Autor Wątek: nowe plyty  (Przeczytany 240251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zyon

Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #360 dnia: Kwiecień 28, 2009, 12:12:56 pm »
Nils Petter Molvaer - Hamada

Cytuj
It is Nils Petter Molvaer´s most angry and darkest album up to date with climaxes in the songs “Friction” and “Cruel Altitude” where he and his fellow musicians, Eivind Aarset (g) and Audun Kleive (dr), leave the paths of ambient, electronica and improvisation and get the axe out to poach in the fields of indie- and 70ies-prog-rock, before they cool it down to end the album on a more conciliatory note.


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Nocturno_Culto

Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #361 dnia: Kwiecień 30, 2009, 11:49:31 am »
chociaż David T. niezmiennie brzmi jak Butters z SP.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #362 dnia: Maj 14, 2009, 08:43:44 pm »


OMFG PŁYTA ROKU
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #363 dnia: Maj 24, 2009, 11:03:47 pm »
jest juz nowa płyta across tundras, 'herds of the fathomless valleys'. na razie brzmi dobrze, zobaczymy co bedzie dalej.
duppa, pierwsza polowa plyty bardzo dobra, druga dolne stany srednie niestety
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2009, 10:43:15 am wysłana przez Nezumi »
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline absynt

Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #364 dnia: Czerwiec 07, 2009, 02:00:27 pm »
Tides From Nebula - Aura
Płyta warszawskiej kapeli konkretnie daje radę. Świetne motywy rodem z Pelicana czy Red Sparowes. Warto.


Offline zyon

Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #365 dnia: Czerwiec 07, 2009, 03:53:06 pm »


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #366 dnia: Czerwiec 07, 2009, 11:16:28 pm »
Tides From Nebula - Aura
Płyta warszawskiej kapeli konkretnie daje radę. Świetne motywy rodem z Pelicana czy Red Sparowes. Warto.


może być. taka sama jak sto tysięcy innych postkrokow, ale jak na polskie warunki ekstra.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #367 dnia: Czerwiec 08, 2009, 10:36:54 am »
Trzeba wspierać polskich post-rockowców, skoro jacyś istnieją, powiedziałeś  :lol:
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 07, 2009, 07:26:32 pm »
nowe mount eerie gniecie mosznę i duży palec u nogi. świetne płyciwo
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline skil

Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:27:25 pm »
nowe mount eerie gniecie mosznę i duży palec u nogi. świetne płyciwo
true true
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Qraq

Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #370 dnia: Wrzesień 10, 2009, 09:38:05 pm »
MUSE - The Resistance

Dla mnie to płyta roku. Liczyłem jeszcze na nowe Depeche Mode, ale zawiedli na całej linii (w pociągu 3 razy przesłuchałem i nie pamiętam żadnego kawałka poza "wrong").

Muse dalej sie rozwija i z każdą płytą dają coś troche innego. Teraz chyba skok jest największy, bo poszli śmiało w inne aranżacje i jeszcze więcej wspomagania elektroniką, ale czuć, że to dalej Muse. Co niektórzy smęcą że to nie to samo i wogóle, f.uck them. Nie zawiodłem się na żadnym z utworów, a kilka pokochałem.

Uprising fajnie kołysze i jest typowym, pompatycznym kawałkiem. Resistance zaczyna się delikatnie, stosunkowo rozkręca i zaskakuje ciekawym refrenem; porywa.Undisclosed Desires to ciekawy eksperyment z popowymi bitami i feelingiem a'la Depeche Mode. Bardzo fajnie mnie giba gdy przechodzi do refrenu. United States... to kolejna pompa i słynne już ukłony w stronę (Baczność!) Queen (Spocznij! ..który płynnie przechodzi do rzępolenia na fortepianie (jakiś klasyczny utwór - ale ja jestem nieobeznany twórcami tychże) ...który płynnie przechodzi do Guiding Light - cudnego kawałka stadionowego rock hymnu. Unnatural Selection to taka esencja Muse, co tu powiedzieć. Kawałek szybki i energiczny, potem powolny i smętny i cały czas epicki :). MK Ultra to energetyczne arcydzieło. Jestem w szoku. I Belong to You to kolejny eksperyment, udany i dość zaskakujący w ostatniej części. No i zapowiadana "symfonia" by M.Bellamy: Exogenesis w trzech częściach. Każda ma trochę inny klimat i jak dla mnie najlepiej mi sie tego słucha późnym wieczorem, gdy nie mam już ochoty na nawalanie.

Muse - pompatyczne rzępolenie z wokalistą, którego jedni by wynieśli na ołtarze, a inni chętnie by go na nich widzieli konającego bolesną śmiercią :P. Cóż, dla mnie Bellamy to geniusz gitary i co najmniej ciekawy wokal. Mam ich płyty, byłem na koncercie i ten krążek mnie nie zawiódł. Na liście zakupów ląduje w zakładce "priorytety". Zdania są podzielone, ale tak to już z Muse jest.

daję 9/10, bo jeszcze nie oswoiłem się w pełni z niektórymi kawałkami ("unnatural...", "i belong..."). Możecie sobie tę ocenę wsadzić, bo jestem skrzywiony ;P

Offline absynt

Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #371 dnia: Wrzesień 14, 2009, 09:12:36 pm »


Pearl Jam - Backspacer

Jest nieźle.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2009, 12:06:54 am wysłana przez absynt »

Offline skil

Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #372 dnia: Wrzesień 16, 2009, 10:06:54 pm »
singiel kiepściutki...
ale okładka fajna.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #373 dnia: Wrzesień 17, 2009, 12:43:47 pm »


JARAM SIĘ
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline absynt

Odp: nowe plyty
« Odpowiedź #374 dnia: Wrzesień 17, 2009, 06:11:51 pm »
MUSE - The Resistance
O ile "Hysteria" uważam za najlepszy alt. rockowy utwór w ogóle, to nowa płyta nic a nic mi nie leży.
Po pobieżnym przesłuchaniu śmierdzi ostro Queen'em.

singiel kiepściutki...
ale okładka fajna.
Fakt, singiel jest taki sobie, trochę na siłę. Patrząc jednak, że w tym gatunku muzyki wymyślić wiele się już nie da - całość można na 4/6 ocenić.

 

anything