Autor Wątek: MARVELS!  (Przeczytany 14609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline helsing

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2009, 09:46:53 pm »
Bez przesady, akurat Marvels po angielsku czyta się dość sprawnie. Nie ma tam żadnych "ambitniejszych" tekstów. Jak dla mnie zdecydowanie przebiło Kingdom Come, które cytowało Biblię na każdej stronie i łączyło z przygodami superbohaterów.
W Marvels, największa trudność polegała na rozpoznaniu zdarzeń z wczesnych zeszytów Spider-mana, Fantastycznej Czwórki, X-men i innych (duża frajda dla tych co te przygody mieli okazję czytać) :)
Dla samego Alexa Rossa warto zakupić wersję specjalną, troszkę większą niż standardowe B5!
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline skil

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 02, 2009, 11:58:52 pm »
Każdy zrobi tak jak uważa, a takie prowokacyjne wypowiedzi jak Bane'a (gdzie m010ch chwycił haczyk) i twoja tylko psują atmosferę.
to nie była żadna prowokacyjna wypowiedź, tylko wypowiedź czytelnika komiksów - nie filantropa.
eot.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Bane

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 03, 2009, 03:59:38 pm »
Taa - wiadomo. Bo po co podsycać może ostatnie musze bzyki, od których może zależeć być-nie być wydawnictwa na naszym rynku. Po co wspierać jedyne polskie wydawnictwo, które (wg zapowiedzi) na poważnie zaczyna wchodzić w Marvela. Po co w ogóle kupować w Polsce cokolwiek mainstreamowego, skoro ściągnąć jest taniej, fajniej i szybciej. W końcu - po co zadawać retoryczne flejmogenne pytania, skoro wiadomo, że racja jest jak dupa.

Naprawdę nie wiem, czemu tak się poplułeś, ale Twoja ironia jest dla mnie żałosna. Kupuję to, co najbardziej mi odpowiada, biorąc pod uwagę poziom komiksu, jakość wydania i to, ile trzeba za wszystko zapłacić. Jestem fanem opowieści obrazkowych, a nie czyimś sponsorem dla idei. Widzisz, ja nie zajmuję się działalnością charytatywną wspomagającą dane wydawnictwo tylko dlatego, że jest polskie - nie stać mnie na to. A nawet gdybym mógł to zrobić, wolałbym wysłać te +/- 100zł bezpośrednio na konto Muchy i tak czy inaczej kupić tę wersję "Marvels", która jest według mnie lepsza. Mam takie prawo i nic nikomu do moich decyzji. Ale niech będzie, przepraszam, że niszczę Muchę, a może nawet cały polski rynek komiksowy.
A przy okazji - moja wcześniejsza wypowiedź dotyczyła tylko jednego konkretnego komiksu, sporo zagranicznych opowieści obrazkowych kupiłem w rodzimej wersji, ale po co choćby rozważać taką możliwość, lepiej drzeć szaty i pokazywać swoje święte oburzenie.
Ja to widzę tak - kupujesz polską wersję i wspierasz polski rynek, ja kupuję wersję zagraniczną, bo akurat w przypadku "Marvels" taka mi odpowiada. I jest w porządku. Nie mam do Ciebie pretensji, a wręcz szanuję to, że wspomagasz rodzime podwórko.
Ty widzisz to tak, że kupując zagraniczną wersję (i polecając komuś to samo) robię źle i się oburzasz. Ktoś tu nie umie przyjąć do wiadomości, że inni mają prawo do odmiennej opinii.

Jeszcze w kwestii ściągania - czasem warto coś ściągnąć, żeby przekonać się, czy warto kupić daną pozycję. Jest taniej i szybciej, ale na pewno nie fajniej.

Ależ zapłacę i wesprę drogi skilu. Tylko Ty nie pisz za kilka tygodni o tym jaki to nasz rynek jest ubogi, a komiksy drogie.

A jeśli nie będę za kilka tygodni pisał o tym, jaki to nasz rynek jest ubogi, a komiksy drogie, to pozwolisz mi raz na jakiś czas kupić coś w oryginale, zamiast po polsku? Czy nadal będziesz mi mówił, w co należy inwestować swoje pieniądze i ukazywał jedyną słuszną drogę?



Każdy zrobi tak jak uważa, a takie prowokacyjne wypowiedzi jak Bane'a (gdzie m010ch chwycił haczyk) i twoja tylko psują atmosferę.

Wypraszam sobie, nikogo nie chciałem sprowokować. Wyraziłem tylko swoją opinię. No chyba, że można napisać "każdy zrobi tak jak uważa", ale już napisanie, co się zrobiło (i co się poleca) jest prowokacją. "Daj spokój z tymi żałosnymi tekstami".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 04:12:27 pm wysłana przez Bane »

Offline Ajron

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 03, 2009, 10:53:58 pm »
Wypraszam sobie, nikogo nie chciałem sprowokować. Wyraziłem tylko swoją opinię. No chyba, że można napisać "każdy zrobi tak jak uważa", ale już napisanie, co się zrobiło (i co się poleca) jest prowokacją. "Daj spokój z tymi żałosnymi tekstami".

Nie wiem czy chciałeś sprowokować, ale ta wypowiedź ewidentnie taka była.

W końcu dlaczego po co sprawdzić polską wersję. Przecież z założenia będzie gorsza. Przecież to Mucha - oni nie mogą wydać dobrze komiksu, prawda? Trochę obiektywizmu może.

Dla mnie EOT.

Offline Bane

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:08:51 pm »


W końcu dlaczego po co sprawdzić polską wersję. Przecież z założenia będzie gorsza. Przecież to Mucha - oni nie mogą wydać dobrze komiksu, prawda?

Co do polskiej wersji "Marvels" - o ile wiem, nie będzie miała tych 200 stron dodatków, powiększonego formatu 10th Anniversary ani twardej oprawy (chyba), a będzie niewiele tańsza. W związku z tym ośmieliłem się polecić wersję oryginalną, ale nigdzie nie stwierdziłem (nawet między wierszami), że ta rodzima jest gorsza "z założenia", bo Mucha "przecież nie może wydać dobrze komiksu" - pieprzysz jakieś kosmiczne bzdury. Jest to ewidentne wypaczenie sensu mojej wypowiedzi, ale niech będzie - każdy widzi to, co chce widzieć.

Offline BRK

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 04, 2009, 07:21:41 am »
Jednak twarda oprawa w wydaniu Muchy będzie...

Offline Bane

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 04, 2009, 04:17:14 pm »
Tego właśnie nie pamiętałem, dzięki.

Offline Ajron

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2009, 07:14:13 pm »
Co do polskiej wersji "Marvels" - o ile wiem, nie będzie miała tych 200 stron dodatków, powiększonego formatu 10th Anniversary ani twardej oprawy (chyba), a będzie niewiele tańsza. W związku z tym ośmieliłem się polecić wersję oryginalną, ale nigdzie nie stwierdziłem (nawet między wierszami), że ta rodzima jest gorsza "z założenia", bo Mucha "przecież nie może wydać dobrze komiksu" - pieprzysz jakieś kosmiczne bzdury. Jest to ewidentne wypaczenie sensu mojej wypowiedzi, ale niech będzie - każdy widzi to, co chce widzieć.

Faktycznie się trochę zagalopowałem i nad interpretowałem niektóre rzeczy - przepraszam, jeśli poczułeś się urażony.

To może trochę inaczej przedstawię swój punkt widzenia - moim zdaniem kupujemy przede wszystkim komiks. Nie dodatki, nie powiększony format, ale komiks. Tak jak czekaliśmy na wiele komiksów w polskich wersjach, tak czekaliśmy i na Marvels. I prawie jest. Cena? 99 zł, czyli taka sama, jak swego czasu Kingodm Come - wygląda na to, że wydanie Marvels będzie w bardzo podobnym standardzie i ilości stron co KC. Ponadto, przy rabatach z jakimi się teraz kupuje komiksy w Polsce, to wydanie od muchy będzie kosztowało połowę tego co 10th Anniversary (i w zasadzie będzie miało połowę objętości z edycji 10th Anniversary).

Żeby było jasne - nie neguję kupowania oryginalnych wydań. Sam tak robię od paru miesięcy i już ładną ilość kupiłem. Ale akurat Marvels chciałbym kupić w wersji polskiej. Czy tak będzie? Okaże się, jak mucha wyda wreszcie komiks i będzie można się przekonać, czy poradzili sobie z zadaniem.

Reasumując - każdy zrobi tak jak uważa i kupi taką wersję, jaką będzie chciał. Nie ma co drzeć szat - ważne, żeby przeczytać komiks. Peace :)

Offline Bane

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2009, 09:50:27 pm »
Nie ma sprawy, nic się nikomu nie stało, wszyscy cali. U mnie "Marvels" czekają w kolejce, ale jest przed nimi jeszcze kilka pozycji, więc trochę to potrwa. Mam nadzieję, że polska wersja wyjdzie już wkrótce i będzie można porównywać wrażenia.

Offline Ajron

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2009, 10:31:42 pm »
Nie ma sprawy, nic się nikomu nie stało, wszyscy cali.

Cieszę się.

U mnie "Marvels" czekają w kolejce, ale jest przed nimi jeszcze kilka pozycji, więc trochę to potrwa.

U mnie tak samo. Co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że to październik :)

Mam nadzieję, że polska wersja wyjdzie już wkrótce i będzie można porównywać wrażenia.

Dokładnie. Też mam taką nadzieję.

ramirez82

  • Gość
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:22:10 pm »
No tak, mamy kolejną obsuwę Marvels :sad:  Niby miał ukazać się 14 września, tymczasem jak podaje gildia, prawdopodobnie wydawca nie wyrobi się z wydaniem w tym miesiącu...

Offline Ajron

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 10, 2009, 11:12:24 pm »
No tak, mamy kolejną obsuwę Marvels :sad:  Niby miał ukazać się 14 września, tymczasem jak podaje gildia, prawdopodobnie wydawca nie wyrobi się z wydaniem w tym miesiącu...

Jarek już o tym pisał:

Nieoficjalnie: nic przed MFK(iG!).

ramirez82

  • Gość
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 11, 2009, 08:04:36 am »
No tak, wiem, ale później w sklepie gildii data premiery była podana 14 września, więc narobiłem sobie nadziei...

Offline andrzej_diy

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 11, 2009, 03:02:31 pm »
to co wyprawia mucha z premiera marvels już przestaje być śmieszne...porażka! świetna wizytówka wydawnictwa...

Offline m010ch

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 05, 2009, 11:52:34 pm »

 

anything