trawa

Autor Wątek: Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow  (Przeczytany 1861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shino

  • Gość
Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« dnia: Grudzień 11, 2006, 08:23:12 am »
Jak dotad Zawsze uwazalem, ze niue jako, ze brak w opisie tej specjalnej zasady dopisku "declare which units will use  it came from below special rule before deploymwnt" lecz wczoraj dowiedzielem sie, ze jest inaczej... moge wiedziec jak w koncu jest?

Offline b_sk

Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2006, 08:29:34 am »
Nie mam przy sobie żadnego AB bo na laborkach siedzę, ale zawsze grałem tak, że nie trzeba było nic delkarować.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Shino

  • Gość
Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2006, 08:36:08 am »
tyz tak zawsze gralem... a mam jeszcze jedno pytanie dot t.

jak to jest.. marker sie przesunal na domek (scatter bodajze 4" ) w ktorym siedzial oddzial.. mam sie wykopac w walce (do domku wejsc nie moge) czy nie...c(uznalismy od razu, ze ne  bo przeciez na logike tak powinno byc ale jakos tak przed chwila uznalem, ze moglobyc zupelnie inaczej ;) )

Offline Gogol

Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2006, 08:38:16 am »
zdaje sie że domek to teren nieprzekraczalny dla skorpa więc IMHO wykopujesz się obok domku
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline QUASSIMODO

Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2006, 10:34:25 am »
a pisze gdzies ze jak skorp sie wykopie pod terenem nieprzekraczalnym to jest przesuwany? podobnie by sie rzecz miala jakby go zescaterowalo za stol
jak nie to wykopka idzie "sayonara"
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Shino

  • Gość
Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2006, 10:42:09 am »
1 jak sie wykopie pod impassablem to jest przesuany obok w kierunku najblizszej krawedzi

2 jak sie wykopie pod oddzialem to wchodzi z nim w walke...

Offline b_sk

Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2006, 10:44:21 am »
Ale tutaj wykopuje się pod impassiblem, bo domki są impassiblem, poza pewnymi wyjątkami.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Asassello

Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2006, 11:27:38 am »
domek jedynie dla piechoty, ktora chce do niego wejsc nie jest impassiblem..  :D

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Shino

  • Gość
Re: Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2006, 10:27:08 pm »
Cytat: "Shino"
Jak dotad Zawsze uwazalem, ze niue jako, ze brak w opisie tej specjalnej zasady dopisku "declare which units will use  it came from below special rule before deploymwnt" lecz wczoraj dowiedzielem sie, ze jest inaczej... moge wiedziec jak w koncu jest?


jesli mozna by prosic kogos z ls o zajecie stanowiska w tej kwestji, ktora poruszylem w temacie topicu... (wolalbym zeby szystko bylo jasne po prostu :) )

Offline QUASSIMODO

Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2006, 11:10:12 pm »
w moich stronach tunnelingi tak samo jak ambush-deklaruje sie przed rozstawieniem...
szczegolnie w przypadku np skorpow,ktore mozna wystawic w trybie "normalnym"
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Furion

Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2006, 02:31:39 pm »
ja p przeczytaniu zasad wnioskuje, ze "mozesz korzystac z zasady tunelling"... idac dalej skrajnym tokiem rozumowania, moge z niej skorzystac np w 3 turze, gdzie od 2 skorpion biega sobie po stole ;-)

poza tym, zagrywka jest IMHO troche nieczysta - gracz TK ma rozne ilosci grup wystawienia...
ozdro
poćwicz

Offline Padishah

Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2006, 03:16:31 pm »
Cytat: "QUASSIMODO"
w moich stronach tunnelingi tak samo jak ambush-deklaruje sie przed rozstawieniem...
szczegolnie w przypadku np skorpow,ktore mozna wystawic w trybie "normalnym"


No właśnie ja jestem z tych stron :D I jakoś zawsze deklaruje czy kopie czy nie. W sumie chyba nie ma jakiegos silnego poparcia w zasadach, ale wydaje mi się słuszne.
nd the ground did tremble as the king marched to war.

Shino

  • Gość
Czy trzeba deklarowac zakopywanie tunnelingow
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2006, 04:00:48 pm »
Cytat: "Furion"
ja p przeczytaniu zasad wnioskuje, ze "mozesz korzystac z zasady tunelling"... idac dalej skrajnym tokiem rozumowania, moge z niej skorzystac np w 3 turze, gdzie od 2 skorpion biega sobie po stole ;-)

poza tym, zagrywka jest IMHO troche nieczysta - gracz TK ma rozne ilosci grup wystawienia...


furion prosze cie wez ta sprawe na powaznie. Przeciez sam czytales te zasady podczas tamtej 5 bitwy i wiesz, ze markery sie umieszcza po koncu deployu (a ze wychodza z iemi to ne moga po niej biegac...) Co do tego czy jest nie fair czy tez nie rowni dobrze mozna uznac, ze nie fair jest to, iz skavenska latarka  nie potrzebuje LOS do strzelania a moi lucznicy tak czy tez to, ze niektore czary potrzebuja LOS a inne nie... po prostu IMO jest to normalna spec. zasada, ktora powinno sie odczytac tak szczegulnie przy analogii do ambusha...