Autor Wątek: tank i combat  (Przeczytany 4195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bigpasiak

tank i combat
« dnia: Styczeń 15, 2007, 01:45:49 am »
na BP Raf zalozyl ten temat dllatego przekopiuje jego pytanie :

w którym momencie atakuje tank w kolejnych fazach trwającego combatu? Tank nie ma parametru inicjatywy, nie jest też powiedziane, że jego grindowanie odbywa się w fazie ruchu (inaczej niż w VI ed). Najprostsza odpowiedź, że zawsze na końcu, ale czy na pewno? Ma to znaczenie gdy chodzi o ilość modeli, która w tej fazie może rąbnąć tanka...

jak jest naprawde? nikt z LS sie nie wypowiadal szafa Ty tez nie. mozna prosic o wyjasnienie?
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

JJ

  • Gość
Re: tank i combat
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2007, 11:23:02 am »
Cytat: "Bigpasiak"
na BP Raf zalozyl ten temat dllatego przekopiuje jego pytanie :

w którym momencie atakuje tank w kolejnych fazach trwającego combatu? Tank nie ma parametru inicjatywy, nie jest też powiedziane, że jego grindowanie odbywa się w fazie ruchu (inaczej niż w VI ed). Najprostsza odpowiedź, że zawsze na końcu, ale czy na pewno? Ma to znaczenie gdy chodzi o ilość modeli, która w tej fazie może rąbnąć tanka...

jak jest naprawde? nikt z LS sie nie wypowiadal szafa Ty tez nie. mozna prosic o wyjasnienie?


Zawsze na początku.
Grind = impact hits, więc na początku.
Ale walczy tylko w swojej turze - kiedy może wygenerowć SP.
W turze wroga - stoi i obrywa.

Offline Christos

tank i combat
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2007, 10:18:11 pm »
No do takich wniosków doszło również na BP.

A temat tam nie raf tylko ja założyłem ;) (nie chciało mi sie przelogowywać  :roll:  )
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

szafa@poznań

  • Gość
tank i combat
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2007, 11:27:21 pm »
mam bardzo głupie pytanie: czy okreslenie ze grindowanie to "impact hits" nie sugeruje przypadkiem że grinda steam tank robi tylko do przodu będac bezbronnym wobec ataków z boku ;)?

JJ

  • Gość
tank i combat
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2007, 11:54:03 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
mam bardzo głupie pytanie: czy okreslenie ze grindowanie to "impact hits" nie sugeruje przypadkiem że grinda steam tank robi tylko do przodu będac bezbronnym wobec ataków z boku ;)?


Nie, nie sugeruje.

Grind = tarcie, ścieranie, niszczenie.
Sugeruje, że ST niszczy obracając sie. A, że te obrażenia mają naturę "impact hits", to już inna sprawa.
ST trze również tyłkiem.

Offline nazgob

tank i combat
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2007, 02:16:33 pm »
Cytat: "JJ"

ST trze również tyłkiem.


Cytacik poprosze  ;)

Offline ksuM

tank i combat
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2007, 05:16:57 pm »
Nie potrzeba cytatów do rzeczy oczywistych.

Barbarossa

  • Gość
tank i combat
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2007, 05:47:44 pm »
Cóż...

Cytat: "Empire army book"


A steam tank engaged in close combat may may grind its opponents by expending SP. Each expended SP inflicts D3 impact hits."



Zaś impact hits:

Cytat: "rulebook"

....these hits are inflicted at the very beginning of combat...


Jeśli chodzi o impakty zadawane bokiem lub tyłem, a także impakty zadawane wielu oddziałom, to zasady w RB dotyczą tylko i wyłącznie "pursuit charges". Steam tank nie wykonuje takowych.

Reasumując - moim zdaniem - czołg miażdży:
- na początku fazy walki
- wskazuje jeden oddział wroga (jeśli styka się z kilkoma)
- oddział może być z boku, z tyłu, z przodu... nie ma tu żadnych ograniczeń.

Czy ktoś ma jakieś podparte cytatami z zasad odmienne zdanie?

Shino

  • Gość
tank i combat
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2007, 06:30:35 pm »
Cytat: "Barbarossa"

- wskazuje jeden oddział wroga (jeśli styka się z kilkoma)

Czy ktoś ma jakieś podparte cytatami z zasad odmienne zdanie?
znaczy impacty w wypadku szarzy na multiple targets nie sa dzielone rozdawane w 1 oddzial ale w kazdy w btb ... oczywiscie z czolgiem moze byc inaczej :)

Barbarossa

  • Gość
tank i combat
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2007, 06:48:54 pm »
Prosiłbym o cytat z zasad.

Shino

  • Gość
tank i combat
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2007, 05:11:04 pm »
ffat... zasugerowalem sie pursuit into the fresh enemy.. nie ma takiego cytatu doslownie napisanego... tak wiec mam ytanie.. jak szarzuje rydwanem w kilka celi tylko jeden dostaje impacty czy oba?

Barbarossa

  • Gość
tank i combat
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2007, 05:30:06 pm »
Oooo właśnie.

Innymi słowy kwestią otwartą jest, czy rydwan z szarży zadaje hity kilku oddziałom naraz, bo ta zasada dotyczy PiFE. I być może należałoby to uściślić. Natomiast przenoszenie tych zasad na tanka to już troszeczkę nadużycie. Być może GW zechce kiedyś łaskawie zająć stanowisko w sprawie kolejnych zasad wydanych z ewidentną luką, natomiast tymczasem proponowałbym takie rozwiązanie, jak wyżej.

JJ

  • Gość
tank i combat
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2007, 05:31:33 pm »
Cytat: "Shino"
ffat... zasugerowalem sie pursuit into the fresh enemy.. nie ma takiego cytatu doslownie napisanego... tak wiec mam ytanie.. jak szarzuje rydwanem w kilka celi tylko jeden dostaje impacty czy oba?



What a simple question... :D
p63 "When a chariot charges a unit, it causes d6 hits"

... each enemy unit fighting to the front of the chariot will suffer D6 impact hits (+1 for scythes)...


Kilka

JJ

  • Gość
tank i combat
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2007, 05:34:49 pm »
Cytat: "Barbarossa"
Oooo właśnie.

Innymi słowy kwestią otwartą jest, czy rydwan z szarży zadaje hity kilku oddziałom naraz, bo ta zasada dotyczy PiFE. j.


Nie.

Ale stąd wnisek, że kolejną pierółkę trzeba uściślic. :(  Wolałbym nie uściślać.

Barbarossa

  • Gość
tank i combat
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2007, 05:53:20 pm »
Jacku, Jacku, taka manipulacja... mieszasz zasady szarż rydwanów z zasadami PiFE. Ty chyba jesteś członkiem jakiegoś układu.

A tak serio - zgadza się, mamy zasadę, że, kiedy rydwan szarżuje jednostkę, zadaje D6 impaktów. Nie wiem, czy z tego wprost wynika, że kiedy rydwan szarżuje dwie jednostki, zadaje 2D6 impactów. Moim zdaniem raczej tak, i może warto to uściślić, choć istotnie jest to pierdółka.

Ale powyższy zabieg ma tylko na celu wskazanie, że zasady ""kiedy rydwan szarżuje dwie jednostki" nie rozciągają się na steam tank, bo aż tak pojemne nie są.

 

anything