trawa

Autor Wątek: "KOMIKS W ŻAKU"  (Przeczytany 6550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Voytek

"KOMIKS W ŻAKU"
« dnia: Maj 09, 2003, 10:43:15 am »
15 maja (czwartek) o godz. 20 w ramach cyklu "Komiks w Żaku", w gdańskim klubie Żak (ul. Grunwaldzka 195/197) odbędzie się spotkanie autorskie z rysownikami komiksowymi: Jakubem Rebelką i Benedyktem Szneiderem. W programie: pokaz rysowania na żywo, promocja najnowszych albumów obu twórców, dyskusja... Wstęp wolny, miła atmosfera zagwarantowana...

Będzie to cykl spotkań z twórcami komiksów: rysownikami, scenarzystami, wydawcami. Każde spotkanie połączone będzie z promocją nowo wydanego albumu.
Gośćmi pierwszej edycji imprezy będą Benedykt Szneider i Jakub Rebelka - twórcy należący do młodego pokolenia polskich komiksiarzy, którzy w ostatnich miesiącach zaczynają zdobywać coraz większą popularność w środowisku. Dzieje się tak za sprawą, z jednej strony, ich autorskich albumów ("Doktor Bryan" Rebelki i "Diefenbach" Szneidera), wydanych niedawno przez niezależną oficynę Kultura Gniewu, a z drugiej - ich wspólnych komiksowych przedsięwzięć.

Proponuje zalozyc nowy temat i bedziemy sie tu dzielic  wrazeniamy z kolejnych imprez w ZAKU z cyklu "Komiks w Żaku"


Co prawda ani jednego ani drugiego komiksy nie czytalem ale teraz  chyba sie skusze - i bede mial autograf  :)
Ludzie!Kto jeszcze planuje sie na tym pojawic??Zglaszajcie sie i moze dojdzie do malego spotkania forumowiczow Gildi komiksu.
Odrazu mowie ze poznacie mnie po czerwonych butach (uwaga reklama!) firmy PUMA ktore rzucaja sie w oczy ja h..
A swoja droga co sadzicie o komiksach wyzej wymienionych autorach i ich 2 komiksach??
ex, Drugs & CS!

Offline OSHII...

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2003, 10:52:58 am »
Dosc ciekawie sie zapowiada......ale to i tak za daleko zeby dla jednego spotkania grzac na drugi koniec Polski....

Offline fjtk

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2003, 12:21:47 pm »
Na imprezie nie będe bo daleko ale mam wielki szacunek do Szneidera od momentu gdy widziałem jego prace w oryginale i w  kolorze. Gruby czarny karton A4 i niezwykle precyzyjne połączenie rysunku, malrarstwa, o niesamowitej fakturze i klimacie.  Może nie kręci mnie jego tematyka ale wykonanie jest według mnie na światowym poziomie, nie pamiętam żeby go dobrze wydawali (chyba raz poszedł na kredzie w antologii Egmontu- ale tamta historia nie nalezała do jego najlepszych prac)
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline wilk

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2003, 06:56:05 pm »
Ja raczej sie nie pojawie. Nie cenie zbyt wysoko komiksow Rebelki i Szneidera. Tym bardziej nie zalezy mi na ich autografach, zwazywszy jeszcze, ze zadnego ich komiksu nie posiadam.
Ale inicjatywa zacna. Jesli w przyszlosci beda inni goscie to z checia sie wybiore.

A tak na marginesie to z jednym z organizatorow czyli Przemyslawem Gulda mialem cwiczenia na uczelni :)

Offline Macias

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2003, 09:44:43 pm »
nie bedzie mnie z 2 powodow:mam wazny wyklad i zbliza sie sesja-jednym slowem nauka,dwa,ze jak poprzednik nie przepadam za tymi rysownikami.ale zgadzam sie trez,ze inicjatywa jest ok.

Offline Iggy

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2003, 09:14:10 am »
Ja mimo że twórców znam i nie raz widzialem pewnie przyjde!
Prace Jakuba Rebelki i Benedykta Szneidera są jednym z ciekawszych na naszym polskim rynku komiksowym.Wydali już nawet 3 skromne albumiki.
Inicjatywa jest godna pochwalenia, juz kiedys byly propozycje przez ludzi robiacych GDAKa , żeby w Żaku coś zrobić. Zresztą 28 czerwca ma być GDAK7 , zapraszam. Smuci mnie tylko podejscie ludzi z 3miasta ktorzy
olewaja takie spotkanie ,  pozniej nikomu nie chce sie  robic takich imprez, o zainteresowanie jest małe :(. Wiem , że to czwartek,tez mam nastepny dzien ciezki , godzina 20.00 , ale namawiam jesli ktos ma taka mozliwosc to niech przyjdzie. Tylko wtedy jest szansa , ze pojawia sie w nastepnym miesiacu (te kameralne spotkania maja byc cykliczne!) goscie
jeszcze bardziej interesujacy.A pozniej ludzie sie dziwia , ze u nas sie nic nie dzieje, a dzis np. odbywaja sie dwie imprezy jednoczesnie Targi Komiksowe w Łodzi i InterKomix 2003 w wawie , na które nie dam rady juz pojechac :/.

pozdrawiam Igor Karasek

Offline Macias

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2003, 12:00:44 pm »
rozumiem o co ci chodzi,ale szzerze mowiac nie bardzo chce mi sie przyjezzac na spotkanie z rysownikami,ktorzy nie bardzo mi podchodza.a jesli dochodzi do tego ciezki dzien-to wybacz,ale jakos nie bardzo mam motywacje.inna sprawa,ze dopiero ok.20 skonczy mi sie wyklad.zanim dojade-kupa czasu...

Offline mykupyku

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2003, 09:15:14 pm »
Prace Jakuba Rebelki i Benedykta Szneidera sa spoko, tylko na pomorze mam daleko :(
opyright by mykupyku

Offline Voytek

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2003, 01:16:31 pm »
PRZYPOMINAM O DZISIEJSZYM SPOTKANIU KOMIKSOWYM W KLUBIE ŻAK!!!!!!TO JUZ DZISIAJ!!!!!GODZ.20:00!!!
ex, Drugs & CS!

Offline wojto

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2003, 12:01:55 pm »
Ha, no i odbylo sie spotkanie komiksowe. Musze powiedziec, ze bylo calkiem przyjemnie. Niestety, ludzi to moze sie duzo nie pojawilo ale i tak bylo spoko. Mozna bylo sobie pozadawac pytania do panow Szneidera i Rebelki a nawet do prowadzacego dyskusje scenarzysty ;). Pokaz rysowania na żywo oceniam pozytywnie. Bardzo dobry pomysl. Tylko szkoda ze nie pomyslalem o tym zeby po spotkaniu sobie jeden z arkuszy wziac do domu - moze na nastepnych spotkaniach przeprowadzimy licytacje tych "dziel" ? :)  A tak wogole to sam tworze scenariusze do komiksow (jeden juz sie rysuje) i chetnie nawiazalbym wspolprace z trojmiejskimi rysownikami.

Pozdro

Offline wojto

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2003, 01:32:33 pm »
No i co? Naprawde nikt nie poszedl na to spotkanie oprocz mnie??

Offline Voytek

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2003, 01:47:44 pm »
upssss.... :oops:
zalozylem ten watek, wszystkich namawialem na spotkanie w zaku a sam nawalilem.Postaram sie byc w przyszlym miesiacu.
Wiadomo moze kto bedzie gosciem???
ex, Drugs & CS!

Offline Voytek

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2003, 05:15:39 pm »
Ostatni post z 19 maja!co sie dzieje?to miala byc impreza cykliczna , odbywajaca sie co miesiac.przynajmniej tak byla zapowiadana.czy bedzie ciag dalszy??
ex, Drugs & CS!

N.N.

  • Gość
"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2003, 07:33:20 pm »
Wakacje są przeciez. Kolejna impreza ma być w październiku.

Offline Voytek

"KOMIKS W ŻAKU"
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2003, 02:13:35 pm »
Nie o Żaku ale mysle ze nie warto zakladac nowego watku wiec tu to pisze.

19.09-20.09
Impreza pt."Caly ten komiks-od Kajko i Kokosza do Matrixa" ( tytul jakos mnie nie zacheca :( )
W programie:
-dyskusje
-gielda
-spotkanie ze znanymi ludzmi swiata komiksu
-prezentacje filmow inspirowanych komiksem

godz 17 Gdansk - Dworek Artura ul.Dworcowa 9 tel.306 66 76 w 40

WYDARZENIE :shock:    potrwa dwa dni

Ciekawe kto to Ci znani ludzie swiata komiksu???Jerzy Szyłak bedzie obecny?N.N wiesz cos moze? :wink:
ex, Drugs & CS!