trawa

Autor Wątek: Szarże na maszyny  (Przeczytany 17376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Galoch

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2006, 12:35:02 pm »
Jak chcesz inaczej wjechać niż na wprost, to musisz to zadeklarować w chwili deklaracji szarży.
I wg tego sprawdzać, czy dojdziesz.
I wg tego wystawiać załogę.
Ąby nie było "z 270 stopni weelem nie dojadę, to jadę na wprost, przestaw załogę jeszcze raz"
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2006, 02:53:32 pm »
O nie moj drogi Marcinku, ja z Toba w takim razie poprostu nie bede gral, jak sadzisz ze wyznacze ci kreda po stole droge mojej szarzy, a potem jak zmierzymy okaze sie ze z takim wheelem nie dojde bo mi 0,5 cala brakuje a z wheelem o cal mniejszym bym doszedl, to sie grubo mylisz.

Zasady sa tak jak w FAQ: puty dopuki robie jeden wheel i szarzuje maxem modeli moge leciec jak mi sie podoba. DO tego oczywiscie strefy, ale tych nie ma w maszynach czy skirmishu wiec j sie pomija.

A skoro maszyna to nie skirmish, to tylko oznacza ze moge zaleciec ja z dowolnej strony bo nie musze do najblizszego modelu, tak Marcinku Twoje bolce to teraz sliczne free fragi :D
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline thurion

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2006, 02:57:30 pm »
Cytat: "trojek84"


tak Marcinku Twoje bolce to teraz sliczne free fragi :D


amen ;)

Offline Marcin Galoch

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2006, 04:18:06 pm »
Cytat: "trojek84"

A skoro maszyna to nie skirmish, to tylko oznacza ze moge zaleciec ja z dowolnej strony bo nie musze do najblizszego modelu, tak Marcinku Twoje bolce to teraz sliczne free fragi :D

I ty się mylisz, Barteczku, bo maszyna to ani skirmish, ani typowy oddział.
O tym, jak się dostawisz, decyduje posiadacz maszyny, a nie szarżujący, bo dostawiasz się do załogi wystawianej jako reakcja hold.
Albo więc dojdziemy do sensownego porozumienia (znaczy się, LS zrobi sensowne uściślenie), albo będę wystawiał załogę ściśle wg diagramu, co czasem spowoduje, że oczywista szarża może nie dojść, bo się nie dostawisz.
No a kierunek pościgu/overruna wyznaczy początkowe położenie szarżującej jednostki, żadnego dodatkowego weela, niestety :(
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2006, 04:36:44 pm »
Ale wyszedl FAQ i tam jest jak wol ze puki bede robil 1 wheel/pivot i wprowadze max moge leciec jak mi sie podoba. O ile regiment ma zasade ze wlatuje sie w bok/przod/tyl zaleznie od strefy, to nie ma takiej zasady mazyna. Moze sie wystawiasz, ja jade do przodu, zrobie pivot i wlatuje Ci w bok? tak bardziej CI odpowiada? :p

Schemat schematem, wyszlo doprecyzowanie w postaci FAQ, moge cie okrazac jak chce, nie widze sensu tego uscislac...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline kudłaty

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2006, 05:01:00 pm »
To ja dorzuce swoje, nie da się dowolnie wyłilować bo szarżujemy do NAJBLIŻSZEGO W ODDZIALE, żeby go jakoś fajnie objechać to nie będzie on już najbliższym, czyli jak ktoś sie z głową wystawi dwoma w maire tak samo blisko to dupa  bo będziemy wstanie kąt przegiąc o góra 30 stopni jeśli nawet tyle.

 A maszyna jest normalnym unitem czyli:
-ma rank bonus (jak wystawi 10 załogantów ale zawsze),
-ma strefy po wystawieniu,
-nie ma skirmisha (bo skirmish jest specjalną zasadą i musiałby być wymieniony w zasadach maszyn).

 Errata zmienia tylko dużo ajk sie o niej nie wie, ale jak się umie z tym zagrać, dobrze się ustawi i nie da się zwałować (patrz początkowa interpretacja) to wiele nie zmieni. Natomiast jak się zapomni o tym to będą ciężkie bęcki.

Offline Marcin Galoch

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 20, 2006, 05:04:55 pm »
Cytat: "trojek84"
Moze sie wystawiasz, ja jade do przodu, zrobie pivot i wlatuje Ci w bok? tak bardziej CI odpowiada? :p


No niestety, walczysz wtedy z 1 załogantem, a weela możesz zrobić, jak walczysz dalej ze wszystkimi.
Zauważ, że załoga po wystawieniu w ramach reakcji hold, ma już front i boki i do do niej musisz się dostawiać.
Odpowiadając na następne pytanie - za plecami jest maszyna.
Nie twierdzę, że to dobre rozwiązanie, ale, skoro zamiast poszukać innego zgodnego z zasadami, upierasz się przy swoim, to nie pozostawiasz pola do manewru ;)
Przypomnę, ze uściślenie które wyszło, dotyczy zasad ze strony 21 i w niczym nie ingeruje w już istniejące zasady szarż na maszyny.
To, co mamy na str 86 wyjaśnia precyzyjnie, co się dzieje podczas szarży na maszynę po prostej.

IMO powinien "ustawiać" załogę maszyny kierunek z którego nadejdzie szarża, a nie początkowe położenie jednostki szarżującej.
Niestety, w takim razie, jak ktoś "deklaruje szarże w bolca tak aby overrunem wpaść w szejkera" i ja stosownie do takiej deklaracji wystawiam załogę, a mu taka szarża nie dojdzie (chociaż doszła by na wprost) to już jego problem - pomylił się podczas deklaracji szarży, a to każdemu się zdarza.
Takie rozwiązanie zarówno jest zgodne z FAQ-iem (można robić dowolnego weela wg podanych warunków brzegowych) jak i zasadami szarż na maszyny (wystawiamy załogę jako reakcja hold i to do niej dostawia się szarżujący)
Oczywiście jest wersja ortodoksyjna, zabraniająca tak na prawdę robić dowolnego weela podczas szarż na maszyny.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2006, 06:01:06 pm »
Marcin a czy moglbys zacytowac caly akapit z zasada ze wystawiania sie przed maszyne? Bo troche po omacku gadam, moze tam jest co rewelacyjnego, ale na slowo nie uwierze.
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Marcin Galoch

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 20, 2006, 06:20:40 pm »
xxx
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2006, 06:21:59 pm »
wolnos dla pimpusia!
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Marcin Galoch

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:08:56 pm »
xxx
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:14:14 pm »
zdecydowane NIE dla Rosyjskiej polityki zagranicznej
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

JJ

  • Gość
Szarże na maszyny
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:19:11 pm »
Nie kłóćcie się o to czy cytować strony czy przepisywać, dobrze?

Warmachines, str 86 HOLD i diagram 84.1

WYDZIELIŁEM.

Offline GoluS

Szarże na maszyny
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:26:53 pm »
Bartek: str. 86 rulebooka, charge responses: hold - tylko na tym opiera sie ta cala dyskusja.

Ja jak to czytalem, tez doszedlem do wniosku, ze juz teraz na maszyne sie nie szarzuje jak na skirmish. Allignuje sie do zalogi. Nie jest jednoznacznie tam nic napisane, ale nie ma slowa o tym, ze zaloga allignuje do szarzujacego, stad wnioskuje, ze jest tak jak normalnie: szarzujacy allignuje do szarzowanego.

Ale z drugiej strony patrzac nie mam pojecia, jak rozwiazac sytuacje, gdy cos blokuje dojazd do maszyny od przodu...

kudlaty: Czy maszyna ma strefy? Nie sadze, przeciez nie ma podstawki, to jak zmierzyc strefe? Poza tym maszyna w kazdej turze strzelania obraca sie do celu, wiec troche dziwnie by bylo mierzyc od niej w jakikolwiek sposob strefy.
alo

Barbarossa

  • Gość
Szarże na maszyny
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:48:18 pm »
MSZ wygląda to tak (kierując się rulebookiem s. 86)

1) Szarżujący deklaruje szarżę
2) maszyna deklaruje hold
3) Szarżujący mówi, jaki będzie "kierunek" szarży i prostopadle do niego wystawia się załogę
4) Mierzymy zasięg

W wypadku flee i wpadnięcia w maszynę trzeba się dostawić do maszyny, stykając się z nią maksymalną liczbą wojaków.

 

anything