Autor Wątek: nowe plyty  (Przeczytany 240274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
nowe plyty
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 24, 2007, 05:49:12 pm »
Cytat: "Carbon"
Cytat: "Kud7aty"
Tarja była niezastąpiona imho.

no jak to przeciez ja zastapili

nie ma ludzi niezastąpionych

Cytuj

I tak sa mierni, mogliby przestac istniec generalnie.


O to, to!
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Ziemniakento

nowe plyty
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 27, 2007, 06:00:59 pm »
Właśnie przesłuchałem nowy album Cunninlynguists- Dirty Access
Czekałem na tą płytę 2 lata!

Offline Kormak

nowe plyty
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 27, 2007, 09:23:56 pm »
No to może napisz coś więcej?

Offline Szwejermann

nowe plyty
« Odpowiedź #288 dnia: Październik 11, 2007, 11:00:27 pm »
nowy clutch zamiata, to najlepsza plyta rockowa w tym roku, nie inaczej!!!

Offline Dzwonsson

nowe plyty
« Odpowiedź #289 dnia: Październik 12, 2007, 03:44:47 pm »
Iced Earth - ''Framing Armageddon'', czekalem i sie doczekalem, jednak musze powiedziec, ze spodziewalem sie czegos zupelnie innego, liczylem na stary dobry Iced Earth ale sie przeliczylem, dostalem takiego samego gniota jak w wypadku ''The Glorious Burdem''. Jedyne co moge powiedziec, to to iz zmiana wokalu nie wyszla grupie na dobre.
Jednak mimo wszelkich zastrzezen jakie mam do nowego image'u zespolu udam sie na kocert zaplanowany na 01/11/2007... W koncu nic nie zabije starych kawalkow takich jak ''My Own Savior'' czy ''Disciples Of The Lie''.

Offline Szwejermann

nowe plyty
« Odpowiedź #290 dnia: Październik 12, 2007, 08:32:19 pm »
pierwszy singiel na glorious burden byl swietny, nie mowiac juz o drugiej plycie ktora byla najlepszym wydawnictwem w ich karierze
wokal w koncu zmienili na wlasciwy, tak to slowo jest dobre - z zasmarkanego smutasa o wokalu i prezencji chlopca dotknietego nadmiernym wydzielaniem hormonow na heavy metalowego wiesniaka z falsetem, tak to powinno wygladac od samego poczatku, nie ma nic gorszego w heavy power metalu niz silenie sie na powage, ale mlodziez licealna musi dojrzec i wyrosnac ze swoich poobszywanych kostek i bluz armii niemieckiej zeby to zrozumiec

Offline Dzwonsson

nowe plyty
« Odpowiedź #291 dnia: Październik 12, 2007, 08:49:56 pm »
Cytat: "Szwejermann"
pierwszy singiel na glorious burden byl swietny, nie mowiac juz o drugiej plycie ktora byla najlepszym wydawnictwem w ich karierze
wokal w koncu zmienili na wlasciwy, tak to slowo jest dobre - z zasmarkanego smutasa o wokalu i prezencji chlopca dotknietego nadmiernym wydzielaniem hormonow na heavy metalowego wiesniaka z falsetem, tak to powinno wygladac od samego poczatku, nie ma nic gorszego w heavy power metalu niz silenie sie na powage, ale mlodziez licealna musi dojrzec i wyrosnac ze swoich poobszywanych kostek i bluz armii niemieckiej zeby to zrozumiec


Przykro mi stary, nigdy nie mialem kostki ani jakiegokolwiek elementu odzienia z Bundeswerhy. Co do wokalu to nie powiesz mi, ze to co prezentowal wokalista IE na SMTWC jest badziewiem w porownaniu z jekiem, tak to mozna nazwac tylko jekiem, ktory mozna uslyszec na TGB. Matt Barlow byl zdecydowanie lepszym leaderem, niz Tim Owens.

Jak tak dalej pojdzie to uslysze, ze Carlos Santana, to dupa, a nie gitarzysta:/.

Offline talibuun

nowe plyty
« Odpowiedź #292 dnia: Październik 12, 2007, 09:38:25 pm »
Cytat: "mizeroth"

Jak tak dalej pojdzie to uslysze, ze Carlos Santana, to dupa, a nie gitarzysta:/.


a to jak najbardziej prawda.
n grind we crust

Offline Szwejermann

nowe plyty
« Odpowiedź #293 dnia: Październik 12, 2007, 10:17:42 pm »
Cytuj
Przykro mi stary, nigdy nie mialem kostki ani jakiegokolwiek elementu odzienia z Bundeswerhy.


boleje nad upadkiem poziomu dyskutantow, to juz nie pierwszy ktoremu rzeczy podstawowe dla potrzeby plynnej wymiany zdan nalezy tlumaczyc jak przedszkolakowi

Cytuj
Co do wokalu to nie powiesz mi, ze to co prezentowal wokalista IE na SMTWC jest badziewiem w porownaniu z jekiem, tak to mozna nazwac tylko jekiem, ktory mozna uslyszec na TGB.


to jest heavy/power metal, nie opera, tutaj rozpietosc oktaw jest atutem jaki moze miec znaczenie w dyskusjach nastoletnich fanow majacym przewazyc o ich racji odnosnie "lepszosci" ulubionego wokalisty. poniewaz jestesmy na forum o niezwykle wysokim poziomie merytoryki oraz fachowosci, takie detale nia maja dla nas znaczenia, rozmawiamy na znacznie wyzszej, posiadajacej szersze spektrum spojrzenia na problem plaszczyznie, i z tego tez wzgledu odwolujemy sie do wartosci majacych fundamentalne znaczenie dla danego problemu. a jedna z takich wartosci w gejmetalu jest stopien wsiurskosci wokalisty, bez ktorego ta muzyka po prostu nie moze sie obejsc, jako ze wies i chala jest elementem trwale, nierozerwalnie wpisanym w jej nature, czyms bez czego traci ona swoje charakterystyczne atuty i staje wraca do formy pierwotnej, masy o nieokreslonej konsystencji i barwie ktorej formowanie moze na powrot stworzyc z niej zarowno gejmetal jak i cos calkowicie innego - wszystko zalezy od doboru skladnikow, jesli miales kiedys w szkole chemie to zrozumiesz o co mi chodzi. tak czy inaczej chodzi o jedno - inne jest spojrzenie gowniarza ktory w swej bezkresnej ignorancji stawia gejmetal jako swoja ulubiona muzyke na rowni z cala reszta artystow, zespolow bez wzgledu na nurt z jakiego sie wywodza, a inne jest spojrzenie na sprawe osoby obytej z muzyka pojmowana szeroko, wolnej od uprzedzen, klapek na oczach, majacej za soba setki wysluchanych plyt, ktora ponad swoje w dyskusji nic nie warte faworyzacje stawia swoje doswiadczenie i istote merytorycznego spojrzenia na problem.

Cytuj
Matt Barlow byl zdecydowanie lepszym leaderem, niz Tim Owens.

uscislij, doprecyzuj, pod jakim wzgledem byl lepszy? takie generalizowanie do niczego nie prowadzi

Offline Dzwonsson

nowe plyty
« Odpowiedź #294 dnia: Październik 13, 2007, 11:06:46 am »
Szwejermann, caly ten twoj filozoficzny belkot mozna bylo zmiescic w kilku zdaniach, jednak widze, ze bardzo chciales sie popisac zasobem wlasnego slownictwa i ukazac iz w swojej opinii masz przewage intelektualna nad oponentem.
Co do muzyki, to nie twierdze, ze slucham tylko i wylacznie metalu. Interesuja mnie wszystki gatunki muzyki od muzyki klasycznej czy folklorystecznej przez rap, pop i muzyke elektroniczna po rock, blues czy jazz. Jednak nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, nie konczylem szkol, nie chodzilem na wyklady. Ja jak zwykly, prosty czlowiek slucham tego co mi sie podoba. Teraz rozmawiamy o metalu. Nazywasz cos gej metalem, power metalem, a dla mnie nie ma podzialu. Metal jest metalem i koniec kropka. Przez lata natworzylo sie kilkadziesiat, jezeli nie wiecej, roznych szkol metalu ale mi to wisi.
Odnosnie Barlow'a i Owens'a, to nie twierdze, ze z fachowego punktu widzenia Barlow wypada lepiej. Dla mnie ta postac to byla dusza IE, legenda. Sluchajac nowych plyt czuje sie po prostu zle, obco. To tak jakby Metallica zrezygnowala z James'a, a z Iron Maiden odszedlby Bruce. Wokalisty nie powinno sie zmieniac, zwlaszcza sprawdzonego i lubianego przez wiekszosc fanow.

Offline Szwejermann

nowe plyty
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 13, 2007, 01:43:31 pm »
Cytuj
Szwejermann, caly ten twoj filozoficzny belkot mozna bylo zmiescic w kilku zdaniach

balem sie ze nie zrozumiesz, a z tego co napisales juz boleje nad tym ze nie rozpisalem sie jeszcze bardziej
Cytuj
jednak widze, ze bardzo chciales sie popisac zasobem wlasnego slownictwa i ukazac iz w swojej opinii masz przewage intelektualna nad oponentem.

tak, to byla klasyczna popisowa, nie mam co robic tylko popisywac sie przed toba
Cytuj
Co do muzyki, to nie twierdze, ze slucham tylko i wylacznie metalu.

ale ja nie pisalem nigdzie ze jest inaczej
Cytuj
Interesuja mnie wszystki gatunki muzyki od muzyki klasycznej czy folklorystecznej przez rap, pop i muzyke elektroniczna po rock, blues czy jazz.

...i w ogole pewnie po sam kosmos
Cytuj
Jednak nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, nie konczylem szkol, nie chodzilem na wyklady.

naprawde nie musiales tego pisac
Cytuj
Ja jak zwykly, prosty czlowiek slucham tego co mi sie podoba.

a ja jestem skomplikowany i slucham tego co mi sie nie podoba, wez juz daj se spokoj z ta blazenada
Cytuj
Nazywasz cos gej metalem, power metalem, a dla mnie nie ma podzialu. Metal jest metalem i koniec kropka.

no jak ty stawiasz znak rownosci miedzy coroner a iced earth albo silencer a judas priest to ja nie wiem czy w ogole jest jakis sens z toba rozmawiac
Cytuj
Przez lata natworzylo sie kilkadziesiat, jezeli nie wiecej, roznych szkol metalu ale mi to wisi.

no pewnie, wiwat ignorancja, co cie tam obchodza lata swietlne roznicy miedzy jednym a drugim, dla ciebie, fachowca, ktorego interesuja wszystkie gatunki muzyki od muzyki klasycznej czy folklorystecznej przez rap, pop i muzyke elektroniczna po rock, blues czy jazz nie ma to zadnego znaczenia
Cytuj
Odnosnie Barlow'a i Owens'a, to nie twierdze, ze z fachowego punktu widzenia Barlow wypada lepiej.

z fachowego punktu widzenia barlow jest lepszym wokalista, ale owens ma to cos dzieki czemu idealnie wpisuje sie w archetyp wsi jaki uprawia iced earth
Cytuj
Dla mnie ta postac to byla dusza IE, legenda. Sluchajac nowych plyt czuje sie po prostu zle, obco. To tak jakby Metallica zrezygnowala z James'a, a z Iron Maiden odszedlby Bruce. Wokalisty nie powinno sie zmieniac, zwlaszcza sprawdzonego i lubianego przez wiekszosc fanow.

ahaha, najlepsze widze zostawiles sobie na sam koniec. bylo od razu ze jestes sentymentalny metaluch i zakochales sie w barlowie, przywiazujesz sie do brudasow z klakami do ziemi i wieszasz ich plakaty nad lozkiem podziwiajac napiety tors, w takim razie dyskusje mozemy uznac za zakonczona, poczekam sobie na kogos kto ma zarzuty charakteru merytorycznego.

Offline Dzwonsson

nowe plyty
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 13, 2007, 03:52:07 pm »
Widze, ze nie potrafisz prowadzic spokojnej dyskusji z innym czlowiekiem. Jezeli takie samo podejscie prezentujesz w normalnym zyciu, rozmawiajac z ludzmi twarza w twarz, to moge powiedziec, ze mi przykro. I owszem ta rozmowe mozemy uznac za zakonczona, bo z mojego punktu widzenia, nie mam z kim rozmawiac. Nie mam zamiaru przekrzykiwac sie z jakims cwaniaczkiem, co pozjadal wzsystkie rozumy, a mlodszych ludzi ma za nic.

Offline Szwejermann

nowe plyty
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 14, 2007, 12:01:01 am »
rozmawiaj o muzyce badz gin

Offline beniaminek

nowe plyty
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 14, 2007, 07:59:17 pm »
Cytat: "mizeroth"
To tak jakby Metallica zrezygnowala z James'a, a z Iron Maiden odszedlby Bruce. Wokalisty nie powinno sie zmieniac, zwlaszcza sprawdzonego i lubianego przez wiekszosc fanow.


Powinni już dawno temu pozbyć się tych brudów ze swoich zespołów. Iron Maiden bez Di'Anno to karykatura heavy metalu.

Offline Sirius

nowe plyty
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 14, 2007, 08:27:18 pm »
Di'Anno był lepszy od Bayley'a, ale Maideni nie osiągnęli by tyle bez Dickinsona. Bruce na pewno lepiej nadaje się na frontmana, wniósł sporo do zespołu i dopiero po jego przyjściu stali się bardzo popularni.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy