trawa

Autor Wątek: Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR  (Przeczytany 373992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Glorfindel

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 05, 2003, 02:44:46 pm »
od 18 listopada w sprzedazy
wejdz na wladca-pierscieni.pl i tam sa szczegoly-nie chce mi sie pisac
w kinach( nielicznych tez beda grali OBIE rozszerzone wersje)
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline BeRsErK

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 05, 2003, 06:32:38 pm »
Mam do was prośbe, chciał bym zacząć grać urukami ale kompletnie nie wiem od czego zacząć ( w lotr'a graja moi kumple ale ostatnio nie mam z nimi kontaktu) - moglibyście pokazać mi rozpiskę na średnią ilość pkt, na które gracie i jeśli możecie wytłumaczcie mi taktyki jakimi się posługuje ta armia.

Z góry dzieki za pomoc ;)

Offline Christoph

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 05, 2003, 08:15:12 pm »
Najlepiej chyba zacząć od boxa fighting uruk-hai - 20 plastikowych orków (z pikami i z mieczami) za 60 złotych. Ja mam uruki tylko na 473 pkt :( i na razie chyba nie będzie ich więcej (konfra 8) ). A rozpiska - podstawa to uruki z mieczami i wsparcie z drugiej lini w postaci pikinierów. Do tego można dorzucić sarumana, nazgule, berserkerów i kuszników - ale to już metalowe figurki i musiałbyś trochę więcej zainwestować...
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline BeRsErK

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 05, 2003, 08:57:37 pm »
Pieniadze, że tak powiem nie graja roli ale chciał bym wiedzieć co kupic bo potem będę miał sporo figórek, które mi się nie przydadzą :/

Offline BeRsErK

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 05, 2003, 08:59:08 pm »
Pieniadze, że tak powiem nie graja roli ale chciał bym wiedzieć co kupic bo potem będę miał sporo figórek, które mi się nie przydadzą :/

Offline Lugburc

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 05, 2003, 09:17:05 pm »
Glor. dzięki za informację!
Berserk, niebawem ukaże się mój artykół na gildii poświęcony grze bitewnej LORT, w którym to omawiam szczegółowo zagadnienia, które cie nurtują
pozdrawiam nowego generała walecznych Uruk-hai!!
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Offline BeRsErK

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 05, 2003, 10:52:44 pm »
Dzieki i czekam z niecierpliwoscią na ten artykuł :)
Ale tak poza tym to chciał bym wiedziec, czy balisty wydane w zwiazku z obleżeniem Helm's Deep maja także zastosowanie w zwykłych potyczkach i czy armie "złej" strony mogę łączyć dowolnie czy są jakieś restrykcje(np jak bym chciał mieć armię mieszaną Uruków i Easterlingów) ??

Offline ToudiMG

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 06, 2003, 08:22:54 am »
apropos zwycięstwa zła nad dobrem... Balrog przeżył???? Raz rozegrałem sparingową bitewkę balrog vs łucznicy elfi.... balrog wymiata!!!
zy jest ktoś grający w Lorda z WROCŁAWIA??? kontakt ToudiMG@wp.pl
www.thelastalliance.com (is back!)

Offline Christoph

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 06, 2003, 04:49:15 pm »
W sumie nie ma żadnych limitów, możesz sobie dobrać takie jednostki jakie chcesz. Jedyne restrykcje to niektóre scenariusze, po prostu bez odpowiednich jednostek rozgrywanie scenariusza mija się z celem...
A balisty służą do oblężeń, więc tylko w takich bitwach są przydatne. Więcej nie wiem, bo nawet nie czytałem części podręcznika poświęconej oblężeniom  :D
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Bagpiper

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 07, 2003, 08:53:08 am »
A ja proponuje tak (jak mnie posluchasz zetrzesz w proch wszystkich tych bezmyslnych jezdzcow rochanu i paskudne elfy)
kup 3 boksy z urukami
5x blister z kusznikami
5xblister z berserkami
Teraz 30 urukow z boksow zbroisz w piki, za nimi ustawiasz kusznikow, na flankach dajesz 30 urokow z pronia sieczna i tarczami, a na przedzie kolumny dajesz berserkow.
Najbrawdopodobniej bersercy nie pozyja dlugo, ale zrobia zamieszanie, jednak masz pewnosc ze zaden badziewiasty elf, czy rochanczyk nie zajdzie cie z boku, a jesli sprobuja szarzy na pikinierow (musieli by byc glupi!!) to twoi kusznicy zrobia z nich sitka.
A no i nikt cie nie zaflankoje!
FIGHTING URUK-HAI!!!!!!!!!!!!!

Offline Lugburc

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 07, 2003, 09:03:48 am »
nie do końca podzielam twoje zdanie peiper. ja wolę oszczędzać uruków zasłaniając ich goblinami. co prawda wolniej się wówczas poruszają, ale więcej modeli dochodzi do zwarcia. dokładniej to opisuję w LIŚCIE LASU LOREN NIE PADAJĄ NA PRÓŻNO, to mój tekst. ukaże się niebawem...
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Offline Bagpiper

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 07, 2003, 09:53:50 am »
Lug ale co to za plan?
Gobliny sa wolne i opuzniaja urokow!
Mam swiadomosc ze jezeli przeciwnik ma na przedzie lucznikow to ci bersekerzy szybka padna ale oni ruszaja sie szybciej niz gobliny, i szybciej tam dojda!
A juz przez pancerne szerego kopijnikow i tarczownikow nic sie nie przebije (5+ save)
Aha w moim poscie wyzej byl blad: oczywiscie powinno pisac ,,nie sflankuje"  a nie ,,nie zaflankuje"  :)

Offline BeRsErK

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 07, 2003, 10:56:17 pm »
A co z herosami i dowódcami + sztandarowi - czy się opłacaja i co nam daje ich obecność na polu bitwy - wygladaja super i chciał bym ich wystawic na bitewke :D

Offline Christoph

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 07, 2003, 11:12:37 pm »
Jeżeli chcesz herosów uruków to masz do wyboru Lurtza i innych bezimiennych kapitanów uruk-hai. Wystawienie ich na pewno się opłaca, bo bohaterowie w lotr mogą podejmować tak zwane bohaterskie akcje, które czasem mogą zmienić losy bitwy. W telegraficznym skrócie bohaterska akcja sprawia że bohater i jego sojusznicy w promieniu 14cm mogą wykonać jakąś akcję przed przeciwnikiem, nawet jeśli ma on inicjatywę w danej turze.
A sztandarowi, niestety nie ma oficjalnych zasad (przynajniej w rulebooku) dotyczących sztandarów :( Czyli możesz wystawić sztandar, ale nie będzie dawał twoim wojskom niczego :( no chyba że będziesz grać z kumplami na jakieś house rules...
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Lugburc

Pod Zielonym Smokiem - tematy luźno związane z LotR
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 18, 2003, 09:28:06 pm »
nareszcie napisałem, wysłałem i już jest, z pokorą zapraszam do lektury mojego tekstu pt.: ZŁOTE LIŚCIE LASU LORIEN NIE PADAJĄ NA PRÓŻNO CZ1 poruszm tam sprawy dotycące LOTR. Znajduje się na gildii w bitewniakach we Władcy...
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

 

anything