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2002, 02:03:59 pm »
Cytat: "Shinji"
Czyli po prostu:
każda magia jest dobra ale zależy do czego ją uzyjemy:P


Zdecydowanie nie można tak powiedzieć. O niektórych typach magii nie mogę nic stwierdzić. Dlaczego? Bo nigdy nie spotkałem ich w grze. To wszystko wyjaśnia  :)

Natomiast spotkałem (i używałem) Dark Magic - i jest to jedna ze słabszych magii w ogóle.

Offline Jezo

Czary?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2002, 02:58:37 pm »
ja tam mowie ze to high elfy sa mistrzami magii bo:
-maja tansze przedmioty
-maja dostep do wszystkich szkol a do tego high spells co zmnijsza zdolnosci magiczne armii
-seer - wszyscy magowie elfow moga miec seer (30pkt) czyli wybrac sobie czary
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Urithandir

Czary?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2002, 03:23:56 pm »
gobo shamani rulez  :twisted:
magia zielonych jest najpotezejsza
a przedmioty wyrąbane np. ditto's dubble duin doo-dahs ktore pozwalaja rzucic ten zam czar 2 razy w ciagu tury  :shock:
high magic jest za bardzo defensywna IMHO.[nie mozna ciac kawalerii :roll: ]
__NIE MAM WENY ŻEBY COS TU WPISAĆ:}_

Offline Jezo

Czary?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2002, 03:37:23 pm »
zwlaszcza plomieniami feniksa gdzie pod koniec 3 tury kawaleria znika dostajac po trafieniu z sila 8...
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Jezo

Czary?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2002, 03:39:26 pm »
wiem cos o tym bo kiedys zmiotlem tak koledze klocek 12 ulepszonych kawalerzystow chaosu
owszem nie jest nastawiona na atakowanie ale jak cos juz jest to zostaje i wymiata
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Urithandir

Czary?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2002, 03:42:36 pm »
jest to czar remains in play czyli przeciwnik go bez problemu dispelluje zanim czar "urośnie", chcialbym zeby tak nie bylo bo zam gram magicznymi HE
__NIE MAM WENY ŻEBY COS TU WPISAĆ:}_

Offline Jezo

Czary?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 25, 2002, 03:47:16 pm »
u mnie magia to dodatek ale sprobuje
podalbys mi swoja rozpiske na 2000 :?:
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

 

anything