Autor Wątek: nowe plyty  (Przeczytany 240303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raymond Luxury-Yacht

nowe plyty
« dnia: Maj 08, 2003, 01:36:11 am »
Chcialbym sie przywitac. Tak sobie czytam posty na tym forum i spodobalo mi sie i postanowilem sie zarejestrowac i zadomowic :)

Chcialbym sie dowiedziec jakie z ostatnio wydanych plyt w jakis szczegolny sposob wami wstrzasnely, zachwycily czy powalily. Tak naprawde jest to tylko pretkest zeby sie pochwalic moim ostatnim "odkryciem". Chodzi mi o zespol Xiu Xiu. Slucham plyty A Promise od tygodnia i jestem zachwycony. Sluchac w tym echa Einstuerznede Neubabuten (metalowe (czy raczej metlaiczne, zeby nie wzbudzac skojarzen z jednym niezbyt lubianym przeze mnie gatunkiem :>) trzaski i stuki), punka i nowej elektroniki. Szczerze polecam, choc plyta jest bardzo smutna i przygnebiajaca.
y name is spelt 'Luxury Yacht' but it's pronounced Throatwobbler Mangrove.

Offline Kormak

nowe plyty
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2003, 09:14:45 am »
Ja ostatnio odkryłem dzięki kumplowi zespół Interpol i płytę "Turn out the bright lights". Rewelacja. Jest tu i wściekłość sekkcji rytmicznej Sonic Youth, coś z liryzmu Radiohead i emocjonalne napięcie zespołów nazywanych "emo", np. Sunny Day Real Estate, And You Will Know Us By Trail Of The Dead. Wizualnie zespół przypomina modne ostatnio retro-rockowe garniturki/mundurki. Ale z The Hives i innymi bym ich nie wiązał.
Bardzo polecam.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
nowe plyty
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2003, 11:27:27 am »
Ja katuje solowa plytke Martina Gore'a "Counterfeit 2". Niezle zakrecone, glownie zelektronizowane (choc nie brakuje klimatow w stylu pianinko i smyczki) wersje starych kawalkow Eno, Reeda, Bowie/Popa, Weilla, Lennona/Ono, Cave'a, Essexa i innych.

Offline Kik

nowe plyty
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2003, 11:49:10 am »
we Wrocławiu grał ostatnio Hunter ale nie miałem niestety okazji być na koncercie więc pożyczyłem sobie płytkę od kumpeli...nie wiem jak płytka się nazywa bo Oni chyba nawet nie mają żadnego oficjalnego wydawnictwa tylko tak od znajomego do znajomego...w każdym razie płytka bardzo mi się podoba - niektóre motywy bardzo przypominają mi Tiamatowe riffy i vocal z płyty "Clouds", sam vocal przypomina czasem Soad, wstawki gitarowe często godne Opetha, bardzo mi się podoba efekt pogłosu w wokalach...widać że kolesie nieźle się napracowali i zrobili kupę świetnej roboty...są oczywiście pewne niedociągnięcia, przeważnie właśnie wokalne ale myślę że zbiegem czasu to doszlifują...

Offline Raymond Luxury-Yacht

nowe plyty
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2003, 12:01:56 pm »
Tak sie sklada ze sluchalem dosc duzo plyty Interpola, i troche wiecej plyty And you will know us by the trail of dead i nie slysze specjalnie duzych pododbienstw... hmm.. z Sonic Youth tak samo
y name is spelt 'Luxury Yacht' but it's pronounced Throatwobbler Mangrove.

Offline Kormak

nowe plyty
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2003, 01:11:20 pm »
z SY kojarzą mi się nie jazgoczące gitary, tylko sposób gry na perkusji. A w utworze "PDA" Interpola druga część utworu (instrumentalna, sposób w jaki rozwijają się gitary) przypomina mi "Wild Flower Soul" SY z płyty "A thousand leaves".

A skojarznia z Trail of Dead jakoś tak mi się nasunęło... może dlatgo, że razem w trasę pojechali? :D

Offline axel

nowe plyty
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2003, 06:56:58 pm »
To ja rzucę płyty z innej bajki.
Już jakiś czas temu nieźle mną wstrząsnęła pierwsza płyta Jazzanovy, naprawdę niezła. Wprowadzająca w trans, jazzowa, ale i elektroniczna.Zdaje się, że to zwą nu-jazz. Ale nie jest to zbyt łatwa muzyka w odbiorze.Smakuje się ją z czasem...
Druga rzecz, to najnowsza płyta Goldfrapp, niestety nie pamiętam tytułu, z piosenkami Hairy trees czy Train (która teraz zdaje się "chodzi" w radiu i stacjach muzycznych).Zupełne zaskoczenie po ostatniej "Felt mountain" z cudowna Utopia, nie spodziewałam się takiej energii, takiego podejścia do głosu wokalistki (wcześniej brzmiała jak operowa diva) i tej dozy zabawności i kiczu. Moim zdaniem świetne...

Offline Gollum

nowe plyty
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2003, 07:54:02 am »
Kupiłem żonie "Fanaberię" Blue Cafe. Sam też się zastanawiałem, czy panienka ma rzeczywiście głos starej Murzynki, czy potrafi też inaczej. I potrafi. Dwa najbardziej znane hity zaśpiewane gardłowym skrzekiem (bo tak tą barwę trzeba nazwać), a reszta normalnie; ma panienka całkiem przyjemny głos. Płyta do historii może nie przejdzie, ale da się posłuchać.
A gdy słyszę skrzek, to mi się przypomina pewna znana aktoreczka, która kokieteryjnie powiedziała, że chciałaby zagrać starą, grubą Murzynkę. Że niby jest taka młoda i zgrabna. I mamy przykład, że można być bardzo atrakcyjną dziewczyną, a śpiewać jak czarna emerytka.

Offline surmik

nowe plyty
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2003, 10:02:31 am »
Mi ostatnio najbardziej przypadły do gustu: druga plyta Kristen i , chyba tez druga, plyta Robotobiboka "Instytut Las". Czad! :o)
Pozdrowienia,
Marek

Anonymous

  • Gość
nowe plyty
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2003, 08:20:15 pm »
Chcecie jakąś elektronikę? Ulver "Perdition City" - kapela metalowa, ale płyta to prawie czysta elektronika. Wgniata. [zresztą jak wszystkie płyty Ulvera]

Offline Kormak

nowe plyty
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2003, 08:38:56 pm »
Polecam wszystkim The Dandy Warhols "Welcome To The Monkey House" - trochę mniej gitar niż zwykle, dużo syntetycznych dźwięków w stylu lat 80'tych, ale to dalej Warholsi... uwielbiam ten zespół :P

Offline Raymond Luxury-Yacht

nowe plyty
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2003, 08:50:53 pm »
Hmmm... jak mozna nazwac Ulver zespolem metalowym? To ze keidys nagrywali kiepskie plyty nie znaczy ze caly czas musza byc wrzucani do tego samego worka. tymbardziej ze niedawno sie ukazala plyta z remiksami ich tworczosci i naprawde, dobor remiksujacych artystow (fennesz, pita, merzbow, bogdan raczynski, the third eye foundation i in.) swiadczy ze odleglosc miedzy blackiem a ich obecnym repertuarem jest bardzo, bardzo duza.

A teraz tak zupelnie z innej beczki. ostatnio sciagnalem "popshopping - juicy music from german commercials 1960-1975" (tak, sciagam mp3, okradam artystow). Szczerze polecam ta plyte, mozna sobie naprawde poprawic humor.
y name is spelt 'Luxury Yacht' but it's pronounced Throatwobbler Mangrove.

Offline Kormak

nowe plyty
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2003, 08:03:04 am »
Ostatnio:

- Trial Of The Bow "Ornamentation" - arabska muzyka, bardzo majestatyczna, wyciszona, nastrójn wręcz medytacyjny. Bardziej sufi niż jihad  :wink:

- The Kills "Keep On Your Mean Side" - kolejny zespół z "The" w nazwie, ale muzycznie bardzo ciekawie, transowo jak Velvet Underground, a wokalistka ma barwę głosu podobną do Lydii Lunch albo Polly Jean Harvey

Offline Madcatter

nowe plyty
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2003, 11:42:33 pm »
Nowe płyty, nowe płyty, gdzieś tu przecież były te nowe płyty:

SWANS - The Great Annihilator; album po prostu niesamowity, muzyka trudna do jednozancznego zaklasyfikowania, bo mamy elementy electroniki, industrialu, ambientu, rocka... cóż jak zawsze termin zbiorczy "alternatywa" rozwiąże moje problemy w usystematyzowaniu

Bauhaus - In the Flat Field; podobno protoplaści goth'u lub zespół death rockowy, nie ma to najmniejszego znaczenia album jest świetny, muzyka surowa, szorstka, ostra, pomysłowa i... dowcipna.

Cocteau Twins - Treasure; no tą płytą się trochę zawiodłem, nie to że nie odpowiadałą mi jakość, bo każdy wie czego się spodziewać po Cocteau (choć Garlands mnie zaskoczyło), ale troche tu mało materiału muzycznego, piosenki przechodzą w siebie niezauważalnie i po chwili koniec płyty... ale ja mam może zbyt duże wymagania
I dont necessarily believe there is a cure for this/so  I might join your century but only as a doubtful guest/I was too precarious removed as a caesarian/behold the worlds worst accident/I AM THE GIRL ANACHRONISM" Amanda Palmer, The Dresden Dolls

Anonymous

  • Gość
nowe plyty
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2003, 06:16:06 pm »
Cytat: "Raymond Luxury-Yacht"
Hmmm... jak mozna nazwac Ulver zespolem metalowym? To ze keidys nagrywali kiepskie plyty nie znaczy ze caly czas musza byc wrzucani do tego samego worka.


Może dlatego, że wywodzi się ze sceny black metalowej? I że Garm jest tam znany i szanowany? Polecam Wam posłuchanie Arcturusa.
pozatym - kiepskie???

ps. mam nadzieję, że nie nabroiłem nie stosując się do tematu...