trawa

Autor Wątek: Potworki w Rpg  (Przeczytany 4149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kmicic

Potworki w Rpg
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2004, 05:07:14 pm »
Bo widzisz kolego rasowy Smoku Marku... Im większy bestiariusz tym trudniej znaleźć coś odpowiedniego...
ORONA 1973 KIELCE

Offline High Elf

Potworki w Rpg
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2004, 09:27:12 am »
D&D.
Ma najładniej wydany bestiariusz... bestiariusze (o opisie świata FR nie mówię  :o  :eek: )
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Silencer

Potworki w Rpg
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2004, 02:28:37 pm »
Cytat: "Kmicic"
Bo widzisz kolego rasowy Smoku Marku... Im większy bestiariusz tym trudniej znaleźć coś odpowiedniego...


Cytat: "Spock"
Illogical
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Boodzik

Potworki w Rpg
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2004, 05:20:36 pm »
Deadlands... Już same potworki z podstawiki są genialne (Sędzia Wieszatiel chociażby czy wendigo), że o potworkach opisanych w Rascal, Vermins & Critters nie wspomnę (czytałem dwójkę, świetnie napisana). W ganialny sosób napisano jak w swiat Dziwnego Zachodu wprowadzić hrabiego Drakulę czy Victora Frankensteina. No i są tam zasady pozwalające Szeryfowi zarazić kogoś z posse likantropią (wilkołactwem konkretnie :)) lub wampiryzmem.
I mam pytanie. Kim w folklorze angielskim jest Springheel Jack?? Gość z opisu przypomina Edwarda Nożycorekiego, ale nie mam pewności. Opisany jest w tym samym rozdziale co Dracula i Franky, więc chyba jest to ktoś znany.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Tyr

Potworki w Rpg
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2004, 11:51:02 pm »
Zdecydowanie D&D ma ladniutki bestiariusz.Nie do konca taki jak moim zdaniem byc powinien jesli chodzi o dopracowanie ale coz...

Offline Adam Waśkiewicz

Potworki w Rpg
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2004, 12:04:40 pm »
Cytat: "Boodzik"
I mam pytanie. Kim w folklorze angielskim jest Springheel Jack?? Gość z opisu przypomina Edwarda Nożycorekiego, ale nie mam pewności. Opisany jest w tym samym rozdziale co Dracula i Franky, więc chyba jest to ktoś znany.


 Temat bardziej pasuje chyba do Gildii Tajemnic (nie jestem pewien, czy ktoś tam już o nim nie pisał). Kuba Spężynujące Obcasy (brzmi idiotycznie, ale z takim tłumaczeniem się zetknąłęm) to postać z londyńskich legend. W latach 1837-38 zaatakował kilka kobiet na londyńskich ulicach. Świadkowie opisywali go jako wysokiego mężczyznę w czarnej pelerynie, ze świecącymi oczami; ponoć pluł także białymi i niebeskimi płomieniami(!). Według przekazów historycznych szarpał ubrania ofiar i drapał je paznokciami twardymi jak żelazo. Przydomek tajemniczego jegomościa wziął się stąd, że jakoby był w stanie wykonywać niesamowicie długie skoki (wskakiwał ponoć na budynki, i skakał z dachu na dach pomiędzy ulicami), co skutecznie uniemożliwiało złapanie go.

 Przepraszam za offtopic, i pozdrawiam,
 Adam

 

anything