Gildia Gier Planszowych (www.planszowki.gildia.pl) > Forum Gier Planszowych

Nowości polskojęzyczne

(1/6) > >>

MAGOG AGOG:
Dla wszystkich zainteresowanych niech posluży jako miejsce na zamieszczanie informacji o nowościach ze świata gier planszowych, a także spekulacji i plotkarstwa na temat pojawiających się tu tytułów. Proponuję umieszczanie zarówno rodzimych gier jak i przetłumaczonych, zagranicznych tytułów.

Adam Waśkiewicz:
Galakta zapowiada kolejną grę z serii Dungeoneer (premiera planowana na marzec) i Przez Pustynię - już dostępna w przedsprzedaży. Prawdę powiedziawszy Dungeoneer jakoś niespecjalnie mi podszedł, ale przez Pustynię zapowiada się całkiem ciekawie - tylko cena prawie 100 zł. :(

 Pozdrawiam,
 Adam

MAGOG AGOG:
Bardzo dobra wiadomosc, glownie z tego wzgledu, ze jest to gra "topowa" (45 miejsce w ranking BGG) i zaliczajaca sie do "kafelkowej trylogii" dr knizii. nie jest oceniana tak wysoko jak dwie pozostale gry z tego cyklu ("tigris & euphrates" i "samurai"), ale mechanizm polega mniej wiecej na tym samym. cena nie jest zastraszajaca - "t&e" to koszt w granicach 200zl, "samurai" niewiele mniej. kolejnym plusem jest oczywiscie polska instrukcja, no i fakt, ze gra ta moze sluzyc jako rodzaj "wstepu" do imo najlepszej gry knizii - "t&e". co jak co, Galakta wybiera jak narazie bardzo dobre tytuly. do dungeoneera entuzjastycznie nie podchodze, bo moja przygoda z ta gra skonczyla sie na czesci pierwszej i watpie bym kiedykolwiek chcial ja kontynuwac, ale milo, ze Galakta nie przerywa wydawania serii.

Adam Waśkiewicz:
Co do T&E (a właściwie E&T) - Lacerta zapowiada, że gra ma trafić do sprzedaży już za miesiąc. Pożyjemy, zobaczymy, ja trzymam kciuki.

 Pozdrawiam,
 Adam

dagobert:
Dungeoneer - jest przezabawny, ale poza szczytami grywalności na konwencie ok. 2 w nocy, rzeczywiście nie wzbudza euforii. Jednak jakość wykonania to mocny punkt gry.

W T&E jeszcze nie miałem przyjemności pograć, ale pokusie polskiego wydania chyba się nie oprę  :lol:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej