Autor Wątek: Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR  (Przeczytany 367818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacoslaw

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 11, 2003, 07:08:30 am »
Jestem ci niezmiernie wdzięczny tylko chciałem się jeszcze spytać czzy one amją jeszcz edodatkowe czary  :?: ? Byłem przekonany że to wszystko  :?:  :(

Offline Christoph

łuki
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 11, 2003, 10:16:48 am »
Lugburc: Co do łuków. Normalnie jak figurka ma łuk i tarczę to nie dostaje bonusów obrony z niej wynikających. Może jednak bronić się tarczą jak to pisze w zasadach (tzw. shielding). Aragorn wogóle nie ma tarczy (tylko pancerz) więc nie ma żadnych minusów, natomiast z Riders of Rohan mnie zastanowiłeś. Myślę że chyba nie otrzymują żadnych minusów za posiadanie łuku i tarczy, choć możliwe że kolesie z GW zrobili jakiś błąd w podręczniku...
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Lugburc

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 11, 2003, 12:49:31 pm »
Opiszę ci wszystkie czary Dziewięciu - jak zdążę to dzisiaj po 22.
Co do łuków to nie uważam, by sprawa była zamknięta. Istotnie tak wynika z zasad jak to zinterpretowałeś CH. niemnije jednak na czym polega różnica między ork bow a innymi? /bo przecież z podręcznika jasno wynika, że taka różnica istnieje- chodzi mi o podkucia/. I jeszcze jedno, czy elf złukiem dostaje -1 do D6 w walce wręcz - wszak zasady jasno stanowią, że łuk to broń 2ręczna... /to by było super!!! moje uruki po prostu zrobiłyby naleśniki z elfiątek..../
pozdrawiam
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Offline Boodzik

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 11, 2003, 12:51:13 pm »
Czy figurki na koniach z LOTRa są dużo mniejsze od tych z WFB? Pasują może do takich podstawek? Bo chciałem sobie kupić nazgula na koniu i zrobić z niego wraitha do WFB.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Jacoslaw

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 11, 2003, 02:36:20 pm »
Cytuj
Czy figurki na koniach z LOTRa są dużo mniejsze od tych z WFB? Pasują może do takich podstawek? Bo chciałem sobie kupić nazgula na koniu i zrobić z niego wraitha do WFB.
 
 
 :D

Konie nie są znacząco wieksze ja także uzywam nazguli w Wfb i przy koniu(trudno to nazwać koniem to raczej szkielet konia ) mojego kolegi chyba zwie sie WIGHT LORD wybada super ,żę różnice są nie dostrzegalne. :)

Offline Jacoslaw

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 11, 2003, 02:37:05 pm »
Bioły skąd masz taki avatar ? :?:  :?:  :(

Offline Boodzik

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 11, 2003, 02:52:20 pm »
Cytat: "Jacoslaw"

Konie nie są znacząco wieksze ja także uzywam nazguli w Wfb i przy koniu(trudno to nazwać koniem to raczej szkielet konia ) mojego kolegi chyba zwie sie WIGHT LORD wybada super ,żę różnice są nie dostrzegalne. :)


Jaką podstawkę mają konie w LoTR? Czy 2,5 na 5cm jak w WFB?

A co do wielkości avatarów, powiększ go sobie w paintcie do odpowiednich rozmiarów.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Jacoslaw

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 11, 2003, 03:08:40 pm »
Tam konie i wszystkie większe istoty są na podstawkach okrągłych średnica około  2 cm

Offline Jacoslaw

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 11, 2003, 03:10:51 pm »
sorry promień 2 cm  :oops:

Offline Christoph

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 11, 2003, 07:16:00 pm »
Cytat: "Lugburc"

Co do łuków to nie uważam, by sprawa była zamknięta. Istotnie tak wynika z zasad jak to zinterpretowałeś CH. niemnije jednak na czym polega różnica między ork bow a innymi? /bo przecież z podręcznika jasno wynika, że taka różnica istnieje- chodzi mi o podkucia/. I jeszcze jedno, czy elf złukiem dostaje -1 do D6 w walce wręcz - wszak zasady jasno stanowią, że łuk to broń 2ręczna... /to by było super!!! moje uruki po prostu zrobiłyby naleśniki z elfiątek..../
pozdrawiam


Różnica jest taka, orcze łuki mogą być użyte do walki wręcz i wtedy są traktowane jako hand weapon, czyli tak samo jak miecz czy topór. Natomiast elfi łuk ma większy zasięg i siłę, ale nie może być użyty do walki wręcz.
Ale elf z łukiem nie będzie miał -1 do WW. Zauważ że w liście ekwipunku ma on darmowy oburęczny miecz albo włócznię... Zresztą wszystkie postacie które mogą wybrać łuki, mają zapewniony za darmo jakiś miecz czy włócznię. Tak więc jeśli takiego łucznika zaatakujesz to koleś wyciąga swoją broń ręczną i marzenia o modyfikatorze -1 do rzutu na atak znikają, chyba że się uzbroił w miecz oburęczny :wink:
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Elrond

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 11, 2003, 07:25:16 pm »
Cytuj
Zresztą wszystkie postacie które mogą wybrać łuki, mają zapewniony za darmo jakiś miecz czy włócznię. Tak więc jeśli takiego łucznika zaatakujesz to koleś wyciąga swoją broń ręczną i marzenia o modyfikatorze -1 do rzutu na atak znikają, chyba że się uzbroił w miecz oburęczny


Czy Elfy mogą mieć łuk i miecz oburęczny jednocześnie (tak jak w filmie 8) )? Jakie to ma ujemne modyfikatory? -1?
Tell me Gandalf what I must do now.."

"Nie okazujcie im łaski, bo sami jej nie doświadczycie".

Offline Christoph

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 11, 2003, 07:30:38 pm »
A czemu nie? :) Miecz albo włócznia jest za friko, płacisz dopiero za łuk. Nie ma żadnych modyfikatorów, tylko sam miecz oburęczny powoduje że masz -1 w rzucie na atak, ale za to +1 w rzucie na obrażenia. Ale łuk nie ma żadnego wpływu na to.
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Lugburc

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 11, 2003, 08:49:04 pm »
zadam jedno szybkie pytanie.
Czy ktoś wie, względnie się domyśla, jak wygrać złem z dobrem, nie używając Saurona, lub Barloga?
Ma ktoś może jakiś ciekawy pomysł?
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Offline Maximus

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 11, 2003, 09:03:22 pm »
No wiesz Lugburc to chyba zależy od składu armii zła i dobra oraz od sytuacji w jakiej sie znajdujesz podczas gry. Kazdy ma jakies swoje taktyki dotyczące drogi do zwycięstwa, ale moim zdaniem nie ma takiego otowego przepisu na wygraną. Jezeli takowy by istnial to gra w zadne strategiczne gry GW nie miala by sensu.  8)
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Offline Jacoslaw

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 11, 2003, 10:28:44 pm »
Lugburc podasz mi te czary Nazguli  :cry:

 

anything