Autor Wątek: strzelanie  (Przeczytany 18998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Galoch

strzelanie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2006, 03:21:23 pm »
Trojku, napisałem na wstępie, że bolec ma własne, wyjątkowe zasady nt strzelania z flanki.
Rozciąganie tego na całe strzelanie, w sytuacji, gdy zgodnie z zasadami można strzelać wyłącznie do celu  wyznaczonego przez line of sight jest błędem.
Jest to równie zasadne jak próba udowodnienia, że barding nie powoduje -1Mv, ponieważ u bretońskich koni nie wpływa on na ruch.
Kilka ostatnich, nic nie wnoszących do dyskusji zdań, zrzucam na konto gorączki jaka Cie trawi ;)
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline grzech76

strzelanie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2006, 04:24:02 pm »
ale on nie strzela do celu wyznaczonego przez LOS, tylko do celu wyznaczonego przez gracza, który musi spełniac warunki podane w cytatach, czyli pole widzenia i zasięg.

Offline trojek84

strzelanie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2006, 04:29:56 pm »
Cytat: "Marcin Galoch"
Trojku, napisałem na wstępie, że bolec ma własne, wyjątkowe zasady nt strzelania z flanki.


Dla mnie to zamyka dyskusje. EOT z mojej strony. I wszystko jasne  ;)
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline klimatyczny powergamer

strzelanie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2006, 07:44:20 pm »
polecam stronę 9 rb, jest tam wyraźnie napisane że nie można pociągnąć LoS ani strzelać nad przeszkodami lub innymi modelami

innymi słowy... widzą i mają zasięg.... ale nie mogą strzelać bo pomiędzy nimi a celem coś stoi.
iję póki padnę... potem piję na leżąco...

JJ

  • Gość
strzelanie
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2006, 07:54:37 pm »
Cytat: "klimatyczny powergamer"
polecam stronę 9 rb, jest tam wyraźnie napisane że nie można pociągnąć LoS ani strzelać nad przeszkodami lub innymi modelami

innymi słowy... widzą i mają zasięg.... ale nie mogą strzelać bo pomiędzy nimi a celem coś stoi.


Możesz cacytować? Bo widzę tam mało odkrywcze fragmenty typu - "units or woods block line of sight" i inne tego typu rzeczy.
A tego co piszesz "innymi słowy", to nie widzę ani wywnioskować nie umiem.

Offline klimatyczny powergamer

strzelanie
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 30, 2006, 08:57:33 pm »
no jest napisane, iż 'duże cele' i modele na górce mogą widzieć i strzelać nad głowami innych modeli. Wnioskowac można, że normalne modele, znajdujące się na ziemi nie mają tego przywileju.
iję póki padnę... potem piję na leżąco...

JJ

  • Gość
strzelanie
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 30, 2006, 09:05:11 pm »
Cytat: "klimatyczny powergamer"
no jest napisane, iż 'duże cele' i modele na górce mogą widzieć i strzelać nad głowami innych modeli. Wnioskowac można, że normalne modele, znajdujące się na ziemi nie mają tego przywileju.


Alez oczywiście.
Normalne modele jeśli są na ziemi, nie widzą przez inne modele.
Jeśli nie widzą, nie mogą strzelać.



Normalnie jak Dialog Platoński.  ;)
Z niecierpliwością czekam na następny krok rozumowania.
 :)

Barbarossa

  • Gość
strzelanie
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2006, 10:18:23 pm »
Cytat: "Marcin Galoch"
Skoro nie ma chętnych (a być powinni, bo nie tylko JJ był przy tej sytuacji)
str 26 "w przypadku strzelania każdy ze strzelających modeli musi widzieć cel"
i
"jeżeli wyznaczony cel znajduje się poza maksymalnym zasięgiem Twoje strzały automatycznie pudłują"
tak mg mnie:
najpierw ustalamy co w co strzela (w to co widać, rzecz jasna) potem sprawdzamy dystans do wyznaczonego celu, czyli widocznego modelu wroga


Sratytaty. Są dwa wymagania: LOS oraz zasięg. Nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Wyznaczony cel to regiment i tyle. Co zresztą potwierdza przykład poniżej, którego nie podałeś.

Chcesz analogii?

Proszę: Jak widzisz za lasem jeden model z dwudziestoosobowego oddziału hellblasterem, to i tak możesz wybić cały oddział salwą z tegoż, albo z dowolnej innej jednostki strzelającej.

Jak strzelasz z bolca we flankę regimentu 5 knightów, który jest przed bolcem zasłonięty, ale ma ostatni model na górce, to i tak możesz zabić wszystkich. I z tym jakoś nie miałeś problemu, jak ze mną grałeś.

Offline Bigpasiak

strzelanie
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 30, 2006, 11:10:58 pm »
no bez zartow panowie koledzy... mozna tak? kochani. czwarta dziesiatka lucznikow wita...



a tak naprawde to moge strzelac do celu ktory ukrywa sie za unitem mimo ze nie mam do niego los oczywiscie pod warunkiem ze widze inny model z unitu a nie mam do niego zasiegu??? po prostu baja :D  :D  :D
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Shakin' Dudi

strzelanie
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 30, 2006, 11:25:26 pm »
no to zapraszamy ten 4 oddział łuczników  :D hehe bo także zgadam się z Zbyszkiem
)

Barbarossa

  • Gość
strzelanie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 30, 2006, 11:35:53 pm »
Cytat: "Bigpasiak"
no bez zartow panowie koledzy... mozna tak? kochani. czwarta dziesiatka lucznikow wita...



a tak naprawde to moge strzelac do celu ktory ukrywa sie za unitem mimo ze nie mam do niego los oczywiscie pod warunkiem ze widze inny model z unitu a nie mam do niego zasiegu??? po prostu baja :D  :D  :D


Pasiaku, jak często Ci się zdarza, że masz zasięg do unitu, ale nie do modelu, który widzisz? Raz na jakieś sto bitew pewnie...?

Shino

  • Gość
strzelanie
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 30, 2006, 11:41:29 pm »
czy szarzowanie mozna brac analogicznie? ;)  ten wink nie jest po to zeby ladnie wygladal

JJ

  • Gość
strzelanie
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 30, 2006, 11:52:01 pm »
Cytat: "Shino"
czy szarzowanie mozna brac analogicznie? ;)  ten wink nie jest po to zeby ladnie wygladal



A co? Nie można? Co się z wami stało? :shock:

szafa@poznań

  • Gość
strzelanie
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 31, 2006, 12:06:08 am »
jeszcze raz bo sie gubię:

Czy ktos probuje mi powiedziec, ze jak mam oddział za górą, ale ostatni z tego oddziału wystaje z tył€, i widzi go ratling,ale nie ma do niego zasięgu, to ratling strzela w innego kolezkę, za pagórkiem, którego nie widzi?

Ja rozumiem absurdy, ale bez przesady ;D

Offline klimatyczny powergamer

strzelanie
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 31, 2006, 12:23:58 am »
Cytat: "JJ"
Cytat: "klimatyczny powergamer"
no jest napisane, iż 'duże cele' i modele na górce mogą widzieć i strzelać nad głowami innych modeli. Wnioskowac można, że normalne modele, znajdujące się na ziemi nie mają tego przywileju.


Alez oczywiście.
Normalne modele jeśli są na ziemi, nie widzą przez inne modele.
Jeśli nie widzą, nie mogą strzelać.



Normalnie jak Dialog Platoński.  ;)
Z niecierpliwością czekam na następny krok rozumowania.
 :)


moje poczucie ironii i humoru jest nieco inne niż Twoje, więc przemilczę ten błyskotliwy komentarz...

wracając jednak do dyskusji...
by strzelić  nad modelami/przeszkodą musisz mieć LoS do tego miejsca (te dwie czynności są wyraźnie ze sobą powiązane)
czyli pocisk leci tylko i wyłącznie po linii, po której strzelający widzi swój cel


@Bigpasiak... 666 postów... strach się bać  :badgrin:
iję póki padnę... potem piję na leżąco...