trawa

Autor Wątek: Podsumowanie i gra roku 2006  (Przeczytany 19368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 19, 2007, 12:16:26 pm »
1.Medieval II: Total War - najlepsza gra zaraz po Medieval'u I
2.Warhammer 40k: Dark Crusade - trzyma klimat i wreszcie balistyka gwardi poprawiona
3. Heroes of Might and Magic V - niema nawet co komentować jest na poziomie III i to cieszy

.
. (są daleko po prostu)
.

4. TES 4: Oblivion - gorszy od Morrowind'a ale ma kilka fajnych smaczków
5. Empire at War - tylko klimat

Żadna inna gra (o ktore słyszałem lub grałem) z roku 2006 nie zasługuje żeby w nią grać 8)

***

  • Gość
Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 19, 2007, 01:19:09 pm »
Cytat: "l'ibera!es"
1. Medieval 2
2. Dance Dance Revolution STR!KE
3. Dance Dance Revolution SuperNOVA
4. Dance Dance Revolution SuperNOVA song list
5. Dance Dance Revolution ULTRAMIX 4

Twój wybór, jak skorzystasz z prawa głosu... Niektórzy dla żartu głosowali na Kononowicza.

BTW: pozycja 4. to nie gra, pozycja 3. nie ukazała się ani na konsolach, ani na PC.

Offline l'ibera!es

Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 19, 2007, 03:04:13 pm »
Ach, wydało się...  :(
i]A potem Bóg rzekł: «Niechaj stanie się ewolucja». I tak się stało.
A wiedział Bóg, że była dobra.
Tak upłynął wieczór i poranek - dzień...[/i]

gość1

  • Gość
Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 20, 2007, 01:03:20 pm »
Pozwolę sobie zagłosować jedynie na największą porażkę roku 2006.

1. Zrezygnowanie z produkcji Stargate SG-1: The Alliance. Boli tym bardziej, że gra była już w fazie stress-beta/beta testów (niemal wszystko gotowe...).

I tyle. Na gry nie głosuje, bo w tym roku nie pojawiło się nic godnego dłuższej chwili uwagi prócz NN2 i HoMM5.

Offline Wołek

Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 28, 2007, 01:16:32 pm »
1. Medieval II: Total War
2. Never winter Nights 2
3. Hitman:Blood Money
4. TCE 0.48
5. Might & Magic Dark Messiah.

 :badgrin:
Nie chodzi o siłę twoich ciosów.Chodzi o siłę przyjętego ciosu i zdolność do brnięcia dalej.
Ile możesz przyjąć na siebie i wciąż iść przed siebie.Tak zostaje się Zwycięzcą.-Rocky Balboa


Liczy się tylko sfora.

***

  • Gość
Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 29, 2007, 12:22:53 am »
Podliczone! Mam dość kontaktu z cyferkami na najbliższe dwa dni. Oto rezultaty waszego głosowania:

1. The Elder Scrolls IV: Oblivion (46)



2. Medieval II: Total War (41)



3. Heroes of Might and Magic V (34)



4. Neverwinter Nights 2 (17)



5. Warhammer 40.000: Dawn of War - Dark Crusade (16)



I dalej...

(15) Hitman: Blood Money
(13) Civilization IV
(12) Company of Heroes
(12) True Combat: Elite
(11) Shadow of the Colossus
(10) Metal Gear Solid 3: Subsistence
(10) Pro Evolution Soccer 6
(09) Gears of War
(09) Gothic 3
(07) Call of Juarez
(06) Star Wars: Empire at War
(05) Bully
(05) Dreamfall
(05) Football Manager 2007
(05) Space Rangers 2
(05) The Forest
(04) Black
(04) Dance Dance Revolution STR!KE
(04) Star Wars: Empire at War: Forces of Corruption
(04) Heroes of Might and Magic V: Hammers of Fate
(04) Mark of Chaos
(04) Rainbow Six Vegas
(04) Tajne Akta: Tanguska
(03) Dance Dance Revolution ULTRAMIX 4
(03) Defcon
(03) Galactic Civilizations II
(03) Ghost Recon: Advanced Warfighter
(03) Paraworld
(03) Sam and Max: Situation Comedy
(02) Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
(02) Final Fantasy XII
(02) Prey
(02) Tomb Raider Legends
(01) The Battle for Middle-earth 2
(01) F.E.A.R. Extraction Point
(01) Need for Speed: Carbon
(01) Okami
(01) Dark Messiah of Might and Magic


Widać, że macie dobry gust- mam cztery pierwsze pozycje. Niestety nie mogłem w tym poście użyć emotikon, nie bierzcie poprzedniego zdania zbyt poważnie...

Zapraszam do komentowania.
Mam nadzieję, że się nie pomyliłem przy podliczaniu. Kilka gier się nie pojawiło, bo ich premiera nie miała miejsca w 2006. Wszystkie wersje True Combat: Elite połączyłem w jeden tytuł.

Offline Jaskier

Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 29, 2007, 02:19:55 am »
Wyniki zacne. Z pierwszej piatki mam wszystko prócz NWN2 z którymś jakimś cudem nie miałem dotąd w ogóle do czynienia (nawet po screenie bym nie poznał), ale zbieram się od miesiąca z okładem, zeby sprawdzić wreszcie wymagania systemowe i pomyslec nad kupnem.

Ta piątka pokryła się w zasadzie z tym co będzie się z tego roku pamiętać za kilka wiosen. Niewiele wiecej warte było poświęconego czasu.
Ciekawe jest, że cała czołówka to kontynuacje starszych hitów. Nowsze, jeszcze lepsze, jeszcze miodniejsze, a do tego znane. Wydaje się, że coraz cieżej bedzie się innym producentom wybić ponad stworzoną w ostatnich latach czołówkę. Dobrych serii jest już tyle, że co raz to nowe odsłony zupełnie wystarczają większosci graczy. Coś kompletnie nowego musiałoby być naprawdę genialne by wybić się ponad pewniaki. A bez doświadczenia z poprzednich podobnych produkcji jest to z pewnoscią niezwykle ciężkie.
Wydaje mi sie, że będzie to teraz zauważalny i stały trend i także w tym roku zachwycać będziemy się raczej reedycjai starych hitów, lub, co najwyżej, drugimi, lepszymi od poprzedników, odsłonami debiutanckich gier które osiągnęły umiarkowany poziom i sukces (dzięki zjadliwemu poziomowi zarówno wykonania jak i pomysłowości).

Na osobny rozdział zasługuje Dark Crusade. Jest to chyba najlepszy w historii dodatek do RTS'a. Prócz dwóch bardzo rózniacych się od reszty ras, "total warowej" kampanii, wprowadzono szereg świetnych modyfikacji dokonujac wydawałoby się niemozliwego - świetnie balansując 7 (SIEDEM!) grywalnych, a przy tym odmiennych od siebie stron konfliktu! Materiał na Nobla. DoW zasluzenie pozostaje przez kolejne miesiace najlepszą sieciową strategią.

Herosi. Mnie ta produkcja nie zachwyciła. Powrót do trójki zrozumiały, grafika w porzadku, ale wbrew przewidywaniom nie przykuła mnie na długie godziny do monitora. Ba! znudziała mi się wręcz nieprzyzwoicie szybko. Może to wina tego, że na moim sprzecie nie śmigała za szybko, wydaje mi się jednak, że problemem są zdecydowanie gorsze niz w trójce mapy. Za duzo olnej przestrzeni, za mało "mięsa". Rozumiem, że w 3d-plenerze nie mozna już robić przejść na szerokośc postaci itd. ale autorzy powinni jakoś ten problem rozwiązać, żebym nie nudził się podczas własnej tury przemierzając bezsensownie kilometry pustego terenu. Ciekawe co na to Disciples 3?

Dalej Medieval. O ile DoW pozostaje najlepszą strategią sieciową, to najlepsza strategią w ogóle jest z pewnoscią Medieval. Lata doswiadczeń, kolejne odsłony cudownej serii nieodmiennie wyznaczającej poziom konkurencji zaowocowały kolejnym cudem. Skoro już wersja "podstawowa" jest takim cudem to strach się bac nadchodzacych modów, które były wszak zawsze najważniejszym punktem kolejnych odsłon Totalnej Wojny. Dzieki nim powinna pozostac na piedestale jeszcze przez wiele miesiecy, jesli nie lat (przykro mi ale niezbyt wierze w chłopaków od EU ;) - Medieval wydaje się być poza ich zasięgiem)

Na koniec mamy Obliviona. Bardzo tą grę cenię i uwazam za najlepszego erpega bierzącego roku, ale wydaje sie, ze nie stanowi aż takiej klasy jak DoW, czy Medieval. Zalet nie bedę wymieniał, bo pora późna, a ja jeszcze chce sie wyspać, zauwaze tylko subiektywnie, że moja miłośc do Obliviona będzie tak długa, jak długo nie doczekamy się kolejnego porządnego "izometrycznego" erpega którego nie było od czasów BG2 (no moze jeszcze ID2). Może w tym roku?

Offline DARKMAN

Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 29, 2007, 02:36:11 am »
Heh Gilida Gier KOMPUTEROWYCH to i wyniki byly do przewidzenia....

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 29, 2007, 07:02:03 am »
nie w takiej kolejności jak typowałem ale wazne że pierwsze 4 moje typy znajdują sie w pierwszej 5 ;)

Ja jestem zadowolony. doceniono kunszt tych gier 8)

Offline fin

Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 29, 2007, 07:15:58 am »
Trzeba bylo tez dodawać dodatki do podstawek (punktownie) tak jak z True Combatem (patrz heroes)

Cytat: "DARKMAN"
Heh Gilida Gier KOMPUTEROWYCH to i wyniki byly do przewidzenia....


?

Offline DARKMAN

Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 29, 2007, 05:20:29 pm »
fin -> jako, ze w wiekszosci sa tutaj obecni gracze komputerowi takie tez i gry znalazly sie w czolowce. W wiekszosci serwisow o grach GoW zostal wytypowany na gre roku a tutaj mamy go daleko z tylu.... Dodatkowo mamy jeden z wiekszych hitow tego roku - Guitar Hero II zupelnie nie obecny na liscie (chociaz update'owalem liste - jednak widac policzono pierwsza :P). Okami - jedna z najbardziej innowacyjnych gier ostatnich lat...

Jaskier -> zawsze prosciej wydac kontyacje niz stworzyc nowy tytul. JEDNAK nie zapominaj o sukcesie Gears of War, Dead Rising, Lost Planet czy tez Guitar Hero (chociaz tutaj mamy juz II czesc i kolejne w produkcji). W tym roku mamy sporo NOWYCH tytulow - Bioshock (X360, PC) chociaz ludzie biora go za nie jako kontynuacje System Shocka), Mass Effect (X360), Assassins Creed (X360, PS3, PC), Alan Wake (X360, PC), Blue Dragon (X360), Lost Oddyssey (X360), Rogue Galaxy (PS2), Spore (PC), Supreme Commander (PC; chociaz ktos pewnie powie, ze to nowy Total Annihilation), Hellgate: London (PC; tutaj z kolei pewnie bedzie, ze to kolejne Diablo...), Crysis (PC; kolejny Far Cry???). Jest tego sporo i nie powiem rok 2007 zapowiada sie naprawde interesujaco (w szczegolnosci dla X'a).

Offline Qraq

Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 29, 2007, 05:36:25 pm »
ta, prawdziwe gry roku. :roll:
O wszystkich co najwyżej słyszałem, a odpaliłbym tylko Obliviona, i to tylko z ciekawości.
ehh pececiarze :P

***

  • Gość
Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 29, 2007, 08:49:16 pm »
Z początku chciałem zrobić dwa tematy, ale ostatecznie uznałem, że konsolowców jest jeszcze za mało. Jeszcze ;)

Gears of War- to ta gra z super grafiką, gdzie biegnie się przed siebie napakowanym kolesiem, który zatrzymuje się co chwilę za murkiem i kosi zza niego dziesiątki przeciwników? Widziałem jakieś urywki na Hyperze...

Offline Bere

Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 29, 2007, 09:24:28 pm »
Nie ma to jak obycie w temacie. Nic dziwnego że wyniki takie a nie inne.

Coś mi się zdaje że głosowanie było nie na najlepsze tytuły tylko na najlepsze tytóły. :roll: Ten Oblivion jeszcze można znieść, Dark Crusade (jedyna gra tylko na PC która naprawdę na tę pierwszą piątkę zasługuje) też spoko ale reszta... :roll:

Odnośnie reszty z jakąś ilością punktów:

PES6- niedorobiony, chyba FIFA w tym roku jest lepsza.
MGS3- odgrzewany kotlet grą roku? Hahaha...
GoW- na tyle fajny że grą roku spokojnie może być.
Okami, Shadow of the Colossus- to drugie może nie, ale pierwsze jak najbardziej.
Black- kurde, powie mi ktoś co jest w tej grze takiego rajcującego?
BfMEII- Dobry RTS. I nic poza tym. Bardzo plusuje klimatem. (właśnie bawię się w achievementowanie tego tytułu ;))
Gothic 3- PCtowa lipa.
FFXII- klimat, mechanika- wszystko fajnie, gdyby nie te licencje...

Cytuj
Widać, że macie dobry gust


<spada z fotela>

Offline fin

Podsumowanie i gra roku 2006
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 29, 2007, 09:44:03 pm »
Cytat: "Beregond"
Nie ma to jak obycie w temacie. Nic dziwnego że wyniki takie a nie inne.
MGS3- odgrzewany kotlet grą roku? Hahaha...

Primo pewnie nawet w połowę tych gier nie grałeś.

Secundo najpierw wymagasz od nas byśmy nie traktowali cię jako maskotke, a sam się teraz wywyższasz (cały czas ten sam ton w twoich postach czuć)

Tertio jak gra która traktuje o czymś zupełnie nowym i dziejąca się w czasach o których z gier są najczęściej strategie, w dżungli z paroma dnami może być odgrzewanym kotletem?

I oczywiście medieval wg. ciebie porażką, no gratsy po prostu. Co, pewnie odgrzewany kotlet?

Proszę cię uprzejmie, przestań robić z siebie guru w temacie gier chociaż nim nie jesteś.  :roll:

Darkman@ ale to jest zwykła zabawa forumowa  :roll:
GoW jest wogóle super bajer wypas, ale co możesz zarzucić np. Medievalowi jako strategii?

imo DC powinno być pierwsze.Najlepszy RTS jaki powstał do tej pory. (tylko Total annihilation i red alerty mogłyby mu podskoczyc)