trawa

Autor Wątek: Elfy fear i gobliny  (Przeczytany 8668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rhion

Elfy fear i gobliny
« dnia: Grudzień 20, 2006, 09:00:30 am »
No to mam taką sprawe mamy mamy oddział 10 goblinów
1) kolo nich stoją DR (5) z rzuconym czarem shades of death < wzbudzanie fear> no chłopaki poniewaz wzbudezają strach w goblinach(gobolsy nie mają 2:1) to z tym rzuconym czarem wzbudzają terror
2) Co sie dzieje z CoK poniewaz oddział ten wzbudza Fear w tych samych goblinach z 2 powodów tz. poniewaz gobliny boją sie elfów i ponieważ cold one same w sobie wzbudzają strach czy w tym wypadku jest tak samo jak wyżewj w przypadku magii  tz te dwa fear'y sie kumulują do terroru czy nie ?

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Marcin Galoch

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:17:33 am »
Nie kumulujesz.
Mnożysz.
W efekcie mnożenia to elfy boją się goblinów ;)
Sorki, staram się myśleć jak GW gdy robi FAQ-i
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:51:27 am »
Nie ma nigdzue w RB podstaw matematyki na zasadzie: FxF=T czy T-F=F. Jak do oddzialu Colde Onec dolaczysz jezdzca, to one nagle nie sieja terroru bo masz 2xF...

W odpowiedzi na drugie pytanie - nie, CoK nie sieja terroru dla goblinow...

W odpowiedzi na pierwsze - niby czemu maja siac terror po rzuceniu czaru? Czar daje zasade fear oddzialowi ktory nie wzbudza fear, oraz terror oddzialowi ktory wzbudza fear... z tego co wiem to Dark Riderzy nie maja zasady "fear" wiec beda mieli fear tak jak CoK, niezalezny od tego goblinskiego, ktory nie zamienia sie w terror bo w moim AB nigdzie nie jest napisane ze Elfy siejace fear w goblinach sieja terror.
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline rhion

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2006, 12:32:11 pm »
skoro mam napisane że gobliny boją sie elfów czyli elfy wzbudzają w nich fear <to chyba logiczne>
A w opisie czaru pisze że czar rzucony na jednostke wzbudzającą strach <a jak wyzej pisałem elfy wzbudzają strach bo to wynika z zasad goblinów wiec sa jednostką z zasadą fear np. jak zaszarżuje na bolca goblinów DR i oni nie zdadzą testu strachu to automatycznie uciekają bo sie boją - działa zasada podręcznikowa fear> to czar rzucony na jednostke z fearem powoduje że ta jednostka wzbudza terror <bo to wynika z opisu czaru> wiec ja nie rozumie czego ty nie rozumiesz ;)

Co do matematyki tego nie ma ze F+F = T ale nie ma takiego przykladu w zadnej armi żeby jednostka z fear miała fear z dwoch żródeł <natomiast sprawa ta została opisana w zasadach czaru co sie dzieje jak jednostka z fear zyskuje kolejny fear który w tym wypadku staje sie terrorem i dlatego pytałem bo to dośc intrygujący problem>

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Shino

  • Gość
Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2006, 12:43:50 pm »
Cytat: "rhion"
ale nie ma takiego przykladu w zadnej armi żeby jednostka z fear miała fear z dwoch żródeł

rhion
cold one'y i gobliny wild hunt i gobliny, phoenix guard i gobliny... a to przyklady tylko z jedna armia...

T-F=F ale F+F=/=T po prostu czar dodaje dodatkowy bonus dla tych majacych fear'a ;)

Offline rhion

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2006, 12:53:59 pm »
Cytat: "Shino"
cold one'y i gobliny wild hunt i gobliny, phoenix guard i gobliny... a to przyklady tylko z jedna armia...

T-F=F ale F+F=/=T po prostu czar dodaje dodatkowy bonus dla tych majacych fear'a ;)

Mi chodziło o to że takie rzeczy dzieją sie tylko z goblinami i elfami <kazda jednostak elficka wzbudzająca strach moze wzbudzać go u goblinów z 2 żródeł>
 natomiaast umarlaki nie mają takiej mozliwości dlaczego ?? bo kupują sztandar <który w tej samej cenie elfom daje fear > a im daje terror wiec podnosi fear umarłych potęgując go do terroru.
tak jak by fer umarlaków + fear sztandaru dawał terror <ale w opisie sztandaru tak samo jak w opisie czaru jest napisane ze daje im terror>
Nie chce sie kłucić do upadłego bo mnie to i tak tam rybka z tymi CoK tylko żeby merytorycznie rozważyć ten problem <bo IMHO podwójny strach  idąc zasadą czaru powinien wzbudzać terror>

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Jankiel

  • Gość
Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2006, 01:53:56 pm »
Wspomniani DR potraktowani czarem z shadowa lub deatha wzbudzają trerror we wszystkich oddziałach goblinów o US 10 lub mniejszym.

szafa@poznań

  • Gość
Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2006, 02:08:34 pm »
tez tak sadze.

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2006, 02:48:02 pm »
Kwstie COK mamy zakonczona jak rozumiem wiec podejme chetnie II temat.

Nie wzbudza terroru.

Czemu? Otoz jest w AB napisane ze goblins fear elves. Fear nie jest pisane kursywa - a jest kursywa zawsze gdy GW odnosi sie do zasady fear z RB. Jest tez napisane ze gobliny fear elves, a nie ze elves casued fear, co oznacza ze elfy nie dostaja zasady fear kiedy jest ich wiecej niz 1:2.

Konkluzja jest prosta - elf nie ma zasady fear kiedy goblinow nie jest dwa razy wiecej. A dkoro elf nie ma zasady fear, to rzucenie na niego czaru z shadowa/death da mu zasade fear! Bedzie mial fear na orki, nie bedzie bral terroru od giganta.

Zasady czarow mowia o tym ze jednostka ktora ma zasade fear bedzie miala terror, a DR nie maja zasady fear (sprawdzalem w AB).

Na koniec warto dodac ze skoro elfy nie maja zasady fear, to zasada goblins fear elves ma jakiekolwiek znaczenie dopiero kiedy elfy i gobliny wchodza w jakis kontakt - np. szarzuja jeden na drugiego, a nie jak nie ma miedzy nimi zadnego kontaktu.

rhino czy juz rozumeisz to czego dotychczas nie rozumiales?
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Jankiel

  • Gość
Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2006, 04:32:14 pm »
Cytuj
to zasada goblins fear elves ma jakiekolwiek znaczenie dopiero kiedy elfy i gobliny wchodza w jakis kontakt - np. szarzuja jeden na drugiego, a nie jak nie ma miedzy nimi zadnego kontaktu.

Tak? A w momencie, gdy 10 elfów szarżuje na 8 goblinów to dając hold nie testujesz strachu, bo nie ma między nimi żadnego kontaktu?
Cytuj
Jest tez napisane ze gobliny fear elves, a nie że elves casued fear,

Na jedno wychodzi. Jedni się boją => drudzy wzbudzają strach. Nie ma nic niestosownego w fakcie, że część gobosów się boi części jednostek, część nie.
Cytuj
Konkluzja jest prosta - elf nie ma zasady fear kiedy goblinow nie jest dwa razy wiecej.

Ma. Wobec tych goblinów. Fear nie jest jakąś abstrakcyjną zasadą, oderwaną od jednostek, a zawsze jest rozpatrywany w powiązaniu z innymi jednostkami. Grając z HE moi COK wzbudzają strach w łucznikach, nie wzbudzają niczego w phoenix guard sami natomiast boją się smoka. Mimo, że smok ma wpisane "terror" a nie "fear".

Offline rhion

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2006, 04:38:11 pm »
Cytat: "trojek84"
rhino czy juz rozumeisz to czego dotychczas nie rozumiales?
Jedyną rzecz jaką rozumie to ta ze grasz O&G i przesadnie prubujesz naginać zasady dla biednych niewyważonych i słabiutkich gobolsów.
Powiedz mi czy w podręczniku głównym są 2 zasady Fear'a tz jedna pisana kursywa dla wszystkiego i druga pisana normalnie dla goblinów bojących sie elfów <bo jak nie ma to obowiązuje jedna zasada wyjaśniona w BBB jako fear i na mocy tej zasady dziala czar>
Co do nieopatrznego stwierdzenia:
Cytuj
to zasada goblins fear elves ma jakiekolwiek znaczenie dopiero kiedy elfy i gobliny wchodza w jakis kontakt - np. szarzuja jeden na drugiego, a nie jak nie ma miedzy nimi zadnego kontaktu.

Rozumie że jestes w miare doświadczonym graczem wiec wytłumacz mi kiedy zaczyna działać zasada Fear pomiedzy umarlakami a goblinami <tzn kiedy są jakiekolwiek efekty posiadania fear przez umarlaki> kiedy umarlaki stoją obok czy kiedy szarżują są szarżowane przez gobliny a wiec defacto kiedy wchodzą w kontakt ? <bo może ja czegoś nie wiem np jakiś test sie zdaje od jednostki z fearem jak ona stoi obok  :?: >

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline QUASSIMODO

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2006, 05:54:57 pm »
sorry Trojek
to zajebista zasada specjalna-jezeli nie ma sie przewagi 2:1 to elfy sieja strach(na potrzeby goblinow)
przy tym czarze jest wspomniane ze fear podnosza do terroru...czyli to czy dla goblinow bedzie to tylko fear czy juz terror bedzie zalezec od liczebnosci
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2006, 05:55:38 pm »
Chodzi o cos niebywale prostego - jezeli masz zasade fear to dostaniesz terror, jak nie masz fear to dostaniesz fear! Jankielu tak jak jest oczywiste ze fear do elfow i fear COK nie dadza razem terror tak samo oczywiste jest to z DR!

To identyczna sytuacja - po rzuceniu czaru dziala na nich identyczna zasada fear jak COK. Dostaja zasade fear, ktorej do tej pory nie maja. Pozatym gobliny maja zasade fear elves a nie terror from elves! Jest zasada ze brak przewagi 2:1 daje fear, nigdzie nie ma nic o terror.

Pozatym przeczytaj uzasadnienie fluffowe - gobliny boja sie walczyc z elfami do smiesznie pachna i sa duze, jak czar moze to zmienic? -to argument fluffowy, owszem, ale wynalezliscie jakas dziwna zasade ktora z niczego nie wynika... mam zasade fear elves a nie terror from elves wiec wogole nie qmam tej dyskusji...

Polacz ze soba to razem: stoi oddzial DR, rzucasz na nich czar. No i zobacz jakie maja zasady specjalne w chwili rzucania czaru - zadnych (poza fast cavalery, ale chodzi mi o strachy). Wiec dostaja zasade fear, od rzucenia czaru sieja fear. Gdyby siali dotychczas fear, to fear bylby terrorem, ale nie maja zasady fear wiec od czaru beda siali fear. Teraz szarzuja na oddzial goblinow - gobliny zdaja fear bez wzgledu na liczbe. Tak samo jakby zdawali jakby szarzowali na nich COK.

Mylicie bardzo proste pojecie - czar zmieniajacy fear w terror, a nie jakas taka zasada ze kazdy fear bedzie terrorem.

Kontakt - chodzilo mi o jakiekolwiek zlaczenie obu oddzialow, czymkolwiek np. szarza zeby mozna bylo mowic o sianiu fear przez DR. Chodzilo mi w tym o to ze oddzial DE ktory stoi za gorka nie ma zasady fear, a gobliny maja zasade ze sie go boja, to jest naprawde duza roznica. Jak oddzial stoi za gorka i nie ma zasady fear, to po rzuceniu na niego czaru ma zasade fear - a wiec ma zasade fear, identyczna jak COK.

Z punktu widzenia psychologii DR po rzuceniu na nich czaru sieja identycznego fear jak COK, te dwa fear sie absoltunie niczym nie roznia, poza tym ze jeden jest z czaru, drugi z zasad. Nie kumuluja sie z innymi czarami ani nic podobnego. Poprostu masz DR ktorym mozesz oloweczkiem dopisac "fear" w zasadach specjalnych.

Pozatym poczytajcie AB gobosow - maja zasade fear elves, nigdzie i nijak nie ma nic o terror from elves. To zasada specjalna ograniczajaca sie tylko do fear, niczego wiecej, nie mozecie czegos dodawac.
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline b_sk

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2006, 06:05:53 pm »
Nie mam przy sobie rulebooka, więc nie przytoczę dokładnego opisu, ale z tego co pamiętam to czar ten dawał fear, a jak cos siało fear to dawał terror. Czar nie przypisywał danej jednostce zasady specjalnej, ale po prostu na tą jednostkę działał, co za tym idzie elfy w normalnej sytuacji nie powodowały fear'a, więc czar działał na nie tak, że tego fear'a powodowały. Jednak kiedy bierzemy pod uwagę gobliny, to te same elfy wzbudzają w nich fear'a, więc czar w tym momencie daje im terror.

Przynajmniej ja bym to tak widział.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2006, 06:08:45 pm »
Cytat: "b_sk"
Nie mam przy sobie rulebooka, więc nie przytoczę dokładnego opisu, ale z tego co pamiętam to czar ten dawał fear, a jak cos siało fear to dawał terror. Czar nie przypisywał danej jednostce zasady specjalnej, ale po prostu na tą jednostkę działał, co za tym idzie elfy w normalnej sytuacji nie powodowały fear'a, więc czar działał na nie tak, że tego fear'a powodowały. Jednak kiedy bierzemy pod uwagę gobliny, to te same elfy wzbudzają w nich fear'a, więc czar w tym momencie daje im terror.

Przynajmniej ja bym to tak widział.


Ale przeciez DE nie maja zasady siania fear! Przytoczcie dokladny opis ktoregos czaru jak moge prosic.
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

 

anything