Autor Wątek: Iron Maiden  (Przeczytany 34632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryk Niedźwiedzia

Maiden Iron - legenda czy schematyczne granie???
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 14, 2003, 09:17:03 pm »
Co do Ironów... słuchałem ich jakiś czas, a teraz już nie. Nie dlatego, że monotonni i w ogóle (bo jednak jadą 20 lat na tym samym, więc coś w tym musi być), ale ich kawałki wydają mi się potwornie... patetyczne? Tak, to chyba dobre słowo. Szczególnie wokal Bruce'a.

Tak to już jest, że jedni się zmieniają (jak wzmiankowane Metallica i Megadeth, ale nie wiem, czy to dobre przykłady na ten temat, wszak oni nigdy nie grali takiej muzyki, jak Ironi), a inni nie. I jedni, i drudzy potrafią sobie poradzić, więc myślę, że zarzut "na jedno kopyto" nie jest zbyt dobry. A zresztą, w końcu to ja jestem zagorzałym fanem System Of A Down, więc nie powinienem się wypowiadać:P

A na koniec głupia ciekawostka, absolutnie niezwiązana z tematem (ale z postem tak:P): WIecie, że Dave Mustaine zaczynał w Metallice, ale go wywalili za zachowanie?:D
hen a man lies, he murders a part of the world. These are the pale deaths, which men miscall their lives. This I cannot bear to witness any longer. Cannot the Kingdom of Salvation take me home?? (Cliff Burton, 1962-1985)

Offline Rex de Tenebris

Maiden Iron - legenda czy schematyczne granie???
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 20, 2003, 03:04:54 pm »
Ja właśnie między innymi dla tej patetyczności słucham Ironóff. Oczywiście nie tylko, bo to tylko jest jedna ze składniowych ich muzy.

Apropu Mustaina, to powiem tak, ze wszystkie solówki zostały na Kill 'em All skomponowane przez niego, i spora część materiału.  To słychać. Hammet tylko zagrał w studio, to co Mustaine napisał.

Ferrus

  • Gość
Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 31, 2003, 03:34:33 pm »
Jak sadzicie??? Pierwszy kawalek nawet do zycia, zaczał sie anwet od 1,2,3. Czytałem wywiady z z dwoma panami z tamtad i wogole niby duzo zachwytów, a ja nadal sie boje ze plyta bedzie kolejna setna juz kopia tego co graja.

Ale mimo wszystko Brave New World nie był taki bezplciowy jak wczesniejsze albumy, wiec jak bedzie z Dance Of Death???

Pierwszy kawalek jest do sciagniecia na oficjalnej stronie. Ja plyty jeszcze nie mam  :wink:

Offline Clayman_

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 31, 2003, 11:09:00 pm »
nie maja jaj zeby wprowadzic jakiekolwiek innowacje do swojej muzyki
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Baldwin

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 31, 2003, 11:24:49 pm »
I ja myślę,że będą piłować to samo aż do konca swoich dni.A w sumie szkoda...

Offline Gollum

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2003, 08:55:28 am »
Niekoniecznie. Skoro to, co się do tej pory grali ludziom się podobało, to po co ryzykować i kombinować? Rolling Stonesom nikt nie zarzuca, że się kręcą w kółko, choć robią to od czterdziestu lat.

Offline Rex de Tenebris

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 01, 2003, 10:22:56 am »
mi tam ogólnie numer na koncercie sie podobał, choć nie wzbudził we mnie jakichś specyficznych emocji. Po prostu dobry kawałek chleba (ze smalcem moge dodać).

Ale poobrzucam błotem ludzi którzy pracowali nad okładką, która jest całkowicie ch**owa i do du*y. Teledys, tesz wcale fqajny nie jest, choc Ironi, nigdy nie mieli dobrych teledysków, no morze poza Holly Smoke.

A i jeszcze jedno. Ferrus. Mógłbyś zamieścić linka do mp3 tego utworu. Bym był wdzięczny.

Offline Kormak

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 01, 2003, 11:11:51 am »
Cytat: "Gollum"
Rolling Stonesom nikt nie zarzuca, że się kręcą w kółko, choć robią to od czterdziestu lat

Zarzuca im to bardzo wielu, tylko że w mediach najczęściej wszyscy całują ich pomarszczone tyłki.

Ferrus

  • Gość
Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 01, 2003, 11:43:40 am »
Cytuj
A i jeszcze jedno. Ferrus. Mógłbyś zamieścić linka do mp3 tego utworu. Bym był wdzięczny.


http://www.ironmaiden.com/article.php?section=1&subsection=0&article_type=&article_id=819

Tam cos powinno byc

Offline Gollum

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 01, 2003, 03:06:41 pm »
Cytat: "Kormak"
Zarzuca im to bardzo wielu.

Tyle że im to szczerze wisi. Robia kase na tym co robią i nie szukają innej drogi. Tą samą drogą idzie widocznie Iron Maiden. I bardzo dobrze, bo nie przypominam sobie wykonawców, którzy by zachowali pozycję po zmianie granej muzyki.

Offline Kormak

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 01, 2003, 03:10:39 pm »
Cytat: "Gollum"
I bardzo dobrze, bo nie przypominam sobie wykonawców, którzy by zachowali pozycję po zmianie granej muzyki.

A Beatlesi? To chyba najbardziej jaskrawy przypadek z samego "topu". Bo mogę przytoczyć masę mało znanych zespołów, które po radykalnej zmianie granej muzyki nadal zachowali swoją "pozycję".

Offline Boodzik

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 10, 2003, 08:20:31 pm »
IMO Brave new World jest spoko (Blood Braders, mercenary i Out of the silent Planer rlz). Co chcecie od stylu Iron Maiden? Nowe jest wrogiem dobrego. Skoro grają świetnie, to po co to zmieniać?
PS. Niedlugo bedę miał elektryka i sam zaczną zarzynac kawałki Żelaznej Dziewicy :)
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Clayman_

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 10, 2003, 08:38:32 pm »
Cytat: "Boodzik"
Nowe jest wrogiem dobrego.

a czy iron maiden nie bylo kiedys nowe?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 11, 2003, 12:11:12 am »
Cytuj
Nowe jest wrogiem dobrego

A to nie było "lepsze jest wrogiem dobrego"? :D

Offline Gollum

Nowa plyta Ironow - krecimy sie w kólko czy mzoe do przodu ?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 11, 2003, 08:13:20 am »
Cytat: "Kormak"
A Beatlesi? To chyba najbardziej jaskrawy przypadek z samego "topu". Bo mogę przytoczyć masę mało znanych zespołów, które po radykalnej zmianie granej muzyki nadal zachowali swoją "pozycję".

Ja bym w tym przypadku nie nazwał zmianą. Beatlesi dalej robili to co dotąd, tyle że prościutkie i króciutkie love love me do zamienili na nieco dłuższe. Zresztą zaraz potem się skończyli.
King Crimson zaczął ostro, ale gdy ze starego składu został tylko Fripp i zaczął rezlizować swoje wizje, zespół szybko znalazł się w trzeciej lidze.
Owszem, było wielu wykonawców nieznanych, którzy błyznęli po zmianie granej muzyki (vide Deep Purple, Republika czy Varius Manx), ale w drugą stronę to już były tylko straty.