trawa

Autor Wątek: Skończmy ze "strona albo zaczynanie"  (Przeczytany 4017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raistlin

Skończmy ze "strona albo zaczynanie"
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2006, 10:02:58 am »
Imho teraz jest tak ze jak tego w zasadach turnieju nie uscisla ze strona zaczynanie to gramy zgodnie z rulebookiem ;)  Wiec wszystko gra :D
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Jankiel

  • Gość
Skończmy ze "strona albo zaczynanie"
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2006, 10:17:41 am »
Cytuj
RB jest RB, zasady sa zasadami a ta akurat konkretna jest na tyle jasna że nie pozostawia pola do interpretacji. Skoro stosujemy sie do zasad z RB to stosujmy sie do wszystkich.

I co? Zabronisz nam grać w scenariusze, jakie sobie wymyślimy?

Offline rhion

Skończmy ze "strona albo zaczynanie"
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2006, 10:43:54 am »
Mnie to tam rybka w sumie jak sie gra tylko zeby było na poczatku ustalone ;)
Różnica polega na tym pomiędzy tymi dwoma rozpoczęciami na tym, że w wersji BBB gra jest bardziej losowa <co ma swoje zalety bo trza rozpatrywać rózne mozliwości przy wystawianiu>
Natomiast granie wg zasady strona początek to gra staje sie bardziej jak szachy zabawą taktyczną bez elementu zaskoczenia <tz od razu wiadomo co i jak wieć ustawiamy się juz pod pierwszą runde>

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Ulthran

Skończmy ze "strona albo zaczynanie"
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2006, 11:10:18 am »
Jankiel: oczywiście, że nie zakaże niczego nikomu. Nie mam takiego prawa, ani chęci tymbardziej. Wyraziłem tylko moje zdanie, że skoro gramy na scenariusze z RB to może dobrze by było gdybyśmy grali dokładnie według nich.

Remo: wiem, a szkoda :P

Offline Marios

Skończmy ze "strona albo zaczynanie"
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 27, 2006, 11:42:41 am »
Noooo, ja jestem jak najbardziej za tym by grać wg podręcznika. Bitwa przynajmniej będize ciekawsza.
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline trojek84

Skończmy ze "strona albo zaczynanie"
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2006, 01:38:12 pm »
To jakas debilna dyskusja... to tak jakbys kazal grac scenariusz SKARB zamiast PB na kazdym turnieju  :?:  to jak sie wystawiamy czy zaczynamy moze ustalic kazdy organizator, to ze strona/zaczynanie jest dosc popularne wyplywa z tego ze organizatorzy to lubia. Ostatnio rownie popularne jest strona/+1 do rzutu na zczynanie i inne... o co ta dyskusja? Nikt nikomu nie zabroni robic turnieju z rzutem o zaczynanie!
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Remo

Skończmy ze "strona albo zaczynanie"
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2007, 07:22:55 am »
Cytat: "trojek84"
... to ze strona/zaczynanie jest dosc popularne wyplywa z tego ze organizatorzy to lubia. Ostatnio rownie popularne jest strona/+1 do rzutu na zczynanie i inne... o co ta dyskusja? Nikt nikomu nie zabroni robic turnieju z rzutem o zaczynanie!


Oczywiście, że nie zabroni. Problem polega na tym, że większość ogłoszeń o turniejach mieści się na pół kartki i jest napisane:
-czas
-miejsce
-ilość punktów
-jakie armie dopuszczane

i to jest cały regulamin. No i oczywiście gramy w 7 ed. WFB. Tylko, że nagle okazuje się że nie gramy w 7 ed. WFB, bo tu gramy tak, tutaj siak itd. Jeśli ktoś zmienia podstawowe zasady z RB na turnieju to niech zaznaczy to w regulaminie!
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Bachmat

Skończmy ze "strona albo zaczynanie"
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2007, 10:51:19 am »
Regulaminy są ogłaszane na forach wszelakich zwykle, prawda?

Jeśli nie jest określony rzut na stronę, rozpoczęcie i rozstawienie, to zawsze można zapytać jak jest/zasugerować, aby uwzględniono w regulaminie.
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline Remo

Skończmy ze "strona albo zaczynanie"
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2007, 11:32:29 am »
Cytat: "Bachmat"
Regulaminy są ogłaszane na forach wszelakich zwykle, prawda?

Jeśli nie jest określony rzut na stronę, rozpoczęcie i rozstawienie, to zawsze można zapytać jak jest/zasugerować, aby uwzględniono w regulaminie.


Jasne że są ogłaszane. Problem w tym że nie są czasem kompletne i o tym jak "tu się gra" dowiadujesz się dopiero podczas bitwy.

Nie da rady pytać o każde ewentualne odstępstwo od Rulebooka na danym turnieju. Musiałbyś cały RB prześledzić i pytać "a jak jest z tym a jak z tamtym"? Przecież domyślnie gramy w WFB 7ed. i każdy kto gra wg RB a nie zostanie wcześniej poinformowany o "miejscowych" odstępstwach może mieć małe pretensje chyba?
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Bachmat

Skończmy ze "strona albo zaczynanie"
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2007, 12:06:13 pm »
Dobrze, że "miejscowe" dałeś w cudzysłowie ;) Ja zawsze w regulaminie zamieszczam o tym info.

Ale nawet jak nie ma i dowiesz się w pierwszej bitwie, przy pierwszym rzucie kostką, to co to zmieni? Rzuciłbyś inaczej? :p  8) Zawsze można się dogadać z przciwnikiem przed rozpoczęciem gry - sędzia na pewno nei będzie się mieszał, gdy obu graczom będzie pasować inna gra :)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

 

anything