Gildia Gier Planszowych (www.planszowki.gildia.pl) > Forum Gier Planszowych

Nowości obcojęzyczne

(1/2) > >>

MAGOG AGOG:
Temat do dzielenia się swoją wiedzą z zakresu tego, co wydaje się na świecie. Wiadomo, że nie każdy jest na tyle zainteresowany grami planszowymi by szperać po "specjalistycznych" forach czy stronach wydawnictw. Tutaj więc proponuję umieszczać wszystkie informacje odnośnie nowości, ktore pokazały bądz mają zamiar się ukazać poza granicami naszego kraju.

MAGOG AGOG:
"Tide of Iron" z FFG, byl obok "battlelore" Days of Wonder chyba najbardziej wyczekiwana gra 2006 roku. niestety nie ukazal sie w terminie i amerykanie przesuneli premiere na poczatek 2007 roku. ffg informuje, ze mozna juz robic pre-orders, tzn. gra trafi na polki niebawem. tymczasem ffg zamiescilo opis pudelka (dosc imponujacy - min ponad 200 modeli armii amerykanskiej i niemieckiej, modularna plansza, zetony karty itp) i ostatnio fragment regul przedstawiajacych starcie dwoch oddzialow piechoty. w swiecie planszowkowym mowilo sie o tym, ze FFG chce wydac cos w stylu m44 dow'a i ludzie zastanawiali sie, czy "tide..." bedzie czyms swiezym, moze nawet rewolucyjnym. po tym co przeczytalem na ich stronie mam obawy, ze niestety "tide of iron" jest bardziej rozbudowanym, ladniejszym klonem gry francuzow. no ale to sie okaze po kupnie i zagraniu. tymczasem link do strony "tide of iron".
http://www.fantasyflightgames.com/tideofiron.html

Manowar:
Nawet miodnie wygląda, a i ciekawie wygląda zdejmowanie jednostek. Nie można powiedzieć aby ostatnio wychodziły jakieś dobre gry w podobnych klimatach. Może wreszcie z czymś trafią.

MAGOG AGOG:

--- Cytuj ---a i ciekawie wygląda zdejmowanie jednostek.
--- Koniec cytatu ---

no wlasnie zastraszajaca przypomina to z m44 (znaczy tam figurki nie byly montowane na bazach), ale mi to akurat nie przeszkadza (chociaz w przypadku m44 i battleloer, ktore korzysta z identycznej mechaniki ludzie zarzucali, ze rozstawienie jednostek zajmuje wiecej niz sama gra :))

--- Cytuj ---Nie można powiedzieć aby ostatnio wychodziły jakieś dobre gry w podobnych klimatach.
--- Koniec cytatu ---

w zasadzie nie cale gry, co dodatek do m44 - pacific theater. ale m44 jest tak uproszczone i losowe, ze ciezko nazwac ta gre strategia. raczej luzna gra taktyczna.

RAJ:
Tide of Iron będzie po polsku!
http://www.planszowki.gildia.pl/news/2007/04/tide_of_iron_po_polsku

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej