trawa

Autor Wątek: Elfy fear i gobliny  (Przeczytany 8598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 21, 2006, 01:45:25 pm »
Cytat: "Jankiel"
Cytuj
Czemu pomijasz I pytanie?

Pierwszy przypadek:

Tak

Drugi przypadek:

Nie


To teza (para-teza?) a uzasadnienie?
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Tigerius

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 21, 2006, 03:49:07 pm »
Ja trojka rozumiem

Jeżeli coś wzbudza feara, to ma zasadę fear
Czar mówi, że jeżeli coś zbudza feara, to wzbudza terror

Pokażcie mi, gdzie dark ridersi maja "cause fear"?
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline Kacper Kacper

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 21, 2006, 03:51:44 pm »
do wildów można dodać jeszcze to, że "Jeśli wybrana na cel czaru jednostka już BUDZIŁA strach, wzbudzać będzie terror." - czyli można dojść do wniosku, że jeśli wildzi szarżowali w pierwszej turze, to terror można rzucić nawet i w szóstej

idąc dalej tym tokiem myślenia dochodzimy do wniosku, że w przypadku np. szarży 5DR na 10NG DR wzbudzają strach, następnie gobliny padają, DR biegną dalej, rzucamy czar kilka tur później, na tę samą jednostkę, nawet w okolicy 30NG, czy orków i co się dzieje? wzbudzamy terror - ta jednostka już wzbudzała strach

co za tym idzie nie potrzebujemy nawet NG, rzucamy ten czar na DR dwie tury z rzędu i też otzrymujemy terror

a chcąc dojść do sensownego wniosku musimy chyba orzec, że po prostu na początku tury przeciwnika sprawdzamy czy poza czarem nasza jednostka wzbudza inny strach


jeszcze małe pytanko: czy fear elves tyczy się jakichkolwiek elfów?

Offline Asassello

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 21, 2006, 04:01:15 pm »
ale wy to wszystko komplikujecie..az sie nie chce tlumaczyc (nie zamierzam nawet)
sam gram elfami ale jakos mi specjalnienie zalerzy na tym by w golbinkach wzbudzac terror.


porpostu zapis czaru jasbno wyjasnia co sie dzieje - jak jednostka wzbudza fear to po rzuceniu czaru wbudza terror - i gdzie tu jest cos skomplikowanego?

jezeli w momencie gdy trzeba testowac LD u goblinow elfy wzbudzaja u nich tylko strach to sie testuje strach..a jesli w tym momencie wzbudzaj terror to sie testuje terror, i juz!


Kacper, fear Elves tyczy sie wszystkiego co jest Elfem.

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Jankiel

  • Gość
Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 21, 2006, 04:06:53 pm »
Cytuj
To teza (para-teza?) a uzasadnienie?

Prosiłeś o odpowiedź. Za opinię się płaci ;)

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 21, 2006, 06:55:17 pm »
Cytat: "Jankiel"
Cytuj
To teza (para-teza?) a uzasadnienie?

Prosiłeś o odpowiedź. Za opinię się płaci ;)


Traktuje to jako przyznanie mi racj :)
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Bigpasiak

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:19:48 pm »
widzicie z tymi wildami jest dokladnie jak Kacper Kacper napisal. jesli jednostka juz budzi strzach ma upgrade do terrora. a jak deklarujesz szarze to juz z miejsca deklarujesz strach... czyli mamy terror jak sie patrzy...
moim zdaniem trojku masz czesc racji tylko. gobliny goja sie elfow... zgadza sie ale to oznacza ze elfy musza siac strach przeciwko tym konkretnym goblinom. jesli nie  ma ich 2:1 to elfy sieja strach na te gobliny. nie ma w RB czegos takiego jak fear dla jednostek ktore go maja i fear dla jednostek ktore sie czegos boja, to jest dopiero kosmos! jak sie boja to elfy musza siac strach przeciw nim. i wg tego czaru DR sieja strach w kazdej jednostce goblinow ktora ma mniejszy US od nich... jesli rzucimy na nie ten czar to przeciw wszystkim gobosom o wiekszym US sieja jedynie strach a juz z mniejszym terror! dlaczego? bo w momencie rzucenia tego czaru DR wzbudzali strach w kazdym unicie gobosow ktory nie ma 2:1 przeciw nim. nie bylo takiego wczesniej? no to co? to znaczy ze nie wzbudzaja feara do konca gry bo nie bylo wczesniej jednostek przeciw ktorym by wzbudzaly strach?
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:32:05 pm »
Przeczyatj opis czaru z shadowa, przytaczany strone wczeniej - "already causes fear", a to zdanie nie pasuje do DR, poczytajcie opis zasady fear elves, to wynika nie tylko z zapisu, tez z uzasadnienia, to tylko fear w okreslonych sytuacjach. Nie mozna powiedziec ze DR causes fear. A nawet jezeli tak sadzicie, to nie ma zasady specalnej terror from elves.

Jest specjalna zasada, wyjatek, ze gobliny wyjatkowo zdaja fear od elfow. Wyjatkow NIE INTERPRETUJEMY ROZSZEZAJACO wiec nie mozna wnioskowac z tego ze sie wzbudza terror. Nie ma czegos takiego w RB ani AB gobosow jak terror wzgledem okreslonych oddzialow wiec sorry, ale jak go nie ma to nie widze powodu dla ktorego mielibysci to wprowadzic.

Nie mozna czegos takiego uznac bez oficjalnego FAQ czy erraty, bo to musi wynikac z zasad, skoro to nie jest zasada DE ze sieja fear, a goblinow ze maja fear, a do tego nie uzyto stnadardowego dla zasad fear zwrotu cause fear to sorry, ale nie ma nic co by takie dziwne rozumowanie potwierdzalo...

Zal tylko ze Jankielu wiemy jak dziala LS wiec jak sie sprzeczamy i ja moje stanowisko argumentuje, Ty nie chcesz tego zrobic za darmo, to i tak bedzie Twoje na wierzchu... a to przykre, szczegolnie jak zobaczymy czym grasz...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Zox

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:37:45 pm »
Cytat: "Asassello"

Kacper, fear Elves tyczy sie wszystkiego co jest Elfem.


Zdefinij mi w takim razie co jest elfem :D

Zwłaszcza wildów ;)
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

JJ

  • Gość
Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:43:16 pm »
Cytat: "trojek84"
, Ty nie chcesz tego zrobic za darmo, to i tak bedzie Twoje na wierzchu... a to przykre, szczegolnie jak zobaczymy czym grasz...


Trojku...
Nie każdy jest prostackim egoistą, zainteresowanym przy omawianiu zasad tylko tym, by jego armii dobrze sie wiodło.

Offline Scimitar

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 21, 2006, 09:12:34 pm »
Moim zdaniem DRy potraktowane tym czarem nie wzbudzają w goblinach Terroru. Po prostu traktujemy je jakby dostały zasadę Fear (tak jak Cold Ony mają w podstawie). No chyba, że Cold Ony wzbudzają z urzędu Terror w gobosach (ale chyba każdy to wykluczył ??).
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Asassello

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 21, 2006, 09:38:59 pm »
Cytat: "Scimitar"
Moim zdaniem DRy potraktowane tym czarem nie wzbudzają w goblinach Terroru. Po prostu traktujemy je jakby dostały zasadę Fear (tak jak Cold Ony mają w podstawie). No chyba, że Cold Ony wzbudzają z urzędu Terror w gobosach (ale chyba każdy to wykluczył ??).
tak, to ze Cold One wzbudzaja terror kazdy wykluczyl bo Fear+Fear =/= Terror.

ale opis czaru jasno mowi ze jesli jednostka wzbudza strach to pod wplywem tego czary zaczyna wzbudzac terror. (jest tu wyraznie opisany wyjatek od reguly)
wiec jesli DR wzbudzaly fear u goblinow to po potraktowaniu tym czarem wzbudzaja terror.

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline trojek84

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 21, 2006, 10:03:43 pm »
Cytat: "Asassello"
ale opis czaru jasno mowi ze jesli jednostka wzbudza strach to pod wplywem tego czary zaczyna wzbudzac terror. (jest tu wyraznie opisany wyjatek od reguly)
wiec jesli DR wzbudzaly fear u goblinow to po potraktowaniu tym czarem wzbudzaja terror.


Ale czy jednostka wzbudza strach? Jest roznica medzy tym ze siejesz fear a tym ze ktos ma fear wobec Ciebie... np. co mnie ciekawi, wyobrazmy sobie ze ktos kto rzuca czar fear na oddzial jest w armi w ktorej jest oddzial gobosow (albo ChD, albo jakis DoW, albo czary dzialaja na friendly na parowce):

Jezeli gobliny sieja fear i szarzuja na DR (20 gobosow na 12 DR) to gobosy nie zdaja fear, ale dlaczego DR mieliby nie zdawac fear? Wkoncu nie sieja fear...

Zasada fear i fear elves to dwie oddzielne zasady, fear elves jest jakby poowa drogi do fear i jak ktos dostanie czy to z AB czy z czaru) fear to awansuje na nosiciela pelnego fear.
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Asassello

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 21, 2006, 10:08:06 pm »
to przynajmniej wiemy w czym sie niezgadzmy... dla Ciebie fear i fear Elves to calkiem inne zasady..a dla mnie sa one ze soba scisle powiazane (wecz takie same).
i mysle ze reszta tych wywodow jest nic nie warta dopóki nie znajdzie sie granicy miedzy fear a fear elves (a moze tej granicy w cale nie ma?)

to ja zycze milych swiat tym co chca sie w to paprac i zycze milej dyskusji :D

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline bless

Elfy fear i gobliny
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 21, 2006, 10:33:02 pm »
Oj, dajcie juz spokoj. Trojek sam ostatnio przyznal mi w czasie rozmowy na DMP, ze dyskusje na forach traktuje hobbystycznie, jako trening w argumentacji prawniczej. I powiedział, że zwykle sie kłóci, choc sam wie, że nie ma racji. Trojek Was podpuszcza a Wy sie dajecie.
Nie dawajcie sie prowokowac Trojkowi !!!
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

 

anything