Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy europejskie

Blake & Mortimer

(1/2) > >>

Rzezbiarz.wg:
A jak Wam się podobają takie staroświecki kawalki jak B&M czy TinTin?
Mnie bardzo. I ciesze sie, ze Podsiedlik zaczal wydawac Blake'a. Mam nadzieje, ze nie zniecheci sie do komiksow jak to wydaje sie 7rog.

A na TinTina z Twojego K. to zbytnio bym nie liczyl.

Rzezbiarz.wg

zatapatit:
Polskiego Blake i Mortimera jeszcze nie widziałem, ale mniej więcej znam tą serię  i podoba mi się. Polski Tintin "Krab o złotych szczypcach" wcale mnie nie zachwycił. Dopiero przy "Tajemnicy Jednorożca" dostrzegłem urok tej serii. Od tamtej pory nie mogę doczekać się kontynuacji.

krytyk:
Fakt te komiksy rysowane w stylu retro jak "Blake i Mortimer" coś w sobie mają. Obawiam się jednak czy beda się dobrze sprzedawały, bo watpie czy wielu czytelników lubi nostalgiczne kawałki. Choć nadzieja zawsze jest. W końcu we Francji wyszło niedawno wydanie trzech cześci "Tajemniczej broni" i nieźle trzyma się na topie.

zatapatit:

--- Cytat: "krytyk" ---W końcu we Francji wyszło niedawno wydanie trzech cześci "Tajemniczej broni" i nieźle trzyma się na topie.
--- Koniec cytatu ---


Tylko że we Francji technika ligne claire ma wielką tradycję. W polsce rysował tak chyba tylko Walentynowicz (Koziołka Matołka - choć to nie komiks). Jednak bardzo bym chciał aby Blake, Mortimer i Tintin chwyciły na polskim rynku.
Z chęcią zobaczyłbym też komiksy Challanda i "Hard Boiled" - pastisze ligne claire.

Rzezbiarz.wg:
Zachecam wszystkich, ktorzy przejrzeli pierwsze dwa albumy Blake'a do i nie spodobaly im sie do jeszcze jednej proby.

Tajemnica Piramidy jest duzo lepsza niz pierwsze albumy (choc one i tak mi sie bardzo podobaly).

Kreska jest ciekawsza (przypomina duzo bardziej TinTina)
A i scenariusz jest ciekawszy - bohaterowie nie ratuja juz swiata ale po prostu poszukuja skarbu faraona Echnatona.
Mniej patosu , wiecej akcji.

Sprobujcie sie przekonac.  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej