Autor Wątek: Elfy fear i gobliny  (Przeczytany 8741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 20, 2006, 08:52:41 pm »
Cytat: "Tigerius"
Jeżeli bazowo wzbudzają feara, to po dodatkowym fearze wzbudzają terrora...

Chociaż możesz mieć trochę racji. Czy w takim razie phoenix guardzi wzbudzali by od razu terror w goblinach? (sami maja feara)

I tu jest problem.. jest trudniej niż się wydawało...


Jak ktos ma fear bazowo to owszem :) ale to samo bylo cala VI ed. ci sami phoenix guard mieli ten sam fear i nie siali zadnego terroru na gobosach, to sie nie kumuluje... sieja identyczny fear jak COK po tym jak ktos potraktuje je czarem, a nie cos lepszego.

Czar ma zasade ze on i tylko on, zamienia fear w terror, pod warunkiem ze cel sieje fear. Nie ze ktos sie go boji, pod warunkiem ze sieje fear. Jezeli salamandry maja fear od hydry, to po rzuceniu na nia czaru nie bedzie miala Terror+fear, ktory w konsekwencji da terror na salki... to nie matematyka.
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Jankiel

  • Gość
Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:52:58 pm »
Cytuj
Czy w takim razie phoenix guardzi wzbudzali by od razu terror w goblinach? (sami maja feara)

A skąd pomysł, że fear+fear daje terror? To tylko czar tak działa. Poprzez dorzucenie dread bannera do COK nie sprawiam, że wzbudzają terror.

Offline Tigerius

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 20, 2006, 11:33:52 pm »
No trojku

To ja Ci tu racje przyznaje, a Ty mi nadal tłumaczysz ;]
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 21, 2006, 07:52:10 am »
Cytat: "Tigerius"
No trojku

To ja Ci tu racje przyznaje, a Ty mi nadal tłumaczysz ;]


W sumie racja, wpadlem w jakis amok :)

Jankielu, a powiedz mi:
W chwili rzucenia czaru na 5 DR bylo 21 NG,
Potem bolec zabil 3 NG (czyli teraz jest ich 19),
DR stoja 4" od NG, czy w mojej turze musze zdawac terror? W chwili rzucania czaru nie wzbudzali fear...

No i druga sytuacja:
W chwili rzucania czaru na 5 DR bylo 19 NG
W mojej turze dolaczylem do nich goblina na wilku (US= 19+2=21)
Czy musze zdawac terror od szarzy na mnie? W chwili rzucania czaru wzbudzali fear, wiec zamienil sie w terror... Z tego co piszesz to wynika ze tak, a nie ma zadnej zasady mowiacej ze terroru nie bedzie (bo terror z tej zasady to wasz wymysl)
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Jankiel

  • Gość
Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:03:46 am »
Cytuj
W chwili rzucania czaru na 5 DR bylo 19 NG
W mojej turze dolaczylem do nich goblina na wilku (US= 19+2=21)
Czy musze zdawac terror od szarzy na mnie? W chwili rzucania czaru wzbudzali fear, wiec zamienil sie w terror... Z tego co piszesz to

Mam smoka obok klocka maruderów. Do klocka maruderów wchodzi koleś wzbudzający strach. Prosta sprawa - przy szarży na nich nie będą testować terroru, mimo, że przecież mój smok wzbudza terror. Imo twiorzysz sztuczne problemy. Nie podoba Ci się fear elves, to bierz orki.

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:05:55 am »
Cytat: "Jankiel"
Cytuj
W chwili rzucania czaru na 5 DR bylo 19 NG
W mojej turze dolaczylem do nich goblina na wilku (US= 19+2=21)
Czy musze zdawac terror od szarzy na mnie? W chwili rzucania czaru wzbudzali fear, wiec zamienil sie w terror... Z tego co piszesz to

Mam smoka obok klocka maruderów. Do klocka maruderów wchodzi koleś wzbudzający strach. Prosta sprawa - przy szarży na nich nie będą testować terroru, mimo, że przecież mój smok wzbudza terror. Imo twiorzysz sztuczne problemy. Nie podoba Ci się fear elves, to bierz orki.


Ale mogj goblin nie sieje strachu ani terroru, a bylby samodzielnie tak samo podatny na terror DR jak NG.

Czemu pomijasz I pytanie?
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Remo

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:33:48 am »
Czyli jeśli elfy wygrają walkę z gobbos i mają przewagę liczebną to gobbos nie uciekają automatycznie? Bo tylko połączenie zasad fear + outnumber może to sprawić...
A jeśli według niektórych elfy nie wzbudzają strachu tylko gobbos poprostu się ich boją to jest wileki bezsens bo tworzy się zasada "poł-fear", nie wiem jak to nazwać.
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2006, 09:40:46 am »
Cytat: "Remo"
Czyli jeśli elfy wygrają walkę z gobbos i mają przewagę liczebną to gobbos nie uciekają automatycznie? Bo tylko połączenie zasad fear + outnumber może to sprawić...
A jeśli według niektórych elfy nie wzbudzają strachu tylko gobbos poprostu się ich boją to jest wileki bezsens bo tworzy się zasada "poł-fear", nie wiem jak to nazwać.


Bynajmniej. Gobosy sie boja elfow, wiec jak przegraja to jest fear-outnumber, ale nie dlatego ze elfy sieja fear, a dlatego ze gobliny maja fear :) chodzi o umiejscowienie zasady, nawet bez odwolywania sie do innych znaczen. Efekt na pozor jest dokladnie taki sam, ale jezeli sa zasady specjalne dla oddzialow siejacych fear nie zwiazane z innymi oddzialami to nie dzialaja w ten sposob.

Inny przyklad: Wild Riderzy maja zasade ze sieja fear w chwili szarzy. Z tego co piszecie, wynika ze jak rzuci sie na nich ten czar (WE maja odpowiednik) to WR beda siali terror szarzujac, co jest bez zadnego sensu, zasada siania fear w okreslonym przypadku jest zasada siania fear, nie mozna interpretowac tego rozszezajaco.

Ja wiem ze najlatwiej rzucic okiem na zasady, wybrac rozsadne rozwiazanie i kazac tak grac, ale czasem warto zajzec i zagłebic sie w zasady zamiast traktowac je za tak oczywist...

Literalnie: w chwili rzucania czaru DR nie wzbudzaja fear, wiec fear ktorego nei wzbudzaja nie moze byc terrorem.

Jankiel ja czekam na Twoja odpowiedz co do pkt I.
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Marcin Galoch

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 21, 2006, 10:33:22 am »
Jeśli gobliny walczą z elfami, które, z racji US, wzbudzają strach, w chwili rzucenia czaru, to po jego udanym rzuceniu w tej konkretnej jednostce wzbudzają terror, przynajmniej tak długo, jak US na to pozwala.
Inne przypadki są problematyczne.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 21, 2006, 10:59:24 am »
Cytat: "Marcin Galoch"
Jeśli gobliny walczą z elfami, które, z racji US, wzbudzają strach, w chwili rzucenia czaru, to po jego udanym rzuceniu w tej konkretnej jednostce wzbudzają terror, przynajmniej tak długo, jak US na to pozwala.
Inne przypadki są problematyczne.


W chwili rzucenia czaru jak walcza... ale czy to ma znaczenie? Nie zdajesz zdaje sie terrorow jak jestes w CC, a terror wzbudzaja w konkretnej jednostce (ewentualnie). A jak przegraja to i tak bedzie FearOutNumber, bo wystarczy do tego sianie fear...

No to inny stan faktyczny:
21 nocnikow szarzuje na 20 kusznikow, Ci robia S&S i zabijaja 4 gobliny. Oczyiwscie na kusznikoach byl czar ze sieja fear. Czy zmam rozumiec ze teraz sieja terror? I moze jeszcze jak oblalem fear i mnie tak wystrzelili to powinienem robic flee (tak jakbym oblal terror przed szarza na terroryste)??
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Marcin Galoch

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 21, 2006, 11:19:12 am »
Cytat: "trojek84"
W chwili rzucenia czaru jak walcza... ale czy to ma znaczenie?

Ma znaczenie, bo widać, że tym czarem można sprawić, aby elfy wzbudzały w goblinach terror (chodzi o połączenie zasady goblinów "fear elves" i tego czaru)
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline Asassello

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 21, 2006, 11:20:13 am »
najpierw testujesz (i patrzysz jaki maja US).. potem Cie wystrzelaja.. ale w momencie testowania miales odpowiedni US by nie bylo terroru.. nawet jak nie zdales testu na fear to nic sie nie zmieni..w momencie testowania byl tylko fear a nie terror.
dla mnie to wszystko jest proste.. po prostu robimy po kolei kazdy krok i nie cofamy czasu.

po to jest jaks sekwencja szarzy (tury) by jej przestrzegac.. i nie trzeba tu nic wymyslac na sile...

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Jankiel

  • Gość
Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 21, 2006, 11:38:03 am »
Cytuj
Czemu pomijasz I pytanie?

Pierwszy przypadek:

Tak

Drugi przypadek:

Nie

Shino

  • Gość
Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 21, 2006, 11:44:23 am »
Cytat: "trojek84"
Cytat: "Remo"
Inny przyklad: Wild Riderzy maja zasade ze sieja fear w chwili szarzy. Z tego co piszecie, wynika ze jak rzuci sie na nich ten czar (WE maja odpowiednik) to WR beda siali terror szarzujac, co jest bez zadnego sensu, zasada siania fear w okreslonym przypadku jest zasada siania fear, nie mozna interpretowac tego rozszezajaco.


ciekawsze zagadnienie niz ci sie wydaje. Wildzi sieja fear od momentu zadeklarowania szarzy do swojej nastepnej tury (AFAIR) i jesli sieja fear (zaszarzowali) i rzucisz na nich zaklecie top wzbudzaja terror...

Offline Asassello

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 21, 2006, 12:02:19 pm »
Cytat: "Shino"
Cytat: "Remo"
Inny przyklad: Wild Riderzy maja zasade ze sieja fear w chwili szarzy. Z tego co piszecie, wynika ze jak rzuci sie na nich ten czar (WE maja odpowiednik) to WR beda siali terror szarzujac, co jest bez zadnego sensu, zasada siania fear w okreslonym przypadku jest zasada siania fear, nie mozna interpretowac tego rozszezajaco.


ciekawsze zagadnienie niz ci sie wydaje. Wildzi sieja fear od momentu zadeklarowania szarzy do swojej nastepnej tury (AFAIR) i jesli sieja fear (zaszarzowali) i rzucisz na nich zaklecie top wzbudzaja terror...
tak..ale to jedynie w przypadku gdy najpierw szarzowali a potem rzuciles czar..
bo odwrotnie sie juz nie da (-> rzucam czar a potem szarzuje => wzbudzam tylko fear)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

 

anything