Autor Wątek: Biocosmosis/Emnisi  (Przeczytany 25599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raf Fariszta

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 18, 2007, 09:45:45 am »
Cytat: "Azirafal"
Cytat: "Raf Fariszta"
Tak - sam tekst zgrabnie napisany. Co do oceny oceny powstrzymam sie, bom komiksu nie czytał.


Bo ja wiem? Jakoś nawet niespecjalnie kojarzę Żulczyka. Ale jeśli on taki wielki recenzent, a przy nim ja jestem jedynie amatorem-hobbystą spoglądającym w głębię jego tekstów niczym w niezrozumiałą otchłań, to:

"Rozumiesz konflikt - chodzi o tytułową Diunę, planetę, na której znajdują się niewyczerpane źródła najcenniejszego surowca we wszechświecie książki Herberta, pozwalający na w/w zaginanie narkotyk."

Czy w tym zdaniu nie powinno być "pozwalającego na w/w zaginanie narkotyku"? :P (i wogóle to zdanie jakieś nieskładne trochę jest, imho)

P.S. Tak, lubię się czepiać. Nie, nie proszę się o krucjatę wykrywania błędów u mnie :oops:  Tak tylko dywaguję sobie...


Oczywiście masz rację, zdanie jest skopane stylistycznie. Brakuje nadto przecinka, pomiędzy "zaginanie", "narkotyk." Bo chodzi oczywiście o to, że zażywanie przez tzw. nawigatorów, melanżu (rzeczony narkotyk),  pozwalało na zaginanie przestrzeni (i przebywanie w ten sposób kosmosu).  I własnie to słowo: "przestrzeń" winno w recenzji zastąpić użyte słowo "wszechświat". Red. Żulczyk używając go, chciał jednak sprytnie odnieść się zarówno do wszechświata w znaczeniu przedmiotowym (przestrzeń) jak i w znaczeniu "uniwersum" jaki tworzy Frank Herbert w swej powieści. Tak bym to widzial.
PS. Również nie uważam, ażeby red. Żulczyk był wielkim recenzentem. Wprost przeciwnie. Ciąg dalszy mojego poprzedniego posta tego właśnie dotyczył.
Nocy Matko Dnia

Offline empro

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 18, 2007, 09:58:33 am »
Cytat: "Azirafal"


"Rozumiesz konflikt - chodzi o tytułową Diunę, planetę, na której znajdują się niewyczerpane źródła najcenniejszego surowca we wszechświecie książki Herberta, pozwalający na w/w zaginanie narkotyk."

Czy w tym zdaniu nie powinno być "pozwalającego na w/w zaginanie narkotyku"? :P (i wogóle to zdanie jakieś nieskładne trochę jest, imho)



to zdanie, to w ogóle bełkto, co  ma być "konfilkt rozumiesz" ??  :shock: , a przed "narkotykirm" to chyba przecinka po prostu zapomniał,
ale tak czy siak, człowiek, który tak jedzie po wszystkim sam napisać składnie niewiele potrafi :)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 07, 2007, 10:43:32 pm »
W "Enone" zaskoczyła mnie przede wszystkim strona graficzna. Widać, że Cabała zrobił postępy od czasu osławionych "Duszpasterzy" i, co ważne, wreszcie ma porządnego kolorystę. Z fabułą już nieco gorzej, wypada dość chaotycznie, sytuacji nie poprawia nagromadzenie specyficznego nazewnictwa, chwilami czułem się w tym wszystkim nieco zagubiony. Niemniej jednak udało się przedstawić kilka postaci, stronictw, zarysować konflikty, a najlepiej wyszło chyba ukazanie filozofii umiaru Emnichów.
Ten tom daję pewną nadzieję na przyzwoitą serie sf,  choć następne części z łatwością mogą skręcić w stronę paleobzdur, do czego mam nadziję nie dojdzie.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Gierek666

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 08, 2007, 08:22:14 pm »
Cytat: "Raf Fariszta"

Pochwala od redaktora Żulczyka? Zdarzyło się to komuś z naszych rodzimych tworców?
Juz widzę oczyma wyobraźni taką scenę:kłótnia komiksowych twórców:
To twój komiks jest beznadziejny - pochwalił go red. Żulczyk!.


Cholera, a mnie Żulczyk za gangi srangi dał całkiem niezłą reckę. Z Waszych wpisów wynika, ze zrobił to na złość wszystkim. A ja już miałem nadzieję, że mnie ktoś docenił....

"Biocosmosis" nie czytałem, ale na WSCe Nikodem pokazywał mi obrazki, stąd wiem, że wygląda to wszystko profesjonalnie. Co prawda klimaty science fiction mnie nie za bardzo jarają, ale jestem przede wszystkim fanem dobrego komiksu, mam nadzieję że takim właśnie się okaże ta pozycja. Tak czy inaczej, oby chłopakom wypaliło., tak u nas jak na arenie międzynarodowej.

Offline Maciej

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 08, 2007, 08:44:40 pm »
Ja trzymam kciuki za Nikodema w przypadku rychłej kariery międzynarodowej.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline ljc

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 12, 2007, 07:41:16 am »
Biocosmosis 2 - Savas
lepsza od pierwszej - widać i rozkręcanie się rysownika (kolorysty też) i scenarzysty (dużo lepsza lepsza i ciekawsza historia) - wszystko wygląda i czyta się lepiej - jest szansą na na prawdę przyzwoitą, trzymającą poziom serię
można powiedzieć, że jestem fanem serii :)
tamtam!

Robert Zaręba

  • Gość
Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 12, 2007, 09:32:16 am »
Zgadzam się w 100% z przedmówcą.
To świetnie narysowana i opowiedziana historia.
Z czystym sumieniem można ją polecić każdemu miłośnikowi komiksu.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 12, 2007, 11:01:06 am »
"Savas" od strony graficznej spodobał mi się, ale treściowo wypada tak sobie. Jest mniej chaotycznie niż w pierwszym tomie, ale nadal średnio.
Takie połączenie "Technokapłanów" ( Emnisi i Preventorianie ) z "Armadą" ( "korupcja międzygwiezdna", misje specjalne na zasadzie: samotny agent  usiłujący uratować całą planetę, czy społeczność ), ale przynajmniej nie wyszły z tego paleobzdury.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Robert Zaręba

  • Gość
Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 12, 2007, 11:30:32 am »
Cytuj
Takie połączenie "Technokapłanów" ( Emnisi i Preventorianie ) z "Armadą" ( "korupcja międzygwiezdna", misje specjalne na zasadzie: samotny agent usiłujący uratować całą planetę, czy społeczność ), ale przynajmniej nie wyszły z tego paleobzdury.

A ja odniosłem wrażenie (być może całkiem subiektywne), że "Savas" najbliżej do "Thorgala". W sposobie snucia opowieści, zwrotów akcji, itd.
Jeśli autorzy będą rozwijać się w takim tempie, to już trzeci album powinien nas zmiażdżyć.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 12, 2007, 11:42:45 am »
jeśli ktoś ma ochotę, to zapraszam:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/emnisi/2/recenzja

Offline Clesto

Odp: Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 27, 2008, 01:09:37 pm »
Witam.
Dawno nikt nie odwiedzał tego wątku, a tu juz trzecia część serii Biocosmosis na rynku.
Po przeczytaniu jej stwierdzam że scenarzysta nie radzi sobie jeśli chodzi o tworzenie psychologi czy motywów bohaterów, są one płytkie.
Po trzeciej części spodziewałem się czegoś dużo ciekawszego, a tu otrzymujemy "Bioencyklopedie Fabularyzowaną". Wiele opisów świata w którym bohaterzy stają się drógo jak nie trzecioplanowymi postaciami.
Rozczarowało mnie również przedstawienie rady emnichów, rózni się ona bardzo od  głównego bohatera, reszta mnichów to przy Quiciuq bardzo "prośći", trzęsący portkami przed nieznanym ludzie, nie reprezentujący sobą żadnych "idei emnichów" z pierwszego numeru.
Szkoda.
Opinia opinią ale' jak wiadomo najlepszym krytykiem jest Czas i to on pokaże czy "Biocosmosis to HIT czy KIT."

Pozdrawiam.

to wie, gdzie kończy się rzeczywistość,
a zaczyna legenda.

Offline tink

Odp: Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 07, 2008, 06:27:47 pm »
Zazwyczaj nie czytuję polskich komiksów. Widocznie utarł mi się w głowie jakiś głupi stereotyp na ich temat, albo po prostu nie trafiłam jeszcze na nic polskiego, co by mnie w stu procentach urzekło. Jednak po tych wszystkich superlatywach, jakie czytałam na temat Biocosmosis, postanowiłam się z nim zapoznać i akurat ostatnio trafiłam na Enone w bibliotece ;)
Całość pożarłam dopiero za drugim podejściem, bo na początku dialogi mi zgrzytały i trąciły sztucznością, a Emnisi jakoś tak przywodzili na myśl Jedi...
Za drugim podejściem było już dużo lepiej.
Imho, szczególne brawa należą się rysownikowi i koloryście. W ogóle kolory (zgaduję, że nakładane w kompie? To kolejny subiektywny plus z mojej strony, bo nigdy nie umiałam nic porządnego zrobić w tzw. digitalu, więc to dla mnie totalny kosmos jest xD) świetnie pasują do klimatu. Dodają rysunkom efekt trójwymiarowości. Poza tym świetny jest efekt "świecenia się", czy też po prostu odbijania światła przez niektóre przedmioty lub ich części. Bardzo to mi pasuje do stylistyki s-f, nie mówiąc już o niektórych neonowych poświatach, np. planet ;)
Po pewnym czasie wpadłam w rytm dialogów i fabuły. Niektóre kadry mają świetnie ustawiony punkt widzenia i po prostu wzdycha się nad nimi z zachwytu.
Mogę się tylko czepić, że jeszcze kilka nazwisk nie łączy mi się w głowie z konkretną osobą i często czytając musiałam kartkować w tył, żeby się skapnąć, kto jest kim. No i w rozmowach telepatycznych Emnichów w ogóle nie idzie zgadnąć kto wymawia daną kwestię. We wstawkach narracyjnych jest to fajnie zaznaczone konkretnymi symbolami, tutaj jakoś nie.
A, no i jeszcze - strasznie podoba mi sie tzw. design. Symbole na hełmach Preventorian to perełki.

Tyle na temat Enone z mojej strony. Może przeredaguje moją opinię po przeczytaniu reszty, zobaczymy.

Offline kas1

Odp: Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 14, 2008, 07:55:49 am »
Miał już ktoś w swoich łapkach antologię? Proszę o kilka zdań na jej temat.

Offline helsing

Odp: Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 04, 2009, 08:20:44 pm »
Odświeżam temat, bo tutaj najlepiej chyba pasuje.

Jutro, w piątek 5 czerwca, o godzinie 19:00 w warszawskiej Galerii AKTYN nastąpi otwarcie wystawy Grzegorza Krysińskiego.
Adres: ul. Chmielna 132/134 (Wejście od ul. Miedzianej, 1 piętro)



Pozdrawiam!
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Biocosmosis/Emnisi
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:13:02 pm »
Wydawnictwo Pro-Arte pochwaliło się kolejnym sukcesem: po raz drugi, już   w listopadowym numerze legendarnego amerykańskiego magazynu "Heavy   Metal" pojawi się komiks ze świata Biocosmosis, o czym możecie przeczytać tutaj. Dodatkowo znajdziecie tam informacje na temat trzeciej już antologii i przykładowe plansze.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

 

anything