trawa

Autor Wątek: Grajacy w LORD'a wolnymi ludami  (Przeczytany 198369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #630 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:26:29 pm »
Cytuj
nie no bez przesady, fate może być przydatny.


Pewnie tak, chociaż dotychczasowe doświadczenia z jednostkami mającymi jeden fate mówią mi, że nie wychodzi on przy pierwszej możliwej okazji.
Dices, Dices, Dices :)

Myślę nad tymi Outriderami. To że strzelają na 3+ całkiem fajne, moja taktyka będzie zakładać partyzantkę konnicy po skrzydłach. Tylko że koniec końców w większości przypadków to jednak ja będę musiał Rohanem podejść do przeciwnika, a wtedy łuki nie będą już miały takiego znaczenia. Chyba że będę tak manewrował, żeby moja piechota ostrzeliwała się z oszczepów na te 6'' nie wdając się w hth, ale wydaje mi się to trudne. Jest? :)

Jeśli zaś chodzi o hth to właśnie def  Outriderów mnie martwi, bo Uruki (czyli wróg klasowy ; ) kroją ich na czwórkach, a dodatku wygrywają remisy :?
Nawet założywszy, że pewnie mniej osób już teraz gra Isengardem niż za moich czasów ;) to za tego jednego fate'a nie wydają mi się opłacalni ci jegomoście. Poza tym mogliby być trochę tańsi złotówkowo (jak wszystko..)

Na razie w zasadzie pozamawiałem piechoty i jeźdźców, którzy chodzą za śmieszne pieniądze po allegro. Niestety dziwnym trafem nikt nie chce wystawiać Royal Guardów ;) A tutaj 3 pkt więcej niż RoR są uzasadnione- czwórka fighta i 6 def, czyli większość robaczków już nie na piątkach ale szóstkach. Tylko tutaj też problemem dla niebogatego studenta ;) są koszty szczególnie konnych RRG. Za to figsy śliczne :)

Patrząc na herosów - kiedyś najlepszy był Eomer. Teraz porównałem go z Eorlem i na korzyść tego drugiego. Na wierzchowcach dokładnie ten sam koszt, te same skille, a Ojciec Założyciel ma jeszcze możliwość regeneracji potęgi. Plus Felarof 6 def. Chyba że coś przeoczyłem..
Igraszki z Gamlingiem i sztandarem mnie nie przekonują, z innych mają 1 albo w ogóle fate'a. Eowyna kiedyś była jako doczepka, ale jak widzę jej siłę 3 to.. wolę wziąć kapitana ;)

Co mi ciekawego o Koniuchach powiecie? :)

pozdrawiam



EDIT: Czemu na army liście Pól Pellenoru nie ma dzikich ludzi z Druadan? (w AB) Nie wyszły jeszcze ich statsy?
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Kalins

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #631 dnia: Wrzesień 12, 2007, 02:38:27 pm »
Witam,

specem od Rohanu, to nie jestem, ale ostatnio moi Easterlingowie odczuli szybkość konia Eaorla, który porusza się na 12".

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź".

Offline Maximus from Rome

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #632 dnia: Wrzesień 12, 2007, 06:35:48 pm »
siema


Ribald...
Ja nie mówie tu o chłopstwie które wypełnia limit do łuków,czyli zapełnia 2/3 całej armii aby móc miec  1/3 łuków.
Jak wiemy sztandar gamlinga ma specjalna zasadę ze odnawia 1 punkt mighta na ture bohaterowi który ich już nie ma, czyli outriderzy w odpowiednim ustawieniu zyskuja 1punkt mighta, który daje nam dużo możliwości, np(podnoszenie wyniku na kostce do zranienia, albo na rzut na Fate). No nie wiem trafiajac na 3+ i majac 1Mighta do podciagania oczek na kości to twoje szanse na dojscie bez breaka(starcenie 50% armii , mestwo) sa MAŁE, tym bardziej  jak wiemy że break w armiach źla  boli, poniewaz armie zła sa bardzo płochliwe... Fate na 4+ to nie jest tak źle tym bardziej mozesz go podciagna mightem od gamlinga, wtedy jest teorytycznie na 3+

pzdr


pzdr
arrior I sniper set  L96A1 zestaw wzmocnionego tłoka, cylindra i prowadnicy oraz sprężyna własnej produkcji, przedłużane lufy, lufa precyzyjna długości 58cm średnicy 6.03 prędkość początkowa pocisku około 750-800 fps.

Offline Ribald

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #633 dnia: Wrzesień 12, 2007, 06:59:10 pm »
Nic nie zrozumiałem z Twojego posta. Obarczaj zdania większą dawką logiki.



@ Kalinsie, dziękuję za ciekawą informację :)
Minusem Eorla jest tylko to, że nie mogą z nim współpracować w oddziale bohaterowie z czasów Wojny o Pierścień, jeno kapitanowie. Chyba że GW planuje wydać jeszcze jakichś Rohirrimów z czasów odsieczy Ciriona, ale o ile pamiętam w książkach nie zachowały się imiona takowych.



EDIT: czy na ten moment w oficjalnych rozgrywkach istnieje ograniczenie modeli wyposażonych w throwing weapon? Dla Rohanu to dosyć istotne :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Maximus from Rome

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #634 dnia: Wrzesień 12, 2007, 08:16:14 pm »
Juz poprawiłem ale nie wiem o co ci chodziło

ps

nie wnikajmy
arrior I sniper set  L96A1 zestaw wzmocnionego tłoka, cylindra i prowadnicy oraz sprężyna własnej produkcji, przedłużane lufy, lufa precyzyjna długości 58cm średnicy 6.03 prędkość początkowa pocisku około 750-800 fps.

Offline Herudaio

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #635 dnia: Wrzesień 12, 2007, 08:17:27 pm »
Nie ma :)
Generalnie myk z outriderami i ich statusem polega na wystawieniu ich z Gamlingiem ze Sztandarem. Efektem jest 15-25 łuczników z punktem might co ture. Efekty są łatwe do przewidzenia. Salwa na 5+, ranienie na +1, trafianie na 2+, Fate na 3+ etc. zawsze heroiczne strzelanie.
Co do operowania oszczepami, jest to trudne ale nie niewykonalne :)

Posty Eomera13 i Maximusa wykasowałem. Prosiłbym o więcej merytorycznej treści w następnych postach. Recydywa będzie oznaczać ostrzeżenia.
Pozdrawiam
Herudaio
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline potworek

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #636 dnia: Wrzesień 12, 2007, 08:40:34 pm »
Dobra, mała podpowiedz...
Numer z outami jest błędem GW, który mają zamiar poprawić.
Więc to zostanie usunięte... Np. sztandar Gamlinga nie bedzie dawał might bohaterom, którzy przed bitwą będą mieli ich 0
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline xioze

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #637 dnia: Wrzesień 12, 2007, 09:31:33 pm »
Cytat: "potworek"
Dobra, mała podpowiedz...
Numer z outami jest błędem GW, który mają zamiar poprawić.
Więc to zostanie usunięte... Np. sztandar Gamlinga nie bedzie dawał might bohaterom, którzy przed bitwą będą mieli ich 0

I tym oto postem zraniłeś uczucia polskich sprzedawców figurek  :D  ;)
 :lol:  :lol:  :lol:
IMHO I tak pozostaną jedynymi łucznikami którzy trafiają na 3+ w rohanie
A armią zaczną grać tylko ci którzy są jej fanami :D

IMHO ( teoria spiskowa) "angole" dowiedzieli się ze zgromadziłem autów  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  ;)

Offline kat666

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #638 dnia: Listopad 07, 2007, 01:59:54 pm »
dlaczego została wycofana armia drużyna perscienia??:/ ja rozumiem ze tylko ja mam jakieś chore zapędy żeby tym grac ale lubię:)

czy mogę sobie zagrać jeszcze aragornem gimlim gandziem szarym boromirem itd... w jednej armii (bez żadnych jednostek; sami bohowie)??
img]http://img176.imageshack.us/img176/6589/armiakata2fh8.jpg[/img]

Offline potworek

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #639 dnia: Listopad 07, 2007, 03:13:01 pm »
Nie przebijesz Głowy w graniu dziwnymi rozpiskami.  :p
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline kat666

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #640 dnia: Listopad 07, 2007, 04:46:48 pm »
może i nie :) ja po prostu lubie aragorna a szkoda do niego zwykłe modele napychać i wole bohow... wiec jakby był ktoś miły mi odpowiedzieć...
img]http://img176.imageshack.us/img176/6589/armiakata2fh8.jpg[/img]

Offline Ugluk

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #641 dnia: Listopad 08, 2007, 02:23:46 pm »
pellenor good. tam jest spory kawałek drużyny. jak nie to gondorem - Aragorn, Boromir, Pipin i Gandalf ;)

Offline kat666

Grajacy w LORD'a wolnymi ludami
« Odpowiedź #642 dnia: Listopad 08, 2007, 02:37:20 pm »
szkoda ze usunięto armie: DRUŻYNA PIERŚCIENIA była bardzo fajna i klimatyczna :)
img]http://img176.imageshack.us/img176/6589/armiakata2fh8.jpg[/img]

 

anything