Autor Wątek: Nowości polskojęzyczne  (Przeczytany 56396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAGOG AGOG

Nowości polskojęzyczne
« dnia: Styczeń 19, 2007, 10:46:14 pm »
Dla wszystkich zainteresowanych niech posluży jako miejsce na zamieszczanie informacji o nowościach ze świata gier planszowych, a także spekulacji i plotkarstwa na temat pojawiających się tu tytułów. Proponuję umieszczanie zarówno rodzimych gier jak i przetłumaczonych, zagranicznych tytułów.
 will summon every kind of terror against Gog, says the Lord GOD; every man's sword will be against his brother.
Exekiel 38:15-23

Offline Adam Waśkiewicz

Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2007, 02:15:42 pm »
Galakta zapowiada kolejną grę z serii Dungeoneer (premiera planowana na marzec) i Przez Pustynię - już dostępna w przedsprzedaży. Prawdę powiedziawszy Dungeoneer jakoś niespecjalnie mi podszedł, ale przez Pustynię zapowiada się całkiem ciekawie - tylko cena prawie 100 zł. :(

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline MAGOG AGOG

Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2007, 03:01:14 pm »
Bardzo dobra wiadomosc, glownie z tego wzgledu, ze jest to gra "topowa" (45 miejsce w ranking BGG) i zaliczajaca sie do "kafelkowej trylogii" dr knizii. nie jest oceniana tak wysoko jak dwie pozostale gry z tego cyklu ("tigris & euphrates" i "samurai"), ale mechanizm polega mniej wiecej na tym samym. cena nie jest zastraszajaca - "t&e" to koszt w granicach 200zl, "samurai" niewiele mniej. kolejnym plusem jest oczywiscie polska instrukcja, no i fakt, ze gra ta moze sluzyc jako rodzaj "wstepu" do imo najlepszej gry knizii - "t&e". co jak co, Galakta wybiera jak narazie bardzo dobre tytuly. do dungeoneera entuzjastycznie nie podchodze, bo moja przygoda z ta gra skonczyla sie na czesci pierwszej i watpie bym kiedykolwiek chcial ja kontynuwac, ale milo, ze Galakta nie przerywa wydawania serii.
 will summon every kind of terror against Gog, says the Lord GOD; every man's sword will be against his brother.
Exekiel 38:15-23

Offline Adam Waśkiewicz

Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2007, 09:01:43 am »
Co do T&E (a właściwie E&T) - Lacerta zapowiada, że gra ma trafić do sprzedaży już za miesiąc. Pożyjemy, zobaczymy, ja trzymam kciuki.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline dagobert

Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2007, 08:44:03 pm »
Dungeoneer - jest przezabawny, ale poza szczytami grywalności na konwencie ok. 2 w nocy, rzeczywiście nie wzbudza euforii. Jednak jakość wykonania to mocny punkt gry.

W T&E jeszcze nie miałem przyjemności pograć, ale pokusie polskiego wydania chyba się nie oprę  :lol:

Offline Manowar

Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2007, 02:52:20 am »
Jestem ciekaw Wież Magów firmy Imperium. Magia i rycerstwo to coś co lubię, do tego dochodzi kwestia budowania własnej wieży. Mam nadzieję, że będzie to coś sensownego, rozbudowanego i miodnego. Pożyjemy zobaczymy.

RAJ

  • Gość
Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2007, 10:43:46 am »
Przed koncem lutego ma sie pojawic "Gildia" Lizardow. Zapowiada sie interesujaco.

RAJ

  • Gość
Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2007, 10:22:37 am »
Galakta wydaje Filary Ziemi. Gra ma dobre recenzje...

RAJ

  • Gość
Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2007, 08:54:51 pm »
galakta wrecz szarzuje :) - tym razem to Kragmortha
http://www.planszowki.gildia.pl/news/2007/03/kragmortha_galakta

Offline Fluffy

Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2007, 10:39:00 pm »
Filary Ziemi są świetn. Brac w ciemno.
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline tysonek22

Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2008, 10:45:04 am »
polecam "przeklętą kopalnie" liazrdow , zapowiada się naprawde nieźle
D

Offline Adam Waśkiewicz

Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2008, 11:52:06 am »
Cytat: "tysonek22"
polecam "przeklętą kopalnie" liazrdow , zapowiada się naprawde nieźle


 A mnie dla odmiany jakoś zapowiedzi nie zachwyciły, a grafiki kompletnie mi nie podeszły. To wprawdzie kwestia gustu, zobaczymy, jak będzie wyglądać grywalność tej produkcji.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline tysonek22

Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2008, 01:33:42 pm »
wiem bo gram już sobie w "Przeklętą kopalnie" od kilku dni "D
D

Offline Devik Crazystar

Odp: Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2008, 02:14:35 am »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 12:47:04 am wysłana przez Devik Crazystar »

Offline ugly30

Odp: Nowości polskojęzyczne
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2008, 03:26:59 pm »
boewulfa to napewno sobie kupie, slyszalem ze jest kozak gra

 

anything