Autor Wątek: nowe plyty  (Przeczytany 240210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

nowe plyty
« Odpowiedź #315 dnia: Grudzień 01, 2007, 04:55:43 pm »
Dawno temu jak ta płyta się ukazała, to słuchałem zachęcony zachwytami, nie wiedząc nic o muzykach zaangażowanych w jej powstanie. Nie ruszyło mnie to zupełnie. Nazwa zespołu fajna jednakoż.

Offline Szwejermann

nowe plyty
« Odpowiedź #316 dnia: Grudzień 01, 2007, 05:02:25 pm »
Cytat: "Lieut. Col. Bill Killgore"
warto wspomniec o plycie, ktora na innym sekretnym forum zapodal 612, ktorego ostatnio zamroczyl ufomammut i lento na tyle, ze potrzebuje conajmniej lewatywy zeby go wyrwac z tego dzwiekowego nalogu. otoz mowa o crippled black phoenix "a love of shared disasters"

zespol niejakiego justina graves'a, znanego z brytyjskiego sludgeowego (przez niektorych uwazanego za legendarny - imo gruba przesada) iron monkey. justin udzielal sie w wielu innych kapelach, z tych najbardziej znanych chocby - tak tak - electric wizard. crippled black phoenix to jednak calkiem inna historia. nie ma tu zadnych sludge'y, doom'ow, stonerow czy innych drone'ow. jest za to - tak tak - plyta poetycka, rozmarzona, chwilami melancholijna, bardzo romantyczna. uspokajajaca dusze i zmeczone zyciem cialo. to idealna plyta na zlapanie oddechu, przystopowanie i chwile refleksji. muzycznie przewija sie tu spora gama stylow a jednak plyta jest bardzo spojna, utwory ukladaja sie w jeden wielki pejzaz wypelniony dzwiekami gitar, instrumentow klawiszowych, akordeonow itd itp. co tu duzo mowic - piekna plyta. kto nie poslucha ten goopek.


zdrowo przesadzasz, plyta jest fajna, prawie kazdy utwor ma, ze sie tak wyraze, potencjal hitowy, w kazdym odnalezc mozna cos naprawde charakterystycznego i co najwazniejsze, niezwykle umiejetnie skomponowanego, a o to z wlasnego doswiadczenia wiem ze ostatnio dosc ciezko (choc mozliwe ze slucham jakichs gownianych plyt). powtorze tylko co juz pare razy pisalem - dwa dlugie numery the wistler bodaj i long cold summer wrecz zniechecaja mnie do kolejnych odsluchow, sama mysl ze bede musial przez nie przebrnac skutcznie mnie powstrzymuje od uruchomienia foobara, a nie o to chyba w muzyce chodzi

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

nowe plyty
« Odpowiedź #317 dnia: Grudzień 02, 2007, 01:03:40 am »
Cytat: "Kormak"
Dawno temu jak ta płyta się ukazała, to słuchałem zachęcony zachwytami, nie wiedząc nic o muzykach zaangażowanych w jej powstanie. Nie ruszyło mnie to zupełnie. Nazwa zespołu fajna jednakoż.

nie gadaj, ze taki z ciebie niewrazliwiec. nie ruszylo cie piano w koncowce "when you're gone"?
Cytuj
dwa dlugie numery the wistler bodaj i long cold summer wrecz zniechecaja mnie do kolejnych odsluchow, sama mysl ze bede musial przez nie przebrnac skutcznie mnie powstrzymuje od uruchomienia foobara, a nie o to chyba w muzyce chodzi

przesada. faktycznie oba sa po pierwsze przydlugie, po drugie to najslabsze kompozycje na plycie (chociaz tez niepozbawione ciekawych elementow) ale na pewno nie wplywaja negatywnie na calosc. a juz na pewno nie tak bardzo, zeby sluchanie tej plyty sobie odpuscic. w koncu nie mamy do czynienia z plyta doskonala, to i trudno wymagac by kazdy jej element olsniewal blaskiem geniuszu tworcy i powalal na kolana.
ćpać i ruchać

Offline papiesz

nowe plyty
« Odpowiedź #318 dnia: Grudzień 02, 2007, 04:01:20 am »
a ja pozwolę sobie polecić płytę belgijskiego zespołu Kiss The Anus Of A Black Cat - An Interlude To The Outermost



na okładce kot na białym tle, niczym jak na Thunder Perfect Mind currenta. co prawda do c 93 ta płyta nie ma zbytnio porównania (pod względem stylistyki, nie klimatu), ale jest to album utrzymany w worldseprentowskim klimacie. folk podszyty rockiem, naprawdę wpadający w ucho, jest i trochę mistyki i przebojowości, słucha mi się tego zajebiście. jeden z moich tegorocznych faworytów. lepsze niż nowe Six Organs Of Admittance.
nothing positive only negative

Offline zyon

nowe plyty
« Odpowiedź #319 dnia: Grudzień 03, 2007, 11:37:08 pm »
Nadchodzi nowy Darkthorone, F.O.A.D. czyli f**k off and die. Ducha płyty doskonale oddaje ponoć tytuł wydanej ostatnio epki  NWOBHM—New Wave of Black Heavy Metal.



Cytuj
F.O.A.D. is a roots record, only this time Darkthrone are playing the songs, which are tributes in spirit and originals in composition.


zapowiada się niezły rock n roll


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Dzwonsson

nowe plyty
« Odpowiedź #320 dnia: Grudzień 15, 2007, 04:53:53 pm »
Sokol & Pono - TPWC (Teraz Pieniadz W Cenie)
Plytka miala premiere wczoraj, zdazylem przesluchac kilka razy i powiem, ze zapowiedzi byly mocno przesadzone, twierdzono, ze plyta jest dojrzala, gdyz pierwsze nagrywki robiono juz w '96, ze podklad bedzie czerpany od najlepszych krajowych i zagranicznych DJ'ow, jednak prawda jest taka, iz bit w niektorych partiach kojarzy sie ze slaba produkcja ze wschodu, a plyta jest tak dojrzala jak czternastoletni fan Tokio Hotel... Jedynymi utworami zwracajacymi uwage sa, "Nie Lekcewaz Nas", ze wzgledu na szeroki featuring i ciekawa mnogosc jezykow, "Janek Pozycz", nagrany z Miskiem Koterskim imponujacy humorem i dobrym podkladem i "Bierzemy Sprawy W Swoje Rece", jedyny track, ktory wywiazal sie z zapowiedzi.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
nowe plyty
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 15, 2007, 07:50:28 pm »
Za komentarz niech posłuży: http://pl.youtube.com/watch?v=h9bpEfbk7Co

Offline Dzwonsson

nowe plyty
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 15, 2007, 09:24:15 pm »
Cytat: "Musley"
Za komentarz niech posłuży: http://pl.youtube.com/watch?v=h9bpEfbk7Co

O czym mial swiadczyc ten krotki filmik?

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
nowe plyty
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 15, 2007, 09:37:45 pm »
Sokół to debil.

Offline Dzwonsson

nowe plyty
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 15, 2007, 09:49:14 pm »
Cytat: "Musley"
Sokół to debil.

Wnioskujesz to na podstawie jednego koncertu? Ja tam go lubie, znam dobrze jego brata, co dalo mi okazje do poznania Wojtka i nie sadze, zeby byl jak to okresliles debilem. Ale to jest moja opinia na temat tego czlowieka. Zreszta ilu muzykow ma nierowno pod sufitem, a muzyke tworza dobra? ;)

Offline Nehan

nowe plyty
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 15, 2007, 09:51:42 pm »
Cytat: "papiesz"
a ja pozwolę sobie polecić płytę belgijskiego zespołu Kiss The Anus Of A Black Cat - An Interlude To The Outermost



na okładce kot na białym tle, niczym jak na Thunder Perfect Mind currenta. co prawda do c 93 ta płyta nie ma zbytnio porównania (pod względem stylistyki, nie klimatu), ale jest to album utrzymany w worldseprentowskim klimacie. folk podszyty rockiem, naprawdę wpadający w ucho, jest i trochę mistyki i przebojowości, słucha mi się tego zajebiście. jeden z moich tegorocznych faworytów. lepsze niż nowe Six Organs Of Admittance.

Potwierdzam, odrzutowa rewelacja. Nie masz przypadkiem oryginału pierwszej płyty?

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
nowe plyty
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 15, 2007, 09:55:49 pm »
Cytat: "mizeroth"
Wnioskujesz to na podstawie jednego koncertu? Ja tam go lubie, znam dobrze jego brata, co dalo mi okazje do poznania Wojtka i nie sadze, zeby byl jak to okresliles debilem. Ale to jest moja opinia na temat tego czlowieka. Zreszta ilu muzykow ma nierowno pod sufitem, a muzyke tworza dobra? ;)

Eeee, wydaje buraków takich jak Popek, gwiazdorzy i generalnie chyba odcina kupony od swoich poprzednich dokonań. No ale ja tam od polskiego rapu naprawdę niewiele wymagam.

Chociaż technicznie Sokół raperem jest dobrym...

Offline Dzwonsson

nowe plyty
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 15, 2007, 10:34:45 pm »
Cytat: "Musley"
ale ja tam od polskiego rapu naprawdę niewiele wymagam.

Polski rap jaki jest kazdy widzi, jak sie trafi kilka dobrych trackow na plycie to juz jest dobrze. Tak jak w przypadku TPWC, dwa, trzy tracki do ludzi, reszta to gnioty i tak jest ze wszystkimi nowszymi produkcjami, dlatego bardziej preferuje projekty rodem z Francji ;) .
Cytat: "Musley"
i generalnie chyba odcina kupony od swoich poprzednich dokonań.

Nie sposob sie nie zgodzic, dla przykladu "Witam Was W Rzeczywistosci" i "Zycie Na Kredycie" nijak sie maja do chyba najlepszego albumu WWO czyli "We Wlasnej Osobie". Zreszta Sokol to nie odosobniony przypadek, wystarczy porownac "Ewenement" Molesty do "Nigdy Nie Mow Nigdy" i juz widzimy jak to wyglada z innymi raperami.
Cytat: "Musley"
Chociaż technicznie Sokół raperem jest dobrym...

Jest dobry ale z dueciku TPWC wole Pono, ma szybsza nawijke i lepsze wyczucie... Sokol jest dobrym narratorem, mozna do ujrzec na "Kazdy Ponad Kazdym" ale teksty Pono, takie jak w "Patriota" czy "pi****le To" sa znacznie lepiej trafione i prezentowane.

Offline papiesz

nowe plyty
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 16, 2007, 09:48:23 am »
Cytat: "Nehan"
Cytat: "papiesz"
a ja pozwolę sobie polecić płytę belgijskiego zespołu Kiss The Anus Of A Black Cat - An Interlude To The Outermost



na okładce kot na białym tle, niczym jak na Thunder Perfect Mind currenta. co prawda do c 93 ta płyta nie ma zbytnio porównania (pod względem stylistyki, nie klimatu), ale jest to album utrzymany w worldseprentowskim klimacie. folk podszyty rockiem, naprawdę wpadający w ucho, jest i trochę mistyki i przebojowości, słucha mi się tego zajebiście. jeden z moich tegorocznych faworytów. lepsze niż nowe Six Organs Of Admittance.

Potwierdzam, odrzutowa rewelacja. Nie masz przypadkiem oryginału pierwszej płyty?


nie mam, niestety.
nothing positive only negative

Offline komisarz20

nowe plyty
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 17, 2007, 02:44:22 pm »
ja osobiscie polecam taka oto plytke:

OKŁADKA

polecam wszystkich ktorzy sluchaja hip hopu,a nie slyszeli tej plytki :]

 

anything