Autor Wątek: Khrwiii!!!! Demon i oddziały  (Przeczytany 1799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BOGINS

Khrwiii!!!! Demon i oddziały
« dnia: Grudzień 18, 2006, 05:47:14 pm »
Witam wszystkich.
Pytanie mam odnośnie uścisleń. Wcześniej nie brałem tego słowa dosłownie - heros potwór, ale dzisiaj po poście Thuriona na BP po prostu mnie krew zalała, a chęć do popełnienia mordu rytualnego na małych kaczuszkach wzrosła niepomiernie.
A więc cytuję:
d) Bohaterowie będący potworami (np. Slann, Tyrant Ogrów, Doom Bull) mogą dołączać do regimentów, o ile nie są lataczami.
Ja wnioskuję, że bohater to bohater, a więc jeśli ma zasadę latacza to w myśl zasad może dołanczać do oddziałów np. strzyga z lotem, skinek, tomb king itp(?)
Z drugiej strony jest też napisane, że bohaterowie chodźby dosiadali stworków (nie latających) mogą dołanczać do oddziałów.
Skąd więc to przekonanie, że jedna figurka w grze - Daemon Prince nie może? Która jest tym i tym?
Oczywiście uściślenia są po to by je przestrzegać, problem moze byc marginalny i się do niego dostosuje, jednak jako gracz właśnie który uzywa w zwykłej (!!!!) armii D. Princa dla mnie to jest prawie że beznadziejne. Ktos moze przytoczyć jakieś zdanie z Rulebooka tego zakazujące? Jesli takowe jest, mój błąd, jestem turbowarzywem.
(Chodźby czegos podobnego zakazywało?!!!).
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Jankiel

  • Gość
Khrwiii!!!! Demon i oddziały
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2006, 05:59:27 pm »
Poszukaj sobie tematu tego się tyczącego i tam znajdziesz całą argumentację.
Cytuj
o poście Thuriona na BP po prostu mnie krew zalała, a chęć do popełnienia mordu rytualnego

A mnie właśnie teraz. Po kolejnym poście z pytaniem, na kóre odpowiedź daliśmy w zeszłym miesiącu. W 10-stronicowym temacie. Wielokrotnie.

Offline Marcin Galoch

Khrwiii!!!! Demon i oddziały
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2006, 06:02:15 pm »
Cytat: "Jankiel"
Poszukaj sobie tematu tego się tyczącego i tam znajdziesz całą argumentację.
Cytuj
o poście Thuriona na BP po prostu mnie krew zalała, a chęć do popełnienia mordu rytualnego

A mnie właśnie teraz. Po kolejnym poście z pytaniem, na kóre odpowiedź daliśmy w zeszłym miesiącu. W 10-stronicowym temacie. Wielokrotnie.
Gwoli ścisłości, to odpowiedzi nie daliście, bo udało się stwierdzić jedynie, że uściślenie jest do poprawy, bez ostatecznej konkluzji niestety.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline BOGINS

Khrwiii!!!! Demon i oddziały
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2006, 06:22:37 pm »
Idę panowie rule booka czytać wymienię wszystkie chyba mozliwe notki na temat potwór i postaci takze piechoty :P.
A jak to nie pomoze to napiszę do Trybunału Praw Człowieka i Potwora :P
Fajny skrót TCPiP
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline BOGINS

Khrwiii!!!! Demon i oddziały
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2006, 10:52:48 pm »
A więc: Postać może dołączyć do każdego oddziału kawalerii, piechoty itd (+ mój dopisek - o ile zasady jednostki lub herosa tego nie wykluczają)
Może też dołączyć o ile nie dosiada latającego stworzenia. (chyba z tym się zgodzimy wszyscy) - strona 72.
Dalej (str 7,) pisze że między innymi D. Prince to wielki niszczyciel, mordobijca i podlega zasadom potwora. qool
I:
Potwory takie jak hydra itd. walczą zwykle w pojedynkę i nie mogą zazwyczaj dołanczać się do jednostek (2 razy zazwyczaj może coś oznaczać - iz potwory które są bohaterami może mogą się przyłanczać), jednakże już na stronie 58 pisze że nigdy nie mogą dołanczać.
Strona 68. Istnieją dwa rodzaje modeli latających: latajace potwory i jednostki.
Na stronie 72 pisze też że większe postacie (od us1) podlegają zasadom ruchów potworów. Ale bohaterowie i lordowie to postacie.
W końcu na stronie 123 w podstawowych charakterystykach pisze że:
charaketerzy są podani kursywą, a ci z lotem gwiazdką *.

Moja interpretacja:
Zdanie mam takie, że ktos z GW miał bardzo klimatyczne poglądy i uważał że takie duże istoty to nie są zwykłe ludki kręcące się po pobojowisku, ale no wiecie sami - mega luje. Rzecz jasna mogę się z tym poglądem zgodzić. A więc teraz sobie trzeba zadać pytanie czy demon prince itp figurki to heros czy potwór, a moze jedno i drugie? Bo chciałbym zauważyć iż byłbym wręcz niemożliwie zdziwiony gdyby w tak wręcz zakamuflowany sposób GW chciało powiedzieć iz D. prince i wielkie demony, czyli łącznie 4 herosów nie mogło dołączyc do oddziałów. Oczywiście reszta tak...
Chciałbym zauwazyc niektóre inne motywy - bierzemy sobie carnosaura + saurusa i wstawiamy do jednostki - potwór? Potwór! i to w dodatku jak jasna cholera.
Według mnie Lista Sędziowska powinna inne rozwiązanie dać.:
Bohaterowie nie dosiadający wierzchowców, a mający podstawkę 40x40 lub 50x50 podelgają wszelkim zasadom postaci jeśli chodzi o walkę, testy, magię, wyposażenie, wchodzenie do regimentu itp i potworów jesli chodzi o ruch, gdyz o to pewnie chodziło twórcom i nie powinniśmy tutaj doszukiwać się niewyobrażalnych sytuacji że slaan to potwór i nie moze dołaczyc do jednostki jemu przeznaczonej...
Wydaje mi się też: bronie które działają przeciwko potworom wpływają na takich herosów. Można i by było pokusić się o zaklęcia.
Hmm chyab to tyle...?
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

szafa@poznań

  • Gość
Khrwiii!!!! Demon i oddziały
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2006, 11:09:56 pm »
ja juz swoje pialem. w skrocie - nie zgadzam sie z tym, dałem votum separatum, uwazam ze demon powinien seie moc dolaczac jak kazdy heros.

A rozciaganie na niego zasady latajacego ridden monstera to grubsza nadinterpretacja nie poparta czymkolwiek.

JJ

  • Gość
Khrwiii!!!! Demon i oddziały
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2006, 11:26:41 pm »
Fajnie.
Post Thuriona na BP, więc nowy temat na NG?
Sorry, od tego jest stary temat.  
Znajdź go.
Nie jest możliwa dyskusja w trzech tematach.