Autor Wątek: Styczniowy challenger w Warszawie  (Przeczytany 8339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Glorfindel

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2006, 03:56:29 pm »
Cytat: "Kalins"
Witam,

dlaczego granie na dwie armie zarezerwowane są na dwa dni? Wyobrażam sobie, że przed bitwą gracze rzucają kośćmi. Ten co wygrywa wybiera, którą gra armią - np. Dobro, a przeciwnik jest zobligowany do wystawienia Zła.

Pozdrawiam,
Kalins


- skoro już zabieramy dwie armie to grajmy obiema, a tak może się  
   trafić , że gramy tylko jedną
- znaczna częśc graczy ma tylko jedną silną armię, a drugą średniawą (jak
  gramy mecz rewanż to jakoś się to wyrównuje)
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Kalins

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2006, 04:17:18 pm »
Witam,

zgadzam się z Twoją argumentacją Michale, ale mimo wszystko chciałbym
wreszcie pograć Dobro vs. Zło, a nie ciągłe bratobójcze walki.
Ja też nie mam rewelacyjnej armii Dobra, ale nawet kosztem tego wolę grać klimatyczne bitwy.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź".

Offline Faramir00

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2006, 05:37:16 pm »
Ehh... Troche mnie tu nie było  ;) . Mi podobał się pomysł Kalinsa żeby zagrac system pucharowy i walki tylko między siłami Dobro-Zło.

Offline isengard1

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 18, 2006, 05:44:36 pm »
Według mnei najlepszą opcja byłby 2 dniowy challenger (5 bitew0 na jakies 500-600 pkt lub 700-800 z wymoami na bohów elitę itp. Njlepiej gdyby turniej był z ograniczeniem, że zawsze gra sie Dobro na Zło oraz bez scenariuszy tylko punkty za wybicie 50, 75 i 100% armi przeciwnika, ew. za najdrozszy model przeciwnika.
ontakt:
gg: 8262158  (pisać - często niewidoczny)
mail: isengard1@o2.pl

Offline Ezekiel-san

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 18, 2006, 05:50:10 pm »
No co Wy z tym systemem pucharowym. Jak to tak grać na turnieju. Raczej takiej opcji nie ma. Ze swojej strony zaznaczam, że w mojej opinii albo 600 i 250 na bohaterów itp. albo 2 armie na maks 350 (żeby jak najwięcej osób miało szansę to zebrać). Ale jak powiedział Glor - to raczej na dwa dni i 6 bitew. Inaczej traci to trochę sens.

Co do scenariuszy to będziemy z Giciem kminili po świętach w drodze do Wrocka. Widać, że pomysł na grę bezscenariuszową też się podoba. Dyskutujcie dalej, na pewno weźmiemy sugestie pod uwagę.

Zarzucę jeszcze link do tematu na Śródziemu żeby wybadać ludzi spoza Wawy.

Offline Kubbek1

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2006, 07:22:36 pm »
Ja osobiście jestem za 800 pkt z limitem 350 pkt (czyli tak jak ostatnio) lub 700 pkt z limitem 250 pkt. Wtedy jest więcej ciekawych rozp.

PS Mam takie odczucie, że przy grze 800 pkt z limitem 350 pkt było coś w stylu gry brytyjskiej (dużo bohów i jednostek drogich, średnio woja) i to było fajne.
b]Padłeś? Powstań! Mitril[/b]

Offline Gabryś

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2006, 08:51:40 pm »
Ja jestem za opcją na 800. Możnaby wtedy postarać sie żeby armii dobrych i złych było w miare po równo (np. ci co mają kilka armii mogliby pozyczać armie ludziom , którzy by chcieli zagrać np dobrem , którego nie mają). wtedy możnaby sie postarać też o parowanie graczy tak aby zło grało z dobrem najwicej razy jak to tylko jest możliwie...

Pozdrawiam
 Masz problem ??
- Zadzwoń !!!

-Nie masz telefonu ??
- Masz problem :D

Offline Maximus from Rome

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2006, 08:54:23 pm »
JA jestem za systemem młotkowym...
2 dni 2 armie (dobro, zło ) na czystapiedziesiat albo czterysta :D
pzdr

najlepiej zróbmy ankiete :D
arrior I sniper set  L96A1 zestaw wzmocnionego tłoka, cylindra i prowadnicy oraz sprężyna własnej produkcji, przedłużane lufy, lufa precyzyjna długości 58cm średnicy 6.03 prędkość początkowa pocisku około 750-800 fps.

Offline Ezekiel-san

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2006, 09:26:33 pm »
800 raczej nie będzie. Przynajmniej ja jestem przeciwny.

Offline MROCZNYELF

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 18, 2006, 09:34:23 pm »
Mnie bardzo przypadł do gustu ten ostatni format(troll i Sarumanek się spisali)- 800 z limitem 350 na droższe jednostki. Jednak zwracam uwagę na to, że już od baaaardzo dawna nie było turnieju na 500 punktów. I właśnie taką opcję proponuję. Dodatkowo podoba mi się koncepcja przyznawania punktów za zabicie 50%, 75% i 100% armii przeciwnika. Propozycja zaliczenia do tego jeszcze najdroższego modelu jest także ciekawa- z pewnością każdy zastanowi sie pięć razy zanim rzuci w hordę wroga swego boha! Pozdrawiam! ;)
ozycja to paradoks świata mego ludu. Osiąga się ją przez zdradę. Najpotężniejsi w Menzoberranzan oglądają się przez ramię, a śmierć czeka zwykle z przodu...
- Drizzt Do'Urden, mroczny elf

Offline Darulus

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 18, 2006, 10:13:24 pm »
Jeżeli nie możemy zagrać dwiema armiami to proponuję coś na kształt kompromisu np. 350/350pkt albo 400/400 500/500 albo 300/300 albo 250/250 albo 200/200, gdzie połowana na bohaterów, kwalerię i wojowników powyżej 20pkt. Taki układ wymusza ciekawe rozpiski, pozwala poszaleć np. kawalerii oraz zapewnia grywlność dzięki ograniczeniu liczby szeregowców. W przypadku rozważenia takiej opcji proponuję ankietę za określonym formatem. Sam obstawiałbym 350/350 albo 400/400.
pozdrawiam
Darulus

Offline Lurtz15

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 18, 2006, 10:21:01 pm »
A co myślicie o czymś takim:
500pkt-(ew.limit 150 na elite)
2 armie
2 bitwy, mecz-rewanż

1.scenariusz-zasadzka
Dobro wystawia tylko 200pkt w swojej strefie wystawiania. W dowolnej fazie ruchu (powyrzej tury 4) gracz strony dobra może rzucić 2k6- wynik oznacza liczbę figurek która pojawia się 3' od wybranego elementu scenerii. Modele te mogę ruszyć się normalnie, a do tego jśli zaszarżują na wroga, mogą odrazu zadać hity lub też odrazu strzelić.
Cel-Wybić wrogów

2.scenariusz-Wewnętrzny Wróg
Gracz strony Zła wydziela 100 punktów ze swojej armii. Nie mogą się tam znaleść machiny,bohaterowie,sztandary i kawaleria.
Jednostki te ustawia się w strzefie rozstawiania sił dobra (12'do środka stołu) Są to szpiedzy uznawani przez wojowników dobra za sojuszników, do momentu ujawnienia. Gracz przed fazą ruch w do wolnej turze może ujawnić szpiegów. Wówczas mogą oni zaatokować wrogów pierwsci niezalerznie kto miał inicjatywę. Na czas tej tury mają one terrora. Reszta sił zła wchodzi 12' od wybranej krawędzi ( można je podzielić)

Pozdrawiam

Lurtz
ydlęta, zamierzacie żyć wiecznie!?

Fryderyk Wielki podczas bitwy pod Lutynią
5 grudnia 1757 roku

Offline Lurtz15

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2006, 10:23:35 pm »
A co myślicie o czymś takim:
500pkt-(ew.limit 150 na elite)
2 armie
2 bitwy, mecz-rewanż

1.scenariusz-zasadzka
Dobro wystawia tylko 200pkt w swojej strefie wystawiania. W dowolnej fazie ruchu (powyrzej tury 4) gracz strony dobra może rzucić 2k6- wynik oznacza liczbę figurek która pojawia się 3' od wybranego elementu scenerii. Modele te mogę ruszyć się normalnie, a do tego jśli zaszarżują na wroga, mogą odrazu zadać hity lub też odrazu strzelić.
Cel-Wybić wrogów

2.scenariusz-Wewnętrzny Wróg
Gracz strony Zła wydziela 100 punktów ze swojej armii. Nie mogą się tam znaleść machiny,bohaterowie,sztandary i kawaleria.
Jednostki te ustawia się w strzefie rozstawiania sił dobra (12'do środka stołu) Są to szpiedzy uznawani przez wojowników dobra za sojuszników, do momentu ujawnienia. Gracz przed fazą ruch w do wolnej turze może ujawnić szpiegów. Wówczas mogą oni zaatokować wrogów pierwsci niezalerznie kto miał inicjatywę. Na czas tej tury mają one terrora. Reszta sił zła wchodzi 12' od wybranej krawędzi ( można je podzielić)

Pozdrawiam

Lurtz
ydlęta, zamierzacie żyć wiecznie!?

Fryderyk Wielki podczas bitwy pod Lutynią
5 grudnia 1757 roku

Offline STRAZNIK

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 18, 2006, 10:27:42 pm »
Ja jestem za formatem 700-800 z limitem 350 na elite i popieram pomysł o gre bez scenariuszy normalne wyrzynanie sie :D
iebezpieczny to gość, tego zwą Obieżyświatem

Offline khazad

Styczniowy challenger w Warszawie
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 18, 2006, 10:38:15 pm »
Mam nadzieję, że i tym razem uda mi się wpaść. Tak czy siak zabiorę głos w dyskusji.
Jeśli turniej miałby być na mniejsze punkty, to tylko ze scenariuszami moim zdaniem. Więcej myślenia, lepsza zabawa.
Moje propozycje:
-jeśli względy ekonomiczne pozwolą na turniej dwudniowy: dwie armie, 350, min. 150 na znane rzeczy;
-jeśli turniej będzie jednodniowy: jedna armia na 500, z czego min. 250 na znane rzeczy(w tym co najmniej 150 na samych bohaterów).

pozdrawiam
b]Mitril - that's all I have to say about that.[/b]
Mitril