trawa

Autor Wątek: Szarże na maszyny  (Przeczytany 15130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trojek84

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:56:10 pm »
Tam jest napisane ze wystawiasz "perpendicular to the direction of the charge" czyli prostopadle do kierunku/nakierowania szarzy. Jak dla mnie decydujace bedzie to kiedy oddzial szarzujacy jest juz na wprost maszyny (po wszystkich zwrotach) bo inaczej sie tego nie da ustalic.


XXXXX



..................M..O
....................O.O

Kiedy XXXXX szarzuje na Maszyne i jej Obslugantow z takiej pozycji to chcac ustawic zaloge prostopadle do kierunku szarzy trzeba by to zrobic tak


XXXXX



...OOO.........M

co jest bez sensu, a do tego sprzeczne z dalszym ciagiem zasady - przed maszyne.

Poprostu "direction of the charge" bedzie miejscem z ktorgo szarza nadejdzie po linii prostej, to znaczy po zrobieniu tego jednego zwrotu, albo jak sie go nie robi to od meijsca gdzie szarza sie zaczela. Ja naprawde nie widze tu jakiegos klopotu... jest kierunek z ktorego sie srzuje, a nie mejsce z ktorego sie szarzuje, czy tylko ja wyczuwam ta subtelna roznice?
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline BOGINS

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 20, 2006, 08:01:20 pm »
Jak dla mnie jest to w sensowne rozwiązanie.
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline GoluS

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 20, 2006, 08:02:46 pm »
Spoko :).

Tylko troche glupio mi bedzie pedalsko wjezdzac pegazami w maszyny :).
alo

Barbarossa

  • Gość
Szarże na maszyny
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 20, 2006, 08:03:16 pm »
Zgadza się, tak jak napisałem - direction of the charge to ostatnia prosta, inaczej jest bez sensu.

Offline thurion

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 20, 2006, 08:08:49 pm »
jest pieknie :P juz nawet utrate A z MoK przeboleje ;)

Offline Marcin Galoch

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 20, 2006, 08:22:29 pm »
Cytat: "trojek84"

Poprostu "direction of the charge" bedzie miejscem z ktorgo szarza nadejdzie po linii prostej, to znaczy po zrobieniu tego jednego zwrotu, albo jak sie go nie robi to od meijsca gdzie szarza sie zaczela. Ja naprawde nie widze tu jakiegos klopotu... jest kierunek z ktorego sie srzuje, a nie mejsce z ktorego sie szarzuje, czy tylko ja wyczuwam ta subtelna roznice?

niestety:
Cytat: "trojek84"
O nie moj drogi Marcinku, ja z Toba w takim razie poprostu nie bede gral, jak sadzisz ze wyznacze ci kreda po stole droge mojej szarzy, a potem jak zmierzymy okaze sie ze z takim wheelem nie dojde bo mi 0,5 cala brakuje a z wheelem o cal mniejszym bym doszedl, to sie grubo mylisz.

to jak jest na prawdę ?
Pamiętajmy, że załogę wystawiamy (a więc okreslamy kierunek z jakiego nadjedzie szarża) w chwili deklaracji szarż, przed ruszeniem i mierzeniem czegokolwiek.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:09:17 pm »
Naprawde to jest tak ze mowisz jak chcesz jechac i jak nie dojdziesz to zmniejszasz ktorys zwrot i lecisz zeby doszlo. Jak powiem ze chce wyverna poleciec za maszyne i od tyla ja zaatakowac a sie okaze ze ruchu starczy mi tylko do dolecenia na maszyne to wydaje mie sie ze nie skoncze na niej ruchy... to paradoks palic szarze na oddziale na ktory szarzowalem...

tak przynajmniej gralem jak byly szarze taktyczne wczesniej, mowilem ja czy przeciwnik jak jade i jak byl ruch to ok, jak nie to szarza po innej trasie...

i czemu chcesz zaloge wystawic po odpowiedzi? kolejnos czynnosci nie ma znaczenia, chodzi tylko o efekt!
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

JJ

  • Gość
Szarże na maszyny
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:26:59 pm »
Cytat: "trojek84"

tak przynajmniej gralem jak byly szarze taktyczne wczesniej, mowilem ja czy przeciwnik jak jade i jak byl ruch to ok, jak nie to szarza po innej trasie...



Taaa...
Już pamiętam jak mówiłeś mi że pojedziesz w lewo 0 905, skręcisz o 90% w prawo po to żeby wpaść mi w schowaną w lesie generalicę z overruna...
Wynik i tak był obojętny (3000+ do 33), ale tego Ci nigdy nie zapomnę... :badgrin:

Czyli teraz mamy mieć tak....

Deklarujesz szarżę.
Ja mówię hold i nie wystawiam załogi bo nie wiem którędy polecisz????
Ty mówisz lewo-prawo w stronę generalicy?
Na taką szarżę to ja mówę flee! :p

Bez sensu.

Offline trojek84

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:32:52 pm »
a co powiesz na nowego FAQ z ktorego wynika... jest wprost napisane ze mozesz zadeklarowac szarze na 50" w warplighting cannon a ono musi flee i to tak wlasnie bedzie, ale pamietaj ze to nieuczciwe :P i co Ci za to zrobia? Dziecko? :D

JJ moze uznajmy ze bedzie jak kiedys, tak to da sie wyinterpretowac i chyba jest jedynym sensownym wyjsciem, chociaz juz mi nikt nie powie ze szarza ze zwrotem 180 stopni to cos fe, bo alessio pozolil :D
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

JJ

  • Gość
Szarże na maszyny
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:43:07 pm »
Cytat: "trojek84"
a co powiesz na nowego FAQ z ktorego wynika... jest wprost napisane ze mozesz zadeklarowac szarze na 50" w warplighting cannon a ono musi flee i to tak wlasnie bedzie, ale pamietaj ze to nieuczciwe :P i co Ci za to zrobia? Dziecko? :D

JJ moze uznajmy ze bedzie jak kiedys, tak to da sie wyinterpretowac i chyba jest jedynym sensownym wyjsciem, chociaz juz mi nikt nie powie ze szarza ze zwrotem 180 stopni to cos fe, bo alessio pozolil :D



Jest wprost napisane, że to oszustwo.


Szarże taktyczne są super. Boskie i stanowią wyzwanie intelektualne.
Tylko jeszcze przekonaj mnie do nie wykonania reakcji hold i będziesz w domu.
Bo jeżeli zgodnie z RB muszę wystawić w trakcie HOLD obsługantów tak by spalona szarża doszła (a jak wiesz te pół cala to widać słychać i czuć) to ty musisz do tych wystawionych od razu obsługantów się dostawić., jak pisze Marcin. Czasem przez to spalisz szarżę...

Trzeba pomyśleć....

Offline trojek84

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:07:49 pm »
Mysle choc to okropnie boli JJ :)

Jest napisane ze wystawiasz ich do kierunku z ktorego nadciaga szarza, wiec tak tez robisz, nie gdzie zaczeli szarze. Ja mowie szarza, Ty hold. Pokazuje Ci z ktorej strony nadciagne, Ty sie tam wystawiasz, jak mi sie nie uda to troche zmniejse kat. Wydaje mi sie ze to wystawianie sie przed maszyne to nie jest element HOLD. Zwroc uwage ze akapit zaczyna sie od slow "in CC" ktore zdecydowanie nie jest odrazu po szarzach. Dlatego uwazam ze to jak wystawiasz zaloge zalezy w 100% od szarzujacego, a to ze wystawiasz ja przed maszyna to kwestia tego ze maszyna tez jest w tej walce i formuje sie takie dziwne cos

OOCO
.MMM
.MMM

i to jest jeden oddzial C - jakis heros, O - obsluga, M - maszyna. I Intncja zasady wystawiania sie do przodu jest tylko pokazanie jak sie ustawiasz do szarzy (tj. jak masz przod) bo jak cos by wpadlo teraz w bok to moze 2-3 modelami (zalezy od szerokosci podstawek) walic w obsluge, a pozostalymi wali w maszyne (WS0 T7)

Czyli wystawianie obslugi przed maszyne to nic innego jak formowanie oddzialu bedac w luznej formacji, a z tego ze ustawiasz sie prostopadle  do szarzujacego wynika nie mniej nie wiecej to ze w pewnien sposob sie do niego dostawiasz (nie jak skirmish wszystkimi modelami ktore moga, ale jak maszyna, trzymajac armate za plecami)
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

JJ

  • Gość
Szarże na maszyny
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:14:48 pm »
Cytat: "trojek84"
Mysle choc to okropnie boli JJ :)



Ja to wiem Trojku. A ty za parę lat dowiesz się, jak to boli kiedy mózg sie kurczy.... :p


Nie podoba mi się to co piszesz, (albo się wystawiam przed maszynę w ramach HOLD albo nie :evil: ) ale na razie poza spamem nie mam nic nowego do powiedzenia.

Offline Scimitar

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:53:21 pm »
Hmmm 7777 postów Jacek ma ?? Czyżby dedykacja jakiemuś bogowi chaosu ??

A cfaniakom od szarż taktycznych to bym najchętniej powiedział brzydkie słowo lub słowa. Jak będę jakiś turniej robił to wprost w regulaminie zapiszę, że za takie zagrania jest zylion punktów karnych.

BTW - w RB to chyba ładnie narysowali kierunek szarży i wystawianie, więc po co to pieniactwo. Szarżujesz, ja się wystawiam zgodnie z kierunkiem i musisz do mnie dojechać, a nie że se skręcisz jak ci się podoba.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Jankiel

  • Gość
Szarże na maszyny
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:56:18 pm »
Cytuj
Zgadza się, tak jak napisałem - direction of the charge to ostatnia prosta, inaczej jest bez sensu.

Gińcie krasie. Szarża przez katapultę na tył klocka longbeardów. Po prostu cudo. A teraz nawet flee nic nie daje, bo można overrunować przez maszynę bez załogi :badgrin:

Głupie. Ale właściwie mam to gdzieś. Trzeba wrócić do smoka - żaden inny model nie ma tylu możliwości.

Offline trojek84

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 21, 2006, 08:02:11 am »
Cytat: "Scimitar"
Hmmm 7777 postów Jacek ma ?? Czyżby dedykacja jakiemuś bogowi chaosu ??


Bogowi SPAMU :p

Scimi, zachowujesz sie jak male dziecko ktroemu koledzy mowia ze zasady zabawy beda inne, a ono ich olewa i robi wlasna zabawe. Mimo innego patrzenia cala Polska szanowala zasady ktore byly, a Ty swoim podejsciem mozesz zapoczatkowac nowy nurt tworzenia zasad regionalnych - gracz z Lublina dowiaduje sie ze niestety ale szarza w tyl jego BK dochodzi, bo to takie nowe Lewo-Brzezno-Warszawskie uscislenie o terenie...

Jest kierunek szarzy, chodzi o to co jest kierunkiem szarzy. Jezeli liczymy to od momentu deklaracji szarzy, to wychodza takie kwiatki jak na schemacie wyrzej (obsluga z maszyna wykonuje bieg o jakies 5" w bok zeby dac sie zaszarzowac). Wiec musi to byc liczone od ostatniej prostej (nawet jakby miala 2mm).

Musimy sobie wyobrazic ze masyzna to nie skirmish ani regiment. Zasada jest taka ze cos jedzie na maszyne, a maszyna tworzy specyficzny oddzial, formuje linie obslugi z maszyna za plecami i odwraca sie do przeciwnika - nie mozna powiedziec dostawia do przeciwnika bo to nie skirmish, a maszyna stoi z tylu. Ma to duze znaczenie jak ktos np. szarzuje w bok i atakuje maszyne (WS0 T7). A to ze w chwili zrobienia HOLD wystawiamy obsluge nie wynika z RB, tam jest tylko napisane ze jak jest HOLD to formuje sie taki oddzial.

Inne tlumaczenie i kombinowanie doprowadzi do sytuacji gdzie nie moge zaszarzowac maszyny jezeli robie jakikolwiek wheel... a to jest jak najbardziej zgodne z zasadami. porpostu ktos, z niejasnych mi przyczyn jak wyszlo legalne przyzwolenie do robienia szarz taktycznych, chce cos ukrecic z tej zasady...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

 

anything