Autor Wątek: wzruszające anime/manga  (Przeczytany 29328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murmandamus

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2007, 07:57:26 pm »
pewnie też nie, Gundam mi niespecjalnie przypadł do gustu bo am też masa szczawików zasiadała za sterami, normalnie to taki piętnastolatek nie byłby w stanie obsłużyć takiego urządząnka jakim jest mech. Nie wymagam jakiegostam realizmu ale minimum logiki.  Wyszkolony młody człowiek(po kursie/akademii)  tak ale dzieciak nie. No ale też nie lubię oglądać  gdy żołnieżami są dzieci(nawet w anime).
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2007, 07:59:48 pm »
Na takie dyskusje to wybierzcie sobie inne tematy, proszę.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2007, 09:04:52 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Na takie dyskusje to wybierzcie sobie inne tematy, proszę.

Może w rqazie czego zrobic temat w stylu: "Czternastoletni żołnierze"?

No sry, ale muszę. :P
Cytat: "Shino"
neon genesis evangelion... ;) warte obejrzenia ale nie daj sobie wmowic tej calej otoczki filozoficzno-socjologiczno-polityczno-kulturalno-religijnej

socjologiczno- na pewno,
filozoficzno- ok,
religijnej- ujdzie,
kulturalno- niech będzie,
ale "polityczno"? Tego nie pojmuję...

A nastoletni zołnierze to mnie też kłują w oczy. :P

Ps: mam się chwalić, że jestem na liście Shina? ;)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Shino

  • Gość
wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2007, 09:29:55 pm »
Cytat: "Ijon Tichy"

Cytat: "Shino"
neon genesis evangelion... ;) warte obejrzenia ale nie daj sobie wmowic tej calej otoczki filozoficzno-socjologiczno-polityczno-kulturalno-religijnej

socjologiczno- na pewno,
filozoficzno- ok,
religijnej- ujdzie,
kulturalno- niech będzie,
ale "polityczno"? Tego nie pojmuję...

A nastoletni zołnierze to mnie też kłują w oczy. :P

Ps: mam się chwalić, że jestem na liście Shina? ;)


religijno na pewno... spytaj dreada czy sa nawiazania do religii  :roll:  ;)
polityczno tez...  przeciez polityka nie jest tylko i wylacznie tym co widzisz w tv ;) a political foction tak rzadkim rodzajem nie jest ;]

a i przykro mi to stwierdzic ale wymienilem cie dla tego, ze masz kilka obrazkow rtei a nie wiem ile merytorycznie "wiesz" o tym anime gdyz nie interesuje mnie to ;)

Offline Dreadorus Maximus

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2007, 09:45:29 pm »
Dajcie se luz. Jak coś, to całe forum obok zaprasza. Tam możecie sobie sprawdzać ile kto wie. Albo możecie nie sprawdzać, jak kogoś to nie interesuje :)

Proszę o powrót do tematu.

W mandze NGE "wzruszył" mnie motyw z początku 8 tomiku. Ten, gdy Shin gada z Gendo w swojej fazie i Komandor pokazuje mu 01. Obrazek z "Mama? Nie. To Eva." miażdży.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline yumi_san

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 25, 2007, 07:48:42 pm »
Wzruszające anime - nadal Sailor Moon oczywiście odcinki poświęcone Ruce i Michi. Oprócz tego Grobowiec Świetlików, Moj sąsiad Totoro, Księżniczka Mononoke, Haibane Renmei, Brother Dear Brother i Utena. No i nie zapominajmy o Lady Oscar  :)
Ale zdarzyło mi sie też wzruszyć przy podobnie naiwnych tytułach co X czy Fushigi Yuugi  :)
Natomiast jeśli chodzi o wzruszajace mangi to w moim rankingu zdecydowanie przodują  Pieta i Shiroi Heya no Futari.
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline Slipin'Dragon

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 25, 2007, 08:46:04 pm »
Elfen lied- ostatnio ogladam i mimo litrow wylewajacej sie tam krwi uwazam ze jest mocno wzruszajaca. szczegolnie ten konflikt miedzy potworem godnym miana maszyny do zabijania a niepozorna niesamodzielna zagubiona dziewczyna.
 i oczywiscie ten  glowny bohater ktory z jednej strony "wraca" do swojej dzieciecej "przyjazni" a z drugiej wpada mu w rece biedactwo ktorym trzeba sie zajac( ktore przykleja sie do niego bardzo mocno).
i Nana ktora w jednym z poczatkowych odcinku zrobilaby wszystko zeby sie przupodobac "papie" (ktorym jest dla niej dyrektor  centrum naukowego w ktorym powstawaly genetyczne mutabty zreszta o dosc sympatycznym wygladzie)
to takie moje male spostrzezenia (ale jestem dopiero po 6 tym odcinku wiec...)
rauuu...

Offline @

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 25, 2007, 08:56:56 pm »
:shock: Czyli to anime ma wzruszać! A ja po prostu myślałem, że ma sprawdzać wytrzymałość monitorów na wyświetlanie ff0000 :?

Offline Slipin'Dragon

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 25, 2007, 09:29:24 pm »
Cytat: "@"
:shock: Czyli to anime ma wzruszać! A ja po prostu myślałem, że ma sprawdzać wytrzymałość monitorów na wyświetlanie ff0000 :?


widzisz nie wiem co ciebie wzrusza choc nie wiem czy  to jest wzruszajace czy bardziej godne wspolczucia. to jak w "perfuma: historia mordercy"
z jednej strony chcialo sie bohatera  zabic za te zbrodnie ktorych dokonal ale z drugiej strony to byl przeciez chory czlowiek i do tego strasznie samotny od samego poczatku
niech wam sie nie wydaje ze bronie psychopatow bo tak nie jest ale w przypadku Lucy to inny rodzaj przymusu wystapil - samoobrona(nie mylic z pozal sie Boże partia rzadowa) no i jeszcze te mozliwosci ktore miala...:/ jednym slowiem niebespieczne samotne biedactwo
rauuu...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2007, 05:31:40 am »
Z takim podejściem to każdy potwór w ludzkiej skórze godny jest miana 'biedactwo' :?

Nie chcę być złośliwy, ale 'Piła' też była wzruszająca? ;)

ps. okaleczyli tłumaczenie: Perfuma.... nie można było zostać przy tłumaczeniu książkowym: Pachnidło?

Offline Shirosama

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 26, 2007, 06:41:19 am »
Elfen Lied było na pewno trochę wzruszające.Bo wystarczy tylko przemyśleć historię Lucy żeby dojść do takiego wniosku.
Bo to ona była najbardziej pokrzywdzoną osobą.

Offline Dreadorus Maximus

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 26, 2007, 08:28:39 am »
To, czy coś wzrusza, czy nie jest odczuciem subiektywnym, więc nie ma co na ten temat dyskutować. Jednego EL wzruszy, innego nie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline nolifesking

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 26, 2007, 04:57:17 pm »
Tia nie ma to jak skrzywdzona dziewczynka wyrzynająca wszystkich dookoła... rzeczywiście wzrusza..

taka dygresyjka po tym co powiedział anfan..

Offline Shirosama

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 26, 2007, 05:16:47 pm »
No i co z tego.Liczy się powód dlaczego to robi.
A oczywiście oprócz niej inni też mieli smutne życie.

Offline nolifesking

wzruszające anime/manga
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 26, 2007, 05:48:37 pm »
Dla mnie zabójstwo niczego nie usprawiedliwia... czy raczej nic nie usprawiedliwia zabójstwa... jest to po prostu dno.
Wiesz takie twierdzenie też wnosi pewne wątpliwości co do "samobójstwa"
bo "czy nie lepiej skończyć ze sobą niż z innymi" (wchodzimy tu na bardzo niepewny polemiczny grunt...)