Autor Wątek: szarza a "oddawanie" modeli  (Przeczytany 2016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shino

  • Gość
szarza a "oddawanie" modeli
« dnia: Grudzień 30, 2006, 07:53:29 pm »
mamy taka sytuacje kawaleria (lub inny oddzial na podstawkach wiekszych niz 20x20) szarzuje na kawalerie z bohaterem na podstawce 20x20 (tu krolem z tk kawalerii)

sytuacja jest taka

-KKKK
kHHHH

K - zla wredna kawaleria
k - tomb king (lub inny "latajacy/biegajacy hero na malej podstawce w oddziale kawalerii
H - heavy horsemen (lub inna kawaleria w zaleznosci od podstawek)

krol sie styka tylko z jednym konnym przeciwnika (a jego wszyscy sa zaangazowani w cc). Poniewaz atakuje po inicjatywie to jesli moi konni zabija jednego przeciwnika (hero uzywa dwuraka wiec atakuje ostani) to przeciwnik moze zdjac konnego w base to base z krolem tym samym niewelujac jego ataki?

JJ

  • Gość
szarza a "oddawanie" modeli
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2006, 07:59:42 pm »
Tak.
Z walki nie ucieka, a ty sie ciesz, że nie szarżuje jak w 6 tej, gdzie w ogóle by się do Kinga nie dotknął.

Offline trojek84

szarza a "oddawanie" modeli
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2006, 10:41:15 pm »
Cytat: "JJ"

Z walki nie ucieka, a ty sie ciesz, że nie szarżuje jak w 6 tej, gdzie w ogóle by się do Kinga nie dotknął.


To shino szarzuje i jak rozumiem, zgdnie z zasada max. dostawienia nie moze sie dostawic tak:

...KKKKK
....kHHHHH

wiec zabicie kolesia zniwelue ataki herosa... bez sensu... coz... dura lex sed lex
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Ostry

szarza a "oddawanie" modeli
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2007, 02:36:57 pm »
a nie trzeba zdejmowac gości w taki sposób by w dalszym ciągu była maksymalizacja?? Bo jeśli tak to trzeba zabic 2 :p  :p  :p
ake jak u want

Offline Bachmat

szarza a "oddawanie" modeli
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2007, 02:50:26 pm »
Cytat: "Ostry"
a nie trzeba zdejmowac gości w taki sposób by w dalszym ciągu była maksymalizacja?? Bo jeśli tak to trzeba zabic 2 :p  :p  :p


Zalezy wszystko od ilości modeli w walczących oddziałach. Czasem oczywiście zdaży się, że trzeba będzie zabić aż 2, a nawet 3, ale czasem 1.
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline TruePunk

szarza a "oddawanie" modeli
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2007, 04:16:14 pm »
nie musimy (to by glupie bylo z naszej strony) maksymalizowac ilosci atakow przeciwnika; tylko modeli walczacych

stad bezproblemowo majac do wyboru wylaczenie z walki krola/kawalerzyste zwyklego, wylaczamy krola.

Offline Shakin' Dudi

szarza a "oddawanie" modeli
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2007, 06:10:57 pm »
czyli to my decydujemy które modele ściągamy tak? Zawsze mi sie wydawało że jak walcze z rankową piechotą to sam mówie od której strony modele schodzą...
)

Offline Bachmat

szarza a "oddawanie" modeli
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2007, 06:21:13 pm »
Cytat: "Shakin' Dudi"
Zawsze mi sie wydawało że jak walcze z rankową piechotą to sam mówie od której strony modele schodzą...


 :shock:  :shock: A na jakiej podstawie??
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline mlepkows

szarza a "oddawanie" modeli
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2007, 09:20:05 am »
Cytuj
To shino szarzuje i jak rozumiem, zgdnie z zasada max. dostawienia nie moze sie dostawic tak:

To nie Shino tylko dzielni imperialni kawalerzyści mlepkowsa szarżowali na DMP  :) .
Cytuj

czyli to my decydujemy które modele ściągamy tak? Zawsze mi sie wydawało że jak walcze z rankową piechotą to sam mówie od której strony modele schodzą...

Nie. Skąd?

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

 

anything