Autor Wątek: Szarża na samotnego bohatera  (Przeczytany 5811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline voltar

Szarża na samotnego bohatera
« dnia: Styczeń 22, 2007, 08:59:37 am »
Mam pytanie co do dostawiania modeli w przypadku, gdy szarżuje oddział na pojedynczy model. Przeciwnik szarżuje swoim oddziałem, w którym jest bohater (kwadracik z "H") na mojego bohatera (czerwony kwadracik).


Czy:
a) musimy dostawić się tak, aby było hero vs. hero?
b) dostawiamy się tak, jak wynika z linii prostej szarży?
c) szarżujący gracz decyduje, czy chce mieć bohatera w kontakcie z moim modelem?
d) gracz przyjmujący szarżę decyduje na przeciw kogo postawi swój model?
e) jeszcze inaczej?  :?

Zazwyczaj obaj gracze zgodzą się, żeby było hero kontra hero, ale w rzadkich wypadkach (np. bohaterem w klocku jest hierofanta TK a moim skavenski zabójca), właściciel oddziału będzie chciał nie dopuścić postaci do walki...

Jak to ugryźć?

[/img]
\_/)
(0.0)
(><) This is Bunny. Copy Bunny and this message into your signature to help him on his way to World Domination!

JJ

  • Gość
Re: Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2007, 09:19:28 am »
Cytat: "voltar"

Czy:
a) musimy dostawić się tak, aby było hero vs. hero?
b) dostawiamy się tak, jak wynika z linii prostej szarży?
c) szarżujący gracz decyduje, czy chce mieć bohatera w kontakcie z moim modelem?
d) gracz przyjmujący szarżę decyduje na przeciw kogo postawi swój model?
e) jeszcze inaczej?  :?



a - nie
b - nie
c - tak - zakładając swobodę skrętu
d - nie
e - nie

Offline voltar

Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2007, 09:28:14 am »
Dzięki. A w przypadku, gdyby bohaterowie byli dokładnie naprzeciwko siebie, czy wolno przeciwnikowi szarżę tak "wykręcić", żeby nie wejść w kontakt swoim herosem? Czy tu już powinien biec po najprostszej linii?
\_/)
(0.0)
(><) This is Bunny. Copy Bunny and this message into your signature to help him on his way to World Domination!

JJ

  • Gość
Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2007, 10:08:09 am »
Cytat: "voltar"
 Dzięki. A w przypadku, gdyby bohaterowie byli dokładnie naprzeciwko siebie, czy wolno przeciwnikowi szarżę tak "wykręcić", żeby nie wejść w kontakt swoim herosem?



Tak.

Cytat: "voltar"

 Czy tu już powinien biec po najprostszej linii?



Nie.

Offline Christos

Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2007, 12:04:34 pm »
Podsumowując krótkie acz precyzyjne odpowiedzi JJ'a, szarżujący dostawia sie jak chce, a ograniczają go jedynie zasięg szarży i obowiązek maksymalizacji modeli.

A ja mam jeszcze jedno pytanie związane ze sposobem takiego dostawiania się:
czy możemy (zakładając że zasięg nam na to pozwala) tak "objechać" przeciwnika żeby ustawić się, nazwijmy to umownie, na jego flance. Dla single character on foot nie ma to znaczenia bo i tak nie ma boków, ale chodzi o ustawienie szarzującego po szarży.
W przypadku jednostek posiadających boki sprawa jest prosta bo ograniczna nas jeszcze strefa na jaką szarzujemy, ale jak to wyglada w przypadku właśnie pojedynczego bohatera??
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline klimatyczny powergamer

Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2007, 12:46:47 pm »
Pojedynczy model jest traktowany jak skirmisch, więc wszystkie chwyty dozwolone.
iję póki padnę... potem piję na leżąco...

JJ

  • Gość
Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2007, 01:33:18 pm »
@ Pytanie Christosa

Cytat: "klimatyczny powergamer"
Pojedynczy model (ON FOOT - JJ)jest traktowany jak skirmisch, więc wszystkie chwyty dozwolone.


Tak.

Offline voltar

Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2007, 08:51:19 am »
Ja jeszcze raz przytruję w tym temacie. Z góry dziękuje za cierpliwość  :oops:
Zakładając, że mój bohater został tak zaszarżowany, że nie ma kontaktu z herosem we wrogim klocku, ale zdołał jakoś przetrwać pierwszą turę walki, to w następnej turze H-t-H i tak pewnie nie mogę go przemieścić wzdłuż ranku? Jest skazany już do końca na walkę ze zwykłymi troopsami?
\_/)
(0.0)
(><) This is Bunny. Copy Bunny and this message into your signature to help him on his way to World Domination!

JJ

  • Gość
Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2007, 09:41:51 am »
Może.
Str 74.

Offline turalyon

Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2007, 11:50:50 am »
A więc na skirmish i pojedynczych bochaterów nie trzeba szarżować od przodu?Tylko mogę jak mam ruch zaszarzować go jakby z boku?

Np dragon princesi XX
Bohater B
<- miejsce zaszarżowania
I jak starczy mi ruchu mogę zrobić takie cos?


XX



B<-

JJ

  • Gość
Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2007, 12:30:28 pm »
Że co? :x

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2007, 12:31:05 pm »
No jak zrobisz 1 wheela to ok.
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Offline Shas'O Luka

Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2007, 02:56:20 pm »
Cytat: "voltar"
a) musimy dostawić się tak, aby było hero vs. hero?

Nie. Ale jeśli deklarujesz pojedynek to przestawiasz swojego hero tak aby stykał sie z podstawką złego hero.

szafa@poznań

  • Gość
Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2007, 06:56:21 pm »
Cytat: "Shas'O Luka"
Cytat: "voltar"
a) musimy dostawić się tak, aby było hero vs. hero?

Nie. Ale jeśli deklarujesz pojedynek to przestawiasz swojego hero tak aby stykał sie z podstawką złego hero.


nie. jeśli heros nie ma nikogo w kontakcie, to nie może rzucać ani przyjmować wyzwań.

Co więcej - ten zaszarżowany nie ma prawa zmienić miejsca w którym stoi. Ten heros z szarżującego oddziału owszem - po wygranej walce lub w swojej fazie ruchu.

Offline Jgmaster

Szarża na samotnego bohatera
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2007, 10:34:22 am »
Cytat: "szafa@poznań"


Shas'O Luka napisał:
voltar napisał:
a) musimy dostawić się tak, aby było hero vs. hero?

Nie. Ale jeśli deklarujesz pojedynek to przestawiasz swojego hero tak aby stykał sie z podstawką złego hero.


nie. jeśli heros nie ma nikogo w kontakcie, to nie może rzucać ani przyjmować wyzwań.

Co więcej - ten zaszarżowany nie ma prawa zmienić miejsca w którym stoi. Ten heros z szarżującego oddziału owszem - po wygranej walce lub w swojej fazie ruchu.


Cytat: "voltar"

Ja jeszcze raz przytruję w tym temacie. Z góry dziękuje za cierpliwość Embarassed
Zakładając, że mój bohater został tak zaszarżowany, że nie ma kontaktu z herosem we wrogim klocku, ale zdołał jakoś przetrwać pierwszą turę walki, to w następnej turze H-t-H i tak pewnie nie mogę go przemieścić wzdłuż ranku? Jest skazany już do końca na walkę ze zwykłymi troopsami?


Cytat: "JJ"
Może.
Str 74.


i co Ty na to szafa ?

To jeszcze jedno pytanie ode mnie... walczą sobie 2 oddziały. załóżmy, że jeden został zaszarżowany od boku, tak, że bohater, który jest w tym oddziale nie walczy... Oczywiście przegrywa walkę, ale stoi dalej. Czy w swojej turze ruchu można przestawić tego bohatera tak, żeby walczył ? Czy tylko w przypadku, kiedy w końcu ten oddział wygra walkę ? (cud) ;)
As you are we once were.
 As we are you will be"