trawa

Autor Wątek: Daily Planet - potrzebujemy Ciebie!  (Przeczytany 9110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Daily Planet - potrzebujemy Ciebie!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2007, 09:04:45 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."

Skądinąd, nie zgadzam się z Kingpinem, że xZera się pomylił. Moim skromnym zdaniem mamy tu do czynienia z zwyczajnym niedomówieniem  ;)

Możesz się nie zgadzać, ale dokładnie przeczytaj pierwszego posta xZera.
Pisze on
Cytuj
o pierwszym bohaterze komiksowym

a nie o pierwszym superhero. To mimo wszystko jest różnica. Ale to takie tam moje czepianie się, nic więcej.

Offline Blacksad

Daily Planet - potrzebujemy Ciebie!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2007, 09:16:24 pm »
Jednak nieciekawa to postać - Supermana znaczy.

Sądzę,że wystarczyłby mi jakiś jego "Essential" (czy jak tam to się w DC nazywa), vgdzie jest najbardziej boski z bogów. I potem już tylko "For All Seasons" - gdzie jest chyba najbardziej ludzki z ludzi.

Ale jeśli się mylę, to proszę o poprawienie.
Chrzań się, Smirnov

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Daily Planet - potrzebujemy Ciebie!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2007, 09:39:43 am »
Cytat: "Blacksad"
Sądzę,że wystarczyłby mi jakiś jego "Essential" (czy jak tam to się w DC nazywa), vgdzie jest najbardziej boski z bogów. I potem już tylko "For All Seasons" - gdzie jest chyba najbardziej ludzki z ludzi.


Uno - Showcase
Dos - Przeczytaj sobie Superman: Secret Identity Busieka, Superman: Up, up and Away! Johnsa i Busieka i Superman: Sacrifice, a zmienisz zdanie. Dobry jest również tomik Superman: Infinite Crisis, ale żeby czerpać z tego komiksu maksimum przyjemności potrzebna jest jakaś tam wiedza o Esie i o ostatnich wydarzeniach w DCU.
Tres - Strach mnie teraz ogarnia, pisząc kolejne posty. Za każdym razem wiem, że gdzieś w pobliżu czai się Kingpin hunter, bezlitosny mistrz wykładni  :p

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Daily Planet - potrzebujemy Ciebie!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2007, 10:57:30 am »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Superman: Sacrifice

To akurat bardzo mi się nie podobało. Klasyczna sieczka.
@ Chudy - bój się, bój! Policja wykładni czuwa (choć ostatnio nie za często).

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Daily Planet - potrzebujemy Ciebie!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 28, 2007, 11:16:09 am »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Superman: Sacrifice

To akurat bardzo mi się nie podobało. Klasyczna sieczka.


UWAGA! SPOILERY!


Owszem, dużo jest w Sacrifice akcji, bijatyk i wyolbrzymionych sytuacji (jak choćby pewna sekwencja w walce Esa z Wonder Woman i epilog). Niemniej jednak problem Sacrifice polega na nierówności scenariuszowej. Z jednej strony mamy Ruckę i Simone, z którymi przemierzamy przez historię powoli, badając psychologię Wielkiej Trójcy (skupiając się na Supermanie i Wonder Woman). Szczególnie Ruce należą się tutaj brawa, bo z wyczuciem oddał lęki, jakie trapią Supermana. Niestety, z drugiej strony mamy Verheidena, który nie lubi flegmatyzmu swych kolegów - ciągnie wątki szybko, wprowadza za często akcję, epickie batalie. Równie dobrze prologu i epilogu mogłoby nie być w TPB (aczkolwiek Verheidenowi daję plus za to, że w prologu odbrązowił mit Supermana, ukazując jego alienację, "nieludzkość" [ale tutaj znów kłania się Azzarello, który niby zrobił to lepiej. Wszelako, prolog i For Tommorow nie wykorzystują całkowitego potencjału tego pomysłu. A szkoda]). Sacrifice ma wielkie podłoże psychologiczne, ale również zaspokaja moje "fanowskie" potrzeby - bo w końcu gdzie zobaczę, jak Superman daje po ryju Batmanowi tak, że ten stoi już jedną nogą w zaświatach? W którym komiksie zobaczymy Supermana i Wonder Woman walczących między sobą niemalże na śmierć i życie? W którym komiksie tak świetnie jest pokazana słabość Supermana, który z symbolu nadziei i dobra może równie szybko przekształcić się w maszynę destrukcji? W końcu, tragizm postaci Wonder Woman na samym końcu i zawarta w tej scenie istota superbohaterstwa nadają temu komiksowi większą wartość, niż w jakimkolwiek crossoverze Esowym. Zgodzę się natomiast, że Sacrifice nie jest dobrym wyborem dla osób, które nie interesują się losami lateksowego harcerzyka. Jest dużo retrospekcji z historii Ruina Rucki i wiele odwołań do Infinite Crisis i to owszem, może przeszkodzić mniej oczytanym w temacie.

Offline Julek_

Daily Planet - potrzebujemy Ciebie!
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2007, 11:44:54 am »
Sacrifice to je tie-in do... do OMACa bodaj, dobrze prawię?
Czy mogę go sobie przeczytać zupełnie nie kumając o co w OMACu chodzi, tak o, po prostu potraktować jako zwykła historię i przy tym nic nie uronić?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Daily Planet - potrzebujemy Ciebie!
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 07, 2007, 02:39:36 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
Sacrifice to je tie-in do... do OMACa bodaj, dobrze prawię?


Tak, ma miejce pomiędzy 3 a 4 częścią OMAC Project.

Cytat: "xDrugiejSzansy"
Czy mogę go sobie przeczytać zupełnie nie kumając o co w OMACu chodzi, tak o, po prostu potraktować jako zwykła historię i przy tym nic nie uronić?


Nie radzę. Można się nieco pogubić. Ale o jakość OMAC Project nie ma co się martwić. To dobry komiks.

Offline Macias

Daily Planet - potrzebujemy Ciebie!
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2007, 05:48:26 pm »
Typowe dla tego forum...
Zamiast od razu napisac xZerze co i jak to szanowny pan Kingpin bawi sie w te swoje gierki. Szkoda, ze cala reszta wesolkow sie nie dolaczyla z tymi swoimi wszechobecnymi emotkami  :arrow:   :roll:  :roll:   :lol:   :shock:  itp.

Z dobrych rzeczy w temacie wielkiego Esa zacne jest "For Tommorow", nienajgorzej zaczynaja sie tez "Last son" czy ten myk z alternatywna wersja przyszlosci (najnowsze "supermany" bodajze)