Autor Wątek: Wystaw artylerzystę  (Przeczytany 11913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bachmat

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 17, 2006, 06:39:22 pm »
Cytat: "Barbarossa"
To naprawdę nie jest duża zmiana - jak pisałem, 20 mm zasięgu więcej przy szarżach na maszyny.


Lub 1" mniej! Bo dlaczego nie miałbym cofnąć wysuniętego załoganta, który stał pierwotnie 1" od maszyny?
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline klimatyczny powergamer

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 17, 2006, 08:16:26 pm »
Cytat: "Barbarossa"
Nie no, przepraszam, ale wystawianie jest częścią reakcji hold i tyle. Dopiero po "hold" mierzy się zasięgi. To tak, jakbyś twierdził, że w stand and shoot nie ma napisane, kiedy się strzela, więc strzela się już po tym, jak szarżujący dojadą.

To naprawdę nie jest duża zmiana - jak pisałem, 20 mm zasięgu więcej przy szarżach na maszyny.


reakcja hold mówi o tym , że załoga będzie bronić w walce wręcz swojej maszyny ustawiając się przed nią. Interpretacja iż załogę wystawia się w momencie deklaracji szarży to dopowiadanie sobie zasad

btw... w Stand and Shoot jest wyraznie napisane kiedy się strzela :)
iję póki padnę... potem piję na leżąco...

Offline don wrubello

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 18, 2006, 10:02:38 am »
Jeśli już wystawiamy załogę będącą w lesie przed lasek(bo tak wyszło w wyniku reakcji hold) i dajmy na to szarża mimo to nie dochodzi lub w wyniku walki załoga walkę wygrywa(krasiowa:) ), przeciwnik ucieka.
 W tym momencie mogę załogę ustawić dowolnie czy musi zostać w szeregu przed maszyną co za tym idzie zmniejszając zasięg dla innych szarż i tracąc osłonę lasu?

Offline Shax

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 18, 2006, 01:55:05 pm »
Według mnie autorzy nie milei zamysłu zrobic aby załoga była wystawiana przed maszyne tylko poprostu opisali reakcjie hold dla maszyn to ze bronią maszyny w cc jest nastepstwem reakcjii hold:D

Offline karlee

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 18, 2006, 06:48:42 pm »
Ja bym proponowal to uscislic zeby bylo po staremu i tyle. Nie pierwszy i nie ostatni raz LS zadecydowala ze w polsce bedziemy grac tak i tak bo bedzie przejrzysciej/sprawiedliwiej/normalniej. Mysle ze to jest dobry kandydat na takie uscislenie.

BTW. O komecie nigdy bym w ten sposob nie pomyslal. Ale rzeczywiscie, uzywajac zasady RAW wynika z tego ze kometa spada co ture, bo czar RiP konczy sie gdy ktos go zdispeluje, czarodziej zginie, albo rzuci inny czar. W dodatku w opisie komety jest napisane cos w stylu "as long as the spell lasts". Glupie nagięcie. Tez do uscislenia imo.
EACE, LOVE AND WFB

Offline Bachmat

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 18, 2006, 09:39:04 pm »
Cytat: "karlee"
BTW. O komecie nigdy bym w ten sposob nie pomyslal. Ale rzeczywiscie, uzywajac zasady RAW wynika z tego ze kometa spada co ture, bo czar RiP konczy sie gdy ktos go zdispeluje, czarodziej zginie, albo rzuci inny czar. W dodatku w opisie komety jest napisane cos w stylu "as long as the spell lasts". Glupie nagięcie. Tez do uscislenia imo.


Nie należy to do tematu, ale ileż razy może być pisane, że to jest błędne czytanie treści? :? Jest ewidentnie napisane, że spada raz. Błędy popełniają ludzie przy tłumaczeniu ;)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline karlee

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 18, 2006, 09:42:11 pm »
A gdzie jest napisane ze spada raz? Mam przed soba angielskiego rule booka i ani slowa o tym  :shock: Zeby nie bylo ze chce jakos walkowac czy tez naginac bo sam rzucam kometami. Tez uwazam to za przeoczenie, ale stosujac RAW tak chyba powinno sie grac.
EACE, LOVE AND WFB

Offline Bachmat

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 19, 2006, 05:49:12 am »
Cytat: "Barbarossa"
Bo w angielskiej wersji masz napisane że uderza "the comet". Gdyby miało ich być więcej niż jedna, musieliby napisać "a comet has struck" co gwarantuję jako anglista. "The" oznacza jedną rzecz - tą kometę, która jest przedmiotem czaru. Koniec, kropka, sprawa skończona, idźcie się pastwić nad jakimiś innymi rzekomymi "lukami" w prawie i nie zawracajcie ludziom głowy.


Polecam zajrzeć czasem na drugą stronę tematu o zasadach ;)

Ja anglistą nie jestem, ale mnie takie wyjaśnienie aż nadto starcza :)

I dość tego off-topu

Temat jakby przygasł. Czy mógłby ktoś z LS lub inna kompetentna osoba odpowiedzieć na ostatnie "zarzuty" problemy jakie by wynikały z bardzo dosłownego czytania Rulebooka? Jakieś uściślenie?
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

JJ

  • Gość
Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 19, 2006, 09:20:53 am »
OT nie chce mi się wyrzucać.

W kwestii HOLD RB jest jednoznaczny, acz bezsensowny.

Spi****loli znowu, w 6 było jasne, że obsługa wystawia się dopiero gdy okaże się, że szarża dochodzi.

Co z tym gównem LS zrobi - nie wiem.

Ja z powodu "znikomej szkodliwości społecznej czynu" gotów byłbym raczej spijać śmietankę z kubła pomyj wylewanych mi na głowę i grać zgodnie z RB. Sformułowanie durne ale jasne. Elfiki Jankiela chociaż flee na szarżę dać mogą. Moje uparte krasnale ... :(

Offline Scimitar

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 19, 2006, 01:01:11 pm »
A co Jacku powiesz na szarze do lasu ?? Na maszyne ?? Szarzujemy na piechote czy lotem ??
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Guldur

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 19, 2006, 01:24:23 pm »
Cytat: "Scimitar"
A co Jacku powiesz na szarze do lasu ?? Na maszyne ?? Szarzujemy na piechote czy lotem ??


zwlaszcza ze bylo to pytanie postawione jakis czas temu i sie nikt do niego nie ustosunkowal

chodzi o oba przypadki czyli wystawienie zalogantow z lasu jak i wstawienie ich do lasu jak stoja minimalnie przed lase ale w odleglosci cala od maszyny

Offline BOGINS

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 19, 2006, 03:33:27 pm »
No i jest jeszcze Hellcannon ze swoją załogą :P czyżby handlers?:P
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

szafa@poznań

  • Gość
Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 19, 2006, 03:37:37 pm »
e tam, nawet jesli jest durne to nie powoduje dziur w graniu. Ot czasem sie cofniemy, czasem zblizymy do szarzujacego.

Dziurawe to sa zasady monsterów albo skirmiszerów, tudziez frenzy. Tutaj - spokojnie mozna grac zgodnie z RB,  IMHO zostawiamy tak jak kaze RB - robisz hold to stajesz przed maszyną, ot co.

Offline trojek84

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 19, 2006, 05:46:28 pm »
Cytat: "Scimitar"
A co Jacku powiesz na szarze do lasu ?? Na maszyne ?? Szarzujemy na piechote czy lotem ??


To sie ustawiaj tak w lesie zebys po wyjsciu przed maszyne dalej byl w lesia...

Co do maszyn - rownie bezsensowne bylo to ze dojezdzalo sie do maszyny a nie do zalogi (np. 18" byl na czubku lufy armatniej) i walczylo, jak jest to teraz. Ja w tym nic glupiego nie widze, wrecz przeciwnie, skoro moge dojsc do skirmishu II szarza ktora w chwili deklaracji nie miala zasiegu, tylko dlatego ze I szarza "przybliza" wroga wciagnieciem w kombat, to tymbardziej moge cos takiego zrobic... jak dla mnie to nie gowno JJ, ale to moze dlatego ze nie gram krasiami...

I blagam o nie polHammeryzowanie tego bo to zasada rownie dobra jak poprzednia, tylko inna. Jedyne co wymaga uscislenia to zwrot "przed maszyne" czy oznacza to ze teraz wszystkie maszyny maja miec podstawki? jezeli tak i beda to podstawki 40mm to na co ja mam wsadzac doom divera??!! a jezeli nie, to gdzie jest miejsce w ktore powinna sie wystawiac zaloga? To ma znaczenie przy armacie, jak stanie przed lufa, to moze ruszyc sie nawet o pare cali, a jak przed kolami... to trzeba cofac lufe :)

Dalej nie mam pewnosci co do tego jak sie bedzie zaloga wystawiac:

.................... :D  :D  :D
..................VVVVVV  :lol:
..................VVVVVV



... :badgrin:

jezeli VVVV to obelisk, a :D to obsluga od armaty :lol: to po prostej  :badgrin: zmusi zaloge do wystawienia sie pod jakims porabanym katem... trzeba koniecznie to jakos uscislic: ja proponuje linie prosta miedzy szarzujacym a maszyna, a nastepnie zaloge wystawiamy prostopadle do tej lini, z srodkiem na tej lini... czy cos takiego...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Scimitar

Wystaw artylerzystę
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 19, 2006, 06:35:16 pm »
No jakoś z tym lasem to nikt nie chce sie wypowiedzieć, bo to drażliwy temat. Samo wystawianie załogi złe nie jest, ale powoduje problem przy szarży w las. Rozumiem, że odtąd sobie wesoło będę na bezczela harpiami czy smokiem do lasu szarżować - a niech się wystawią przed ;)
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

 

anything