Autor Wątek: Appendices  (Przeczytany 1961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kołata

Appendices
« dnia: Grudzień 22, 2006, 12:11:43 pm »
No więc w Erracie na dole mamy dział poświęcony "uprzyjemnianiu gry". Jest jednak na początku notka, że to nie są oficjalne zasady, tylko do uzgodnienia. Ja np do tej pory grałem, że clipping był możliwy w wymienionych tam sytuacjach, ale z drugiej strony szarżowanie na 2 unity na raz/wciąganie do walki było dozwolone.

Jak to się ma do turniejów? Czy zasady te zostaną może wprowadzone jako obowiązujące? A może cześć z nich? Czy najlepiej pozostać przy dogadywaniu się przed każdą bitwą?

Jakie wasze zdanie?
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline swieta_barbara

Appendices
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2006, 12:19:06 pm »
Szczerze przyznam, ze nie podoba mi sie zasada wciagania wroga do walki, ale i tak stosuje sie ja obecnie, wiec wlasciwie: trudno, trzeba ie nauczyc i dostoswac. Uwazam, ze uscislenia powinny wejsc w calej mocy natychmiastowo.
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

JJ

  • Gość
Appendices
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2006, 12:24:17 pm »
Jedyne co moim zdaniem jest tam opcjonalne (i głupie) to suwanie (sliding). To takie "opponent's consent".

Reszta - identyczne w sumie ze słynnymi Appendiksami z 6 tej edycji - szczególnie App  VI  :p - mom zdaniem obowiązuje w całości.
Wiadomo, że Jankiel napisze to co zwykle...
Jeśli mu się będzie chciało.

Offline GoluS

Appendices
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2006, 12:29:19 pm »
Nie dzialaja. Wciaganie jest tylko wtedy gdy nie ma innej mozliwosci zeby sie dostawic (tak jak jest to w rulebooku napisane, jezeli jeden regiment blokuje szarze drugiemu).

terefere should be ignored.

"To nie sa zasady." - mowi wszystko

IMHO :).

edit: w sumie zgadzam sie z Jackiem. Wszystko obowiazuje. Wszystko czyli tez pierwsze zdanie - "these are not rules" - wiec przewrotnie mowiac obowiazuje wszystko czyli nie obowiazuje nic :D.

Jak ktos chce in friendly manner tak rozwiazac z przeciwnikiem jakas sytuacje i ten drugi sie na to zgodzi to czemu nie. Ale to nie sa zasady, wiec stosowac sie do tego nie trzeba.

Nie mowiac o tym, ze przecza zasadom, czego udowadniac mysle ze nie trzeba :).
alo

JJ

  • Gość
Appendices
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2006, 12:38:08 pm »
Cytat: "GoluS"
Nie dzialaja. Wciaganie jest tylko wtedy gdy nie ma innej mozliwosci zeby sie dostawic (tak jak jest to w rulebooku napisane, jezeli jeden regiment blokuje szarze drugiemu).

terefere should be ignored.

"To nie sa zasady." - mowi wszystko

IMHO :).


1 - Wciąganie jest dokładnie takie jak było do tej pory, poza momentem od wyjścia RB do ERRATY - w którym nie obowiązywało, bo go nie było IMHO :)

2 - Jak nie zasady to co? Bajki na dobranoc?
Powiedzmy sobie szczerze - to są uściślenia zasad. Wskazówki jak rozwiązywać problemy.

Powiedzieć, że to tylko terefere - to śmiałe stwierdzenie. IMHO.


W sżóstej edycji, gdy było jednoznaczne, że Appendiksy są częścią zasad - spędziłem upopjne parę miesięcy bezskutecznie tłumacząc, że obowiązują.
Nie zamierzam tego zaczynać znowu, ze słabszej pozycji tym razem.
Nie mam takiego hobby.

Offline GoluS

Appendices
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2006, 12:50:01 pm »
Cytat: "JJ"
1 - Wciąganie jest dokładnie takie jak było do tej pory, poza momentem od wyjścia RB do ERRATY - w którym nie obowiązywało, bo go nie było IMHO :)

Na stronie 24 rb jest opisane wciaganie. I jest zupelnie inne od "wciagania wszystkiego co jest w 1""

Cytat: "JJ"

2 - Jak nie zasady to co? Bajki na dobranoc?
Powiedzmy sobie szczerze - to są uściślenia zasad. Wskazówki jak rozwiązywać problemy.

Raczej takie home rulesy. Jak obaj przeciwnicy sie zgodza, to niech tak graja. Przeciez po cos tam jest ten zapisek: "These are not rules"

Cytat: "JJ"

W sżóstej edycji, gdy było jednoznaczne, że Appendiksy są częścią zasad - spędziłem upopjne parę miesięcy bezskutecznie tłumacząc, że obowiązują.
Nie zamierzam tego zaczynać znowu, ze słabszej pozycji tym razem.
Nie mam takiego hobby.
Cieszy mnie to :).
alo

Offline TruePunk

Appendices
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2006, 01:50:35 pm »
to co tam podano to, jak to pisze GW, 'domowe zasady'.
Sugestie jak mozna rozwiazac problem, ale _nie_ rozwiazania problemu. Podkreslono to - wiec o ile LS nie przyjmie tego jako uscislen obowiazujacych, to narazie IMO to nie dziala