Autor Wątek: NOwy czołg kontra stary dzwonek  (Przeczytany 13425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karlee

NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2007, 10:14:11 pm »
Kowadlo zadaje mu d6 hitow z sila 4. Natomiast nie spowalnia ST, gdyz w opisie kowadla jest napisane ze "its movement characteristics is halved". ST nie ma czegos takiego jak "movement characteristics", i rusza sie na innych zasadach nieco. Nic sie w tej materii nie zmienilo.
EACE, LOVE AND WFB

Offline karlee

NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2007, 10:15:06 pm »
No coz puki nie wyjdzie jakas errata to dzwonek chyba nic nie robi dla ST.
EACE, LOVE AND WFB

Barbarossa

  • Gość
NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2007, 10:44:10 pm »
Cytat: "JJ"

Nawet nie wiesz jakie to śmieszne.
Na jednym z UKGT dano werdykt, że kowadło jest strzelaniem.
Śmiechom i radości nie było końca.


Przecież śledziłem tamten temat... A to była taka drobna prowokacja z mojej strony, czekałem na głosy przerażonych dwarfów, że im uściślimy, że kowadło jest magią i można je scrollować   :badgrin:

A tak na poważnie, to kowadło nie jest ani magią, ani strzelaniem. Ma po prostu swoje własne zasady. Co nie znaczy, że GW w swej światłości nie wyda gdzieś erraty, że to strzelanie. Ale do tego momentu nie ma żadnych podstaw, by tak uważać. A co do spowalniania, to trzeba się dokładnie wczytać w to, co jest społowione (jak wyżej) i tyle.

Pijak

  • Gość
NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2007, 11:01:05 pm »
To jak jest ze spawnami da sie je spowlonić kowadełkiem?? Jak mają 2d6' to po spwolnieniu rzucają tylko D6 albo moze wynik dzielimy na pół??  :?

Offline Bachmat

NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2007, 11:29:13 pm »
Cytat: "Pijak"
To jak jest ze spawnami da sie je spowlonić kowadełkiem?? Jak mają 2d6' to po spwolnieniu rzucają tylko D6 albo moze wynik dzielimy na pół??  :?


To jest akurat jasne - wynik dzielimy przez 2

Z matematyki jestem dość słaby, ale na pewno nie pozwolę przeciwnikowi dzielić przez pół ;)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline Jarek Tyszka

NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2007, 08:10:24 am »
Cytat: "Bachmat"
Cytat: "Pijak"
To jak jest ze spawnami da sie je spowlonić kowadełkiem?? Jak mają 2d6' to po spwolnieniu rzucają tylko D6 albo moze wynik dzielimy na pół??  :?


To jest akurat jasne - wynik dzielimy przez 2

Z matematyki jestem dość słaby, ale na pewno nie pozwolę przeciwnikowi dzielić przez pół ;)


Dosc slaby, to slabo powiedziane -  bo dzielic przez pol, to znaczy mnozyc przez dwa. :)
czoraj  PiS nie zaprosil dziennikarzy, dzisiaj  my nie zapraszamy PiS'u.
         Jacek Żakowski (Radio Tok FM)

Offline Bachmat

NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2007, 09:11:58 am »
Cytat: "Jarek Tyszka"
Cytat: "Bachmat"
Z matematyki jestem dość słaby, ale na pewno nie pozwolę przeciwnikowi dzielić przez pół ;)


Dosc slaby, to slabo powiedziane -  bo dzielic przez pol, to znaczy mnozyc przez dwa. :)


No właśnie, dlatego nie pozwolę na to przeciwnikowi, nie? ;)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline BOGINS

NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2007, 03:02:30 pm »
Cytat: "JJ"
Cytat: "Barbarossa"
Ale jak kowadło jest strzelaniem, to działa nań rain lord czy shake.

Wracamy do kwadratury koła. Czy nie trzeba byłoby uściślić, czym jest atak kowadła, żeby te kwestie rozwiązać?


Nawet nie wiesz jakie to śmieszne.
Na jednym z UKGT dano werdykt, że kowadło jest strzelaniem.
Śmiechom i radości nie było końca.

Lepiej spuśćmy na to Miłosierdną Zasłonę Milczenia.


Czasem mnie twoje wypowiedzi dziwią JJ, są takie - ot problem mały. Ale co gdy zachodzi ta sytuacja na turnieju? Sędzia ma roztrzygnąć? A na kogo korzyść? Bóg wie...
To samo tyczy się takich rzeczy jak: ja zawsze na 3+ trafiam, tudzież 2+, a przeciwnik ma na 6+ trafianie. Co robisz. Inna sytuacja: Zbroja dominacji i hate... ja szczerze mówiąc nie wiem jak roztrzygnąć spór takowy.
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Saladyn

NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2007, 03:13:37 pm »
W przypadku wykluczających się właściwości, z tego co wiem, stosuje się standardowo rzut kostką sześciościenną. ;)
A ja mam na avatarku Mangekyou Sharingana którego osiągnął Itachi"

Jestem cyckami Genesisa P-Orridga

Offline Shakin' Dudi

NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2007, 03:26:06 pm »
dokładnie ;) rzuca się która zasada jest mocniejsza i tyle ;)
)

JJ

  • Gość
NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 05, 2007, 03:42:28 pm »
Cytat: "BOGINS"
Cytat: "JJ"
Cytat: "Barbarossa"
Ale jak kowadło jest strzelaniem, to działa nań rain lord czy shake.

Wracamy do kwadratury koła. Czy nie trzeba byłoby uściślić, czym jest atak kowadła, żeby te kwestie rozwiązać?


Nawet nie wiesz jakie to śmieszne.
Na jednym z UKGT dano werdykt, że kowadło jest strzelaniem.
Śmiechom i radości nie było końca.

Lepiej spuśćmy na to Miłosierdną Zasłonę Milczenia.


Czasem mnie twoje wypowiedzi dziwią JJ, są takie - ot problem mały. Ale co gdy zachodzi ta sytuacja na turnieju? Sędzia ma roztrzygnąć? A na kogo korzyść? Bóg wie....


Bóg i Barbarossa, na pewno wiedzą.

Cytat: "Barbarossa"

A tak na poważnie, to kowadło nie jest ani magią, ani strzelaniem. Ma po prostu swoje własne zasady. Co nie znaczy, że GW w swej światłości nie wyda gdzieś erraty, że to strzelanie. Ale do tego momentu nie ma żadnych podstaw, by tak uważać. A co do spowalniania, to trzeba się dokładnie wczytać w to, co jest społowione (jak wyżej) i tyle.


Tłumacząc na ludzkie - Kowadło NIE spowalnia.

szafa@poznań

  • Gość
NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2007, 07:44:05 pm »
Cytuj
Inna sytuacja: Zbroja dominacji i hate... ja szczerze mówiąc nie wiem jak roztrzygnąć spór takowy.


Po pierwsze, nie ma czegos takiego jak zbroja dominacji.

owszem, mamy armour of DAMNATION, czyli zbroje przekleństwa.

A jak działa przeciwko hate`owi, pisze wprost w FAQ, ktory na pewno mozna znalezc na direwolfie.

Swoja drogia nie rozumiem, że ludzie grajacy armia X nie znaja do niej errat i uscislen - do czyjejs to rozumiem, ale do swojej?

Offline Nekropacyfikator

NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2007, 10:12:23 pm »
Cytuj
No coz puki nie wyjdzie jakas errata to dzwonek chyba nic nie robi dla ST.


Póki nie wyjdzie jakaś errata to dzwonek chyba COŚ robi ST, bo tak sie dzieje jak wyżucisz 9 albo 10... a ponieważ robi D6 structural dmg to mamy mały problem^^
Kill!!... Kill!!..."
        - Warlord Queek

Shino

  • Gość
NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 21, 2007, 11:20:04 pm »
Cytat: "Nekropacyfikator"
Cytuj
No coz puki nie wyjdzie jakas errata to dzwonek chyba nic nie robi dla ST.


Póki nie wyjdzie jakaś errata to dzwonek chyba COŚ robi ST, bo tak sie dzieje jak wyżucisz 9 albo 10... a ponieważ robi D6 structural dmg to mamy mały problem^^
nie masz racji.... czemu uwazasz, ze cos robi? czolg nie ma structural damage... NIC nie robi...

Offline LinuX

NOwy czołg kontra stary dzwonek
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 10, 2007, 05:42:24 pm »
Cytat: "szafa@poznań"

A jak działa przeciwko hate`owi, pisze wprost w FAQ, ktory na pewno mozna znalezc na direwolfie.

Swoja drogia nie rozumiem, że ludzie grajacy armia X nie znaja do niej errat i uscislen - do czyjejs to rozumiem, ale do swojej?

Czyli w końcu jak to działa :?:



"GW potrzeba instrukcji do budowy cepa"
"GW, GW jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć, wczoraj, wczoraj biały welon, jutro białe, białe włosy."
iwat Might and Magic! Wiwat wszystkie części! Wiwat Heroes of Might and Magic! Wiwat wszystkie części oprócz czwartej!
Wiwat Warszawski Klub Powergamers!

 

anything