Autor Wątek: Fanatycy  (Przeczytany 8751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shino

  • Gość
Fanatycy
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 25, 2007, 06:39:49 pm »
Cytat: "Kołata"
Skoro już gramy na jawne rozpiski (osobiście uważam, że powinno się na turniejach grać na tajne), to dlaczego moja armia ma być bardziej przycięta niż inne? Ty ujawniasz przedmioty i ja ujawniam przedmioty - jest sprawiedliwie. Dlaczego ja mam jeszcze ujawniać fanatyków, dając Ci w ten sposób bardzo duży a niezasłużony bonus na starcie?
idac tym tropem moja zadna normalna jednostka core'owa ani specialowa nie powinna ujawniac mag. przedmiotow ani sztandarow a elfy nie powinny ujawniac mag. itemow na championach... dodatkowo poniewaz nie we wszystkich armiach sa jednostki r&f w specialach i rare'ach to tam tez command groupow ujawniac sie nie powinno... nie mowiac juz o runach na maszynach u dwarfow... w koncu zadna inna nacja run na broni nie ma (no.. jest jeszcze hellcannon)

Offline Gogol

Fanatycy
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 25, 2007, 06:50:15 pm »
dlatego jak widać tajne rozpy to twór sztuczny , nie zgodny z zasadmi i nie pasujący do WFB ale co tam ...
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Kołata

Fanatycy
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 25, 2007, 06:50:29 pm »
@Shino

Dlatego tak jak mówię - granie na jawne rozpiski to bzdura. Jeśli już mamy grać w podobny sposób, to tak jak napisałem - grać na ujawnione magiczne przedmioty (wszystkie, zarówno na herosach jak i na oddziałach i maszynach + bloodlieny, virtue, spawningi etc.). Wtedy wszyscy tracą i zyskują mniej więcej tyle samo.

@Jankiel

Dzięki za info o assassinie.
Moim zdaniem z nim sprawa powinna wyglądać tak (przy graniu na jawne itemy, a nie rozpiski), że Twój przeciwnik nie wie, że go masz. Nie wie też jakie assassin ma itemy, dopóki się nie ujawni.
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline QUASSIMODO

Fanatycy
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 25, 2007, 08:38:50 pm »
jak dla mnie to assasin placi slono za zasade schowania
jawne rozpy zabily te kaste


jakos ostatnio sprawia mi ogromna przyjemnosc granie na tajnych rozpach
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Barbarossa

  • Gość
Fanatycy
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 25, 2007, 09:49:16 pm »
Ty chcesz grać na tajne rozpiski. OK, nie ma sprawy - coraz więcej turniejów to dopuszcza.

Ale dopóki gra toczy się na jawne rozpiski, masz obowiązek pokazać swojemu przeciwnikowi pełną i jawną rozpiską, jaką ją stworzyłeś w army builderze, bez żadnej cenzury.

Owszem, jawność boli niektóre armie i/lub rozpiski bardziej. Np Van Horstmann's Speculum czy Cloak of Mists and Shadows to przedmioty, których wystawianie na tajne rozpiski ma dużo większy sens.

Ale jawność jest pełna. Ty ujawniasz magiczne itemy na bohaterach i fanatyków. A gracz dwarfów ujawnia magiczne zdolności na maszynach i na bohaterach. Itd, itp. Tworzenie sobie własnych zasad "bo tak będzie uczciwiej" jest wysoce niewskazane.

Offline karlee

Fanatycy
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 25, 2007, 09:52:32 pm »
Kołata: a jak chcesz nie ujawniac liczby fanatykow, skoro musisz podac koszt punktowy oddzialu night goblinow? Nawet w twoim systemie ze jawne sa magic itemy i bloodlines, to bedzie wiadomo w ktorym oddziale ilu fanoli jest, bo latwo sobie obliczyc ilu fanoli ma dany oddzial patrzac na koszt punktowy ;-)

Pozatym musisz sie pogodzic z tym ze na turniejach gramy na nieco zmodyfikowanych zasadach podrecznika, i rozne armie na tym nieco traca, ale dzieki temu zyskujemy bardziej przejrzysta i sprawiedliwa rywalizacje. I nie marudz ze tylko ty na tym tracisz, bo np. male armie traca na +1 do rzutu na zaczynanie, gobbosy na fanolach, DE i Skaveny na assasinach, TK i Skaveny na wykopywaczkach, Carsteiny na przyzywaczach wilkow, WE DE HE i EMP na skautach, Krasnale na Gornikach itp itd.
EACE, LOVE AND WFB

Jankiel

  • Gość
Fanatycy
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 26, 2007, 06:49:39 am »
Cytuj
jawne rozpy zabily te kaste

Assassin może być zaskoczeniem w rozpie na 3500-4000 pts.
3 sloty hero i brak ~200 pts w normalnej armii są wystarczającą wskazówką.

Offline Remo

Fanatycy
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 27, 2007, 07:55:59 am »
Cytat: "Kołata"
@Shino

Dlatego tak jak mówię - granie na jawne rozpiski to bzdura. Jeśli już mamy grać w podobny sposób, to tak jak napisałem - grać na ujawnione magiczne przedmioty (wszystkie, zarówno na herosach jak i na oddziałach i maszynach + bloodlieny, virtue, spawningi etc.). Wtedy wszyscy tracą i zyskują mniej więcej tyle samo.


Rzeczywiście bzdura i to wielka. Ale proszę nie próbuj modyfikować modyfikacji bo to jeszcze pogorszy sprawę.
Za tekst "bo tak się gra" mam ochotę sprzedać przeciwnikowi blaszkę.
Przykładem jest ostatni Strategicon, którego regulamin przeczytałem dokładnie a mimo to co bitwę słyszałem tekst w stylu "tak chyba jest w regulaminie" "na pewno go czytałem" "tak się gra".
Oświećcie mnie proszę co na turnieju klasy Master oznacza hasło "tak się gra"?
Jeśli czegoś nie ma w RB ani w regulaminie turnieju to co mnie obchodzą lokalne fanaberie?

I jeszcze jedna sprawa. Nie będzie miłej gry jeśli przed podaniem łapy na przywitanie słyszę: "Pokaż mi swoją rozpiskę" Mam wtedy ochotę powiedzieć: "...j Cię obchodzi moja rozpiska" Nie umiesz wygrać z elementem zaskoczenia jakim jest tajna rozpa? To jesteś kupa nie generał.
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline grzech76

Fanatycy
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 27, 2007, 08:15:43 am »
Cytat: "Kołata"
Skoro już gramy na jawne rozpiski (osobiście uważam, że powinno się na turniejach grać na tajne), to dlaczego moja armia ma być bardziej przycięta niż inne? Ty ujawniasz przedmioty i ja ujawniam przedmioty - jest sprawiedliwie. Dlaczego ja mam jeszcze ujawniać fanatyków, dając Ci w ten sposób bardzo duży a niezasłużony bonus na starcie?


Spójrz na to z innej strony - inni gracze też ujawniają ci liczbę fanatyków w oddziałach. Jest ona zerowa, ale cóż...

Osobiście też jestem za tajnymi rozpiskami i wielu graczy też pomału się do tego przekonywuje. Ale turnieje to nie jest coś gdzie można coś takiego łatwo zastosować. Co bowiem w sytuacji, gdy zagrasz z kimś, a okaże się, że miał złą rozpiskę, lub nawet celowo oszukał - co zrobić by wynik z takiej bitwy był sprawiedliwy dla reszty uczestników w turnieju? Ale pewnie takie tematy już tu były więc nie będę się rozpisywał.

Offline malal

Fanatycy
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 27, 2007, 08:28:04 am »
Cytat: "Remo"


I jeszcze jedna sprawa. Nie będzie miłej gry jeśli przed podaniem łapy na przywitanie słyszę: "Pokaż mi swoją rozpiskę" Mam wtedy ochotę powiedzieć: "...j Cię obchodzi moja rozpiska" Nie umiesz wygrać z elementem zaskoczenia jakim jest tajna rozpa? To jesteś kupa nie generał.


Glupoty gadasz waszmosc....Ja zawsze reke podaje dopiero przed bitwa sama zyczac powodzenia.....Nie widze nic zlego  w tym ze poza czesc na poczatek ludzie nie obmacuja mi reki tylko prosza o rozpiske :roll:
unelord ma tylko 9 ld poniewaz jest........
.....plochliwy :D

Offline Zox

Fanatycy
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 27, 2007, 03:04:22 pm »
Cytat: "grzech76"
Co bowiem w sytuacji, gdy zagrasz z kimś, a okaże się, że miał złą rozpiskę, lub nawet celowo oszukał...


Do sędziego  :roll:
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline Remo

Fanatycy
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 27, 2007, 03:18:02 pm »
Cytat: "malal"
Cytat: "Remo"


I jeszcze jedna sprawa. Nie będzie miłej gry jeśli przed podaniem łapy na przywitanie słyszę: "Pokaż mi swoją rozpiskę" Mam wtedy ochotę powiedzieć: "...j Cię obchodzi moja rozpiska" Nie umiesz wygrać z elementem zaskoczenia jakim jest tajna rozpa? To jesteś kupa nie generał.


Glupoty gadasz waszmosc....Ja zawsze reke podaje dopiero przed bitwa sama zyczac powodzenia.....Nie widze nic zlego  w tym ze poza czesc na poczatek ludzie nie obmacuja mi reki tylko prosza o rozpiske :roll:


A ja widzę w tym coś złego. Wolę się najpierw przywitać i przedstawić i fajnie by było żeby oponent też tak zrobił.
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Jankiel

  • Gość
Fanatycy
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2007, 10:18:27 pm »
Chyba zbyt nerwowy jesteś do tej gry.

JJ

  • Gość
Fanatycy
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 28, 2007, 05:16:23 am »
Cytat: "Jankiel"
Chyba zbyt nerwowy jesteś do tej gry.


Tylko na forum tak sie pieni.
W realu - miły i sympatyczny zawodnik.

Offline grzech76

Fanatycy
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 28, 2007, 07:51:47 am »
Cytat: "Zox"
Cytat: "grzech76"
Co bowiem w sytuacji, gdy zagrasz z kimś, a okaże się, że miał złą rozpiskę, lub nawet celowo oszukał...


Do sędziego  :roll:


no tak, do sędziego, ale to już jest po bitwie - i jaki wynik dać, by był sprawiedliwy dla ciebie i reszty uczestników?