Autor Wątek: MARVELS!  (Przeczytany 14610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

MARVELS!
« dnia: Grudzień 15, 2006, 07:07:53 pm »
Sledzac swego czasu promocje na allegro zapewne wielu zaopatrzylo sie w to tomisko. Wlasnie zakonczylem lekture tego opaslego tytulu i jestem pod wielkim wrazeniem. Busiek i Ross szaleja jednym slowem!

Komiks czyta sie bardzo szybko i bardzo szybko jest sie przez opowiesc wciagnietym. Choc nie przepadam za takimi zbiorowkami, gdzie najczesciej pod wplywem ogromnej ilosci bohaterow nastepuje przerost formy nad trescia, to Marvels od takich tytulow rozni sie diametralnie. Oto stajemy sie obserwatorami narodzin superbohaterow. Widzimy wszystko oczami mlodego fotoreportera i wraz z nim, a takze calym spoleczenstwem przechodzimy kolejne fazy "odczuwania" takie jak: strach, euforie, uwielbienie, agresje i wreszcie przyzwyczajenie do obecnosci nadludzi - tytulowych Marvels. Bo wlasciwie nadludzie nie sa bohaterami tej powiesci - stanowia jedynie tlo, ze sie tak wyraze sytuacyjne.

Ten odpowiednik Kingdom Come z DC (osmielam sie porownac obie pozycje) to obowiazkowa pozycja dla fanow nie tyle Marvela co dobrego komiksu.
Czekam na Wasze opinie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
MARVELS!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2006, 06:37:26 pm »
również zaopatrzyłem się w ten komiks podczas allegrowej promocji
przeczytałem jednym tchem
w moim rankingu prześcignął wspomnianego przez Ciebie "Kingdom Come", a to przede wszystkim dzięki perspektywie, z jakiej zostały tutaj ukazane powszechnie znane wydarzenia z Uniwersum Marvela
szkoda, że Egmont zaniechał kiedyś wydania "Marvelsów"

J.K. Gordon III

  • Gość
MARVELS!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2006, 02:20:11 pm »
a ja jeszcze czekam na paczkę od Witka :(

Offline Blacksad

MARVELS!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2006, 07:50:48 pm »
Wizualnie - cudeńko. I te galerie, których ni widu ni słychu w polskich TBP - zdjęcia, na których Ross wzorował swoje rysunki, pierwotne szkice itp....
Treści jeszcze nie zgłębiłem (czekam na zaległy urlop), ale już sam sposób wydania wymusił na mnie tego posta :D

EDIT: No i udało się przeczytać. Bardzo wciągająca rzecz. O ile nużą mnie te "sjerjozne" historie z Marvela, o tyle tę połknąłem bezboleśnie. "Obiektywna" narracja, oryginalna (nasza, obywatelska)perspektywa postrzegania "superheroes" - od pierwszych "zjawisk" z 1939 roku przez pelne zachwytu lata 60-te, aż po mniej więcej współczesne mikstury fascynacji, pogardy i nienawiści. Plus - jak najbardziej nowoczesne - studium fascynacji tzw. "celebrities", których rolę w tym przypadku odgrywają m. in. X-Meni, Avengers i Fantastyczna Czwórka. A także poczucie zagrożenia, tak typowo "zimnowojenne" jak zagrożenie atakiem Galactusa. Dużo zabawy. Polecam!

Zainetersowanym tez  polecam "Powerless". Co tworzy bohatera? Supermoce czy hart ducha? Peter Parker, Matt Murdock i Logan - student. adwokat i najemnik. Prawie zwykli obywatele, nikt nie skacze po dachach.Obywatele z jajami. Ciekawe studium osobowości pochodzących ze świata "marvels".
Chrzań się, Smirnov

Offline kartnik

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2009, 02:28:49 pm »
według komiksomanii premiera 31.08.2009

http://www.komiksomania.pl/komiks/marvels.html

Ciekawe czy dotrzymają terminu  :D

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2009, 05:38:52 pm »
Niedawno sequel ruszył... niestety rysuje kto inny , a fabuła już tak nie porywa.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline donTomaszek

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2009, 06:30:33 pm »
I niestety ginie w gąszczu kolorowych zeszycikow.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline andrzej_diy

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2009, 02:56:16 pm »
całkowita dezorientacja...już jest, jeszcze nie ma? będzie?

Offline Bane

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2009, 03:46:31 pm »
Jeśli znasz angielski to nie czekaj i kup 10th Anniversary Edition.

Offline m010ch

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2009, 06:03:21 pm »
Jeśli znasz angielski to nie czekaj i kup 10th Anniversary Edition.

Taa - wiadomo. Bo po co podsycać może ostatnie musze bzyki, od których może zależeć być-nie być wydawnictwa na naszym rynku. Po co wspierać jedyne polskie wydawnictwo, które (wg zapowiedzi) na poważnie zaczyna wchodzić w Marvela. Po co w ogóle kupować w Polsce cokolwiek mainstreamowego, skoro ściągnąć jest taniej, fajniej i szybciej. W końcu - po co zadawać retoryczne flejmogenne pytania, skoro wiadomo, że racja jest jak dupa.

Offline skil

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2009, 06:11:46 pm »
m010ch, jak chcesz płacić 100 złociszy za wydanie Muchy, podczas gdy za 50 $ możesz mieć wydanie poszerzone o prawie 200 stron, to sobie płać i wspieraj.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline m010ch

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2009, 06:44:17 pm »
m010ch, jak chcesz płacić 100 złociszy za wydanie Muchy, podczas gdy za 50 $ możesz mieć wydanie poszerzone o prawie 200 stron, to sobie płać i wspieraj.

Ależ zapłacę i wesprę drogi skilu. Tylko Ty nie pisz za kilka tygodni o tym jaki to nasz rynek jest ubogi, a komiksy drogie. Pierwsze częściowo wynika właśnie ze ściągania oryginałów mimo zapowiedzi danego tytułu u nas, a drugie w dużej mierze z nakładów. Nakład z kolei implikuje popyt, a popyt - cena. Kółeczko się przeplata, zamyka i powstaje pętelka, na której zwisają radośnie głowy kolejnych komiksowych wydawnictw.

Offline Ajron

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2009, 06:45:23 pm »
m010ch, jak chcesz płacić 100 złociszy za wydanie Muchy, podczas gdy za 50 $ możesz mieć wydanie poszerzone o prawie 200 stron, to sobie płać i wspieraj.

Daj spokój z tymi żałosnymi tekstami. Jak ktoś chce kupić wydanie polskie, to kupi polskie, i to pewnie z rabatem więc stówy na pewno nie zapłaci. A jak ktoś chce kupić wydanie amerykańskie, czy to zwykły trejd, czy wydanie 10th anniversary edition, to też kupi, o ile tego wcześniej nie zrobił w promocji w Multiversum.

Każdy zrobi tak jak uważa, a takie prowokacyjne wypowiedzi jak Bane'a (gdzie m010ch chwycił haczyk) i twoja tylko psują atmosferę.

ramirez82

  • Gość
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2009, 08:20:23 pm »
Ja też wole wydanie muchy ( chociażby dlatego że nie znam angielskiego :D) , a wg meila z sklepu gildii, ma wyjść 14go września.

Offline Roy_v_beck

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2009, 08:39:34 pm »
Po angielsku to ja se jakieś tam najnowsze zeszyty Batmana czy jakieś proste serie, ale te 200 (bodajże) stron ciut ambitniejszego, superbohaterskiego komiksu jest o wiele przyjemniejsze w polskim, profesjonalnym przekładzie. No i w ogóle ładniej będzie obok Kingdom Come na półce wyglądać polska wersja.
A tak w ogóle to jak to jest z tym komiksem, na początku miał być w styczniu, później przełożono na sierpień, no i do teraz jakoś nie ma premiery, a wrzesień już jest? Kasa na ten komiks już dawno przepuszczona została przez te obsuwy.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/