Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 141901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Samuel

snoopy
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2007, 09:03:54 am »
Hmm, miejmy nadzieje, ze ten towar zastępczy w postaci złotch myśli psioka będzie wstępem do albumów, a wydawca chce wyczuć rynek i wypuści jakieś książeczki. Ale roczniki to raczej u nas nie wyjdą nigdy. Najpierw musiałaby się psina przez kilkanaście lat ukazywać w prasie i być popularna jak Raczkowski. Z resztą cena byłaby pewnie zbliżona do wersjia amerykańskiej, więc po cholerę czekać. i pewnie jakość wydania byłaby porównywalna. Porównajcie amerykańskie wydania Calvina z tym polskim. Niebo a ziemia (mówie o tym wydaniu formatu zbliżonego do "300" - amerykańskim rzecz jasna).
erefere

Offline tranway

Re: snoopy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2008, 11:31:57 am »
Cytat: "Samuel"
miejmy nadzieje, ze ten towar zastępczy w postaci złotch myśli psioka będzie wstępem do albumów

Tak też się stało. Nasza Księgarnia zapowiedziała (wydała już?) na luty dwa tomy "pełnowartościowego"  Snoopiego.
"Była ciemna, burzliwa noc" część 1 i 2. Cena zapewne będzie podobna do wcześniejszych tomów "złotych myśli".

Dajcie znać jeśli znajdziecie w księgarni te komiksy....

Offline Julek_

Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2008, 12:16:52 pm »
Ja się bardzo Cieszę z <Fistaszków> po polsku. Od dawna byłem ciekaw tego komiksu, więc spróbuje go po polsku.

Zobaczy jak komiks będzie wydany i jak Rusinek poradzi sobie z przekładem. A w razie czego zawsze jeszcze pozostaje oryginał (pięknie wydany i zbierający mnóstwo pochwał)

http://www.fantagraphics.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=115&Itemid=62&vmcchk=1&Itemid=62

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2008, 03:59:31 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
A w razie czego zawsze jeszcze pozostaje oryginał (pięknie wydany i zbierający mnóstwo pochwał)


i zgodnie z tym co jest napisane na stronie ze względów licencyjnych do kupienia tylko i wyłącznie w Ameryce Północnej ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline freshmaker

Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2008, 05:01:27 pm »
kupuj na amazon albo od witka :)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Samuel

Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2008, 05:29:00 pm »
albo przez empik. a pamietacie wydanie fistaszków z lat 80 w Literaturze Na Świecie? Swietne to były tomiki
erefere

Offline Julek_

Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2008, 07:54:18 pm »
no i nie ma problemu  ;)

Offline KoZZ

Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2008, 08:27:54 pm »
Nie ma jakichkolwiek problemów z zamówieniem Fistaszków z amazonu. Wiem, bo sam zamawiam ;) Cztery tomy na półce, cztery następne już lecą :D Fantastyczny komiks paskowy, Calvin i Hobbes wymięka.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Yaseck

Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 27, 2008, 12:24:28 pm »
Żałuję, że nie zajrzałem tu przed zakupem pierwszej części Snoopiego. Bym nie wyrzucił w błoto ~20zł. Przekartkowałem ten szajs w 2 minuty...

Offline Blacksad

Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2008, 12:41:32 am »
Szajs jak szajs - po prostu kiepski dobór tego, co mialo byc wprowadzeniem w RP do fisztaskowego świata.
Chrzań się, Smirnov

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2008, 12:47:42 pm »
Cytat: "Blacksad"
Szajs jak szajs - po prostu kiepski dobór tego, co mialo byc wprowadzeniem w RP do fisztaskowego świata.


dokładnie..
I'm a master for these cookies

Offline tranway

Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 28, 2008, 01:41:57 pm »
Mówicie o "złotych myślach" czy o "Była ciemna, burzliwa noc"?
Bardzo enigmatyczni jesteście....

Offline Blacksad

Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2008, 11:23:09 pm »
Nie mogę mówić za Yaseck'a - ale ja miałem na myśli jedno i drugie:) Czyli przerost "gadżetomanii" nad faktyczną treścią. Wyrwane z kontekstu fragmenty wydane w Polsce, tylko dla tego, że wiele osób ma piórnik/koszulkę/ logo na komórce ze Snoopy'm.
Chrzań się, Smirnov

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 14, 2008, 05:48:25 pm »
Po dwóch częściach zbioru "Była ciemna, burzliwa noc" jestem zauroczony Fistaszkami. Do tej pory mój kontakt ze stripami Schulza był sporadyczny i przyznam się szczerze, że wtedy nie potrafiłem docenić ich wyjątkowości. Ale teraz biję się w piersi, bo to kolejne genialne stripowe universum, obok "Calvina i Hobbesa", "Garfielda" i "Jeremiego", które chętnie będę odwiedzał.

Offline graves

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2008, 09:57:10 pm »
W końcu nabyłem "Fistaszki" czyli dwa albumy Snoopiego. Podchodziłem do tego jak pies do jeża... Skoro znam genialnego Calvina i Hobbesa, to czym może mnie to jeszcze zaskoczyć? Znałem do tej pory jedynie pojedyncze stripy gazetowe, wyrwane całkiem z kontekstu, które wydawały mnie się mocno abstrakcyjne (humor prawie jak z Mumio :) ).
Po przeczytaniu tych dwóch albumików z "przykrością" stwierdziłem, że są lepsze od C&H. Oczarowały mnie całkowicie, a texty typu:
- Od której babci dostałam tę książkę pod choinkę? Od grubej czy od chudej?
- Od chudej.
- Babcie powiny mieć imiona jak ludzie.
Zapamiętam na długo :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything