trawa

Autor Wątek: Biocosmosis/Emnisi  (Przeczytany 25788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza_

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:48:24 pm »
Cytat: "Clesto"


Nawiązująć do cytowanego tekstu -Bizfana czy -Myszfana bo teksty o tej samej tematyce pojawiaja się też pod tym pseudonimem i to w dość sporej ilości zwłaszcza na komks polter , to rzeczywiście nie jest to najwyższych lotów ale poniekąd mnie to nie dziwi, ale teksty Filipa Myszkowskiego z wywiadu na gildii z całym szacunkiem dla jego twórczości typu:

Właśnie o te teksty mi chodzi. Są podobnych lotów. Zwłaszcza że napewno jesteś idolem wielu młodych osób. To tylko tyle mam nadzieję że za bardzo nie przunudzałem.



 jezusiemaryjo ja nie gryze :p  
   rozumiem żale za to czy za tamto ale wylewanie ich w złośliwych głupkowatych  postach nic nie da.
  zawsze jestem gotów porozmawiać na wszelkiego rodzaju konwentach z "bizfanami" i innym  ludzmi tego typu ale wtedy jakoś tak ich nie ma.
 tym bardziej,że sam jestem przysłowiowym "bizfanem".
 
  mysle,że tu chodzi o bardziej osobiste jazdy a podłoże komiksowe jest tylko świetnym punktem zaczepnym  do dopieprzenia personalnego.

Cytuj
 -Generalnie będzie to sieka w kolorze, trzeci album tłuc ze znaną ekipą, na około 100 stron. Krew się leje, bryzgają flaki, latają kończyny. Tank rozwala czaszki pięściami, Profesor pije wódkę jak świnia, Eryk ma zaburzenia osobowości i jest dziesięcioletnim maniakalnym zabójca-kanibalem, a Emilia sieka swoim mieczem wszystko, co się jej nawinie pod ostrze. Ilość trupów spowoduje, że będzie to najkrwawszy polski komiks.


 zgadza sie :p  będzie srogo.

 wywiad jaki udzieliłem dla belowradars był luźny niczym stolec po studniówce i tylko łoś potraktuje jego ton powaznie :D

Offline Clesto

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:11:12 am »
Sorry za te przelkenstwa Niedokładnie przeczytalem regulamin.
to wie, gdzie kończy się rzeczywistość,
a zaczyna legenda.

Offline Binareus

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:36:02 am »
Po odstaniu swojego na poczcie w końcu dorwałem się do tego komiksu i po rozpakowaniu paki szok, ale pozytywny na szczęście, album ślicznie wydany w HC, kolory, które skrytykowałem w druku wyszły lepiej niż wyglądają na kompie, fabuła niezła. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to proporcje twarzy bohaterów są momentami trochę dziwne, ale w końcu to komiks, a nie podręcznik anatomii  :p Mam nadzieje, że nakład się dobrze sprzeda i nie skończy się na jednym albumie :p

Cytat: "Filip_"
wywiad jaki udzieliłem dla belowradars był luźny niczym stolec po studniówce i tylko łoś potraktuje jego ton powaznie :D


Mogłeś na początku wywiadu to powiedzieć, bo widzę, że nie wszyscy skumali i traktują go śmiertelnie poważnie  :lol: a wogóle to tak jakby śmiertelnie poważnie traktować wiele produkcji Biza, gdzie trup ściele się gęsto, bryzgają flaki i latają kończyny, ale to sam Bisley to on może, a Ty się nie waż, bo będe Cię dręczył głupawymi komentarzami na polterze do końca życia :lol:  :lol:

Offline Azirafal

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:39:12 am »
Hmmm... o ile zgadzam się, że entuzjazm Clesto jest ogromny i niesamowicie gorliwy (u nas też się rozpisuje o Biocosmosis gdzie się da ;) ), tak bardzo że aż budzi wątpliwość  8)  , to z drugiej strony muszę również przyznać, że to po prostu kawał dobrego komiksu. Zresztą nie będę strzępił języka po próżnicy, skoro na dniach na Alei pojawi się moja recka tego albumu i jest ona bardzo pozytywna. ;)
'd a done better
from cradle to coffin
In between there's just
too much a walkin'

Offline Clesto

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 27, 2006, 05:32:20 pm »
Co do opini Azirafala to nie rozpisuje sie o biocosmosis gdzie sie da, tylko tam gdzie ktos ten watek poruszy.
Ja tez dostrzegam bledy w tym komiksie jak wspomniane, czasem dziwne proporcje twarzy . Ale patrze na ogol a moj zachwyt wynika z tego ze bardzo bym chcial aby polska miala wlasne komiksy mainstreamowe bo to wokol nich wszystko sie kreci. A ten (to nie tylko moje zdanie ) komiks do tego pradu nalezy.
A co do myszkowskiego to nie przypominam sobie jego jakichs powaznych wypowiedzi, nie "luznych niczym stolec po studniuwce"
jesli sie myle prosze o naprowadzenie na takie teksty. Chetnie przeczytam. Ale to juz inny temat a to przeciez forum na temat Biocosmosis wiec mam pomysl, moze Myszkowski napisal by co sadzi o tym komiksie jako rysownik i fan komiksu zwlaszcza jako rysownik.
to wie, gdzie kończy się rzeczywistość,
a zaczyna legenda.

Offline tyler_durden

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2007, 01:49:19 pm »
och, jak okrutnie się obszedł z Biocosmosis mister Żulczyk:-)

http://www.relaz.pl/ksiazka-art.php?id=1336
o not talk about fight club

Robert Zaręba

  • Gość
Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 16, 2007, 02:13:49 pm »
A mi się ten tekst podoba.
Facet przyznaje, że:
Cytuj
w poniższym tekście wytłuszczam tylko laickie podstawy mojej wątłej wiedzy.

No i ma całkowitą rację (co prawda nic nie wytłuszcza, a co najwyżej wyłuszcza, ale co tam).
Myślę, ze większym problemem autorów komiksu byłoby, gdyby Żulczyk ten komiks pochwalił.

Offline Raf Fariszta

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 16, 2007, 02:32:50 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"
A mi się ten tekst podoba.
Facet przyznaje, że:
Cytuj
w poniższym tekście wytłuszczam tylko laickie podstawy mojej wątłej wiedzy.

No i ma całkowitą rację (co prawda nic nie wytłuszcza, a co najwyżej wyłuszcza, ale co tam).
Myślę, ze większym problemem autorów komiksu byłoby, gdyby Żulczyk ten komiks pochwalił.

Tak - sam tekst zgrabnie napisany. Co do oceny oceny powstrzymam sie, bom komiksu nie czytał.
Pochwala od redaktora Żulczyka? Zdarzyło się to komuś z naszych rodzimych tworców?
Juz widzę oczyma wyobraźni taką scenę:kłótnia komiksowych twórców:
To twój komiks jest beznadziejny - pochwalił go red. Żulczyk!.
Nocy Matko Dnia

Robert Zaręba

  • Gość
Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2007, 02:36:02 pm »
Cytuj
?

???

może troszkę więcej treści w postach poproszę... gil

Robert Zaręba

  • Gość
Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2007, 03:59:48 pm »
Cytuj
może troszkę więcej treści w postach poproszę... gil

tyler_durdena zdziwiła moja wypowiedź, a mnie zdziwiło, że go zdziwiła. Z tym, że ja trochę się rozgadałem (stąd moje dwa dodatkowe znaki zapytania).

Offline Binareus

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2007, 03:17:20 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"
A mi się ten tekst podoba.
Facet przyznaje, że:
Cytuj
w poniższym tekście wytłuszczam tylko laickie podstawy mojej wątłej wiedzy.

No i ma całkowitą rację (co prawda nic nie wytłuszcza, a co najwyżej wyłuszcza, ale co tam).
Myślę, ze większym problemem autorów komiksu byłoby, gdyby Żulczyk ten komiks pochwalił.


święte słowa  :lol:  
Trza człowieka zrozumieć, niektórzy muszą mieć wyłożone wszystko czarno na białym  :p
Gdyby mister Żulczyk  :D  był moją wyrocznią to moja kolekcja komiksów srogo by sie przerzedziła

Offline empro

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 17, 2007, 05:10:12 pm »
Żulczyk to po prostu kretyn jest
nie ma co więcej gadać  :evil:

pisze, tylko po to, żeby pisać zupełnie inaczej niż wszyscy, jak się komuśpodoba, to jemu nie, dziwię się tylko, że nigdy o ewidentnie złym komiksie nie napisze, że mu się podoba, żeby okoniem znów stanąć,
generalnie chyba żaden komiks sięmu nie podoba, w ogóle nic mu się nie podoba,
po co więcz czyta ? po co więc pisze o tym ? po co się męczy ?
niech se da spokój, bo po co to wszystko ??

Offline Clesto

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 17, 2007, 06:48:22 pm »
Rzeczywiście ta recenzja jest baaaardzo subiektywna(jak większość pana Żulczyka). Ale faktem jest, że troche mało informacji o świecie Boicosmosis. Na stronie domowej są projekty broni, pojazdów, postaci,etc.
ale w sumie nic wiecej o nich nie wiemy. A fajnie by było wiedzieć cos więcej o tym świecie.
Ps Ale teks o komiksie cytat<<<Komiks wydaje się gargantuicznym, koślawym bełkotem z fatalnymi rysunkami>>> to mnie powalił, uważa że rysunki w tym komiksie są fatalne, a o rysunkach w nowym żbiku pisze cytat <<< Żeby nie było, zaangażowanie Śledzińskiego na stanowisko rysownika było dobrym ruchem i podtrzymaniem tradycji, że Żbika rysują zawsze potencjalne przyszłe legendy polskiego komiksu. Ja osobiście wierzę, że przed autorem "Osiedla swoboda" jest jeszcze zrobienie paru naprawdę świetnych rzeczy. >>>
Sam lubie Śledzia zwłaszcza jego pierwsze odcinki OS w produkcie,
ale pisanie o nim że jest świetny a o rysunkach w biocosmosis, że są fatalne. To naprawdę niemogę pojąć skąd ten ostry osąd.
to wie, gdzie kończy się rzeczywistość,
a zaczyna legenda.

Offline Azirafal

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 18, 2007, 12:16:07 am »
Cytat: "Raf Fariszta"
Tak - sam tekst zgrabnie napisany. Co do oceny oceny powstrzymam sie, bom komiksu nie czytał.


Bo ja wiem? Jakoś nawet niespecjalnie kojarzę Żulczyka. Ale jeśli on taki wielki recenzent, a przy nim ja jestem jedynie amatorem-hobbystą spoglądającym w głębię jego tekstów niczym w niezrozumiałą otchłań, to:

"Rozumiesz konflikt - chodzi o tytułową Diunę, planetę, na której znajdują się niewyczerpane źródła najcenniejszego surowca we wszechświecie książki Herberta, pozwalający na w/w zaginanie narkotyk."

Czy w tym zdaniu nie powinno być "pozwalającego na w/w zaginanie narkotyku"? :P (i wogóle to zdanie jakieś nieskładne trochę jest, imho)

P.S. Tak, lubię się czepiać. Nie, nie proszę się o krucjatę wykrywania błędów u mnie :oops:  Tak tylko dywaguję sobie...
'd a done better
from cradle to coffin
In between there's just
too much a walkin'

Robert Zaręba

  • Gość
Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 18, 2007, 09:20:00 am »
Cytuj
Diunę, planetę, na której znajdują się niewyczerpane źródła najcenniejszego surowca we wszechświecie książki Herberta, pozwalający na w/w zaginanie narkotyk

Jeśli już, to nie książki, ale cyklu książek, do których Żulczyk powinien napisać kontynuację pt.: "Diuna, Mekka ćpunów".

 

anything