Autor Wątek: Fistaszki - nadciąga Snoopy!  (Przeczytany 145404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:33:51 pm »
Dobre są te ,,Fistaszki"? Bo ogólnie mam uczulenie na orzechy i nie wiem czy zaczynać serię :smile:

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:37:32 pm »
Jak, czy Fistaszki dobre?  :shock:

Człowieku, to jedna z najlepszych rzeczy w tym wszechświecie komiksowym! :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #242 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:40:11 pm »
Jak, czy Fistaszki dobre?  :shock:

Człowieku, to jedna z najlepszych rzeczy w tym wszechświecie komiksowym! :smile:

To trzeba będzie się zapoznać. Jeśli zacznę od trzeciego tomu, to wpłynie to w jakiś sposób na rozumienie treści?

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #243 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:41:39 pm »
Nie. To są paski. Możesz kupić dowolny tomik.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 02:15:08 pm wysłana przez Death »

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #244 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:47:57 pm »
Polecam kupić Fistaszki u źródła. Nasza Księgarnia sprzedaje lekko uszkodzone tomiki za 20 i 25 zł (okładkowa 64,90). Obecnie mają na stanie dwa takie uszkodzone tomy. Więc dasz 45 zł + 9 zł za wysyłkę i masz dwa tomiki. A najlepsze, że jest szansa, iż te tomiki przyjdą zupełnie nieuszkodzone. Mnie się tak zdarzyło dwa razy. Kupiłem za bezcen, a przyszły w świetnym stanie.


TU KLIKNIJ


Jest tam też darmowa wysyła od 90 złotych, więc warto jeszcze coś dorzucić za kolejne 45 zł...

Offline maximumcarnage

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 06, 2013, 01:11:05 pm »
Dzięki za link , już zamówiłem  :smile: .

Offline zielone_biurko

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:46:08 pm »
różnica jest taka, że w którymś tomie wprowadzony jest nowy bohater, a inny uczy się mówić. No i tak szczerze mówiąc, nie ma tego co w Calvinie i Hobbsie, pomimo całej masy pasków ani pomysły ani teksty się nie powtarzają ;-)

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 06, 2013, 07:41:08 pm »
pomimo całej masy pasków ani pomysły ani teksty się nie powtarzają ;-)

Nie, wcale.
Jasne, że się powtarzają, z małą modyfikacją. I to jest właśnie fajne. Chyba wszystkie serie paskowe tak mają.

Offline bęc

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:58:35 pm »
O cenie nie pisałem, bo nic się nie zmieniło.  :smile: .
A zapowiedź tego tomu jest w różnych księgarniach internetowych, ale na stronie NK jakoś nie...
Nasza Księgarnia już dawno zapowiedziała, że nie będzie robić dodruków wyprzedanych już tomów.

Chyba z 2 lata wstecz, pisałem do NK i dostałem dokładnie taką odpowiedź, że dodruków nie będzie. Wtedy kupiłem pierwszy tom za 100 pln a resztę już kupowałem w normalnych cenach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 10:01:58 pm wysłana przez bęc »

Offline maximumcarnage

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 11, 2013, 09:08:23 am »
Dostałem właśnie zamówione ,,Fistaszki". Death, miałeś rację. Mimo, że figurowały jako uszkodzone, to przyszły praktycznie w stanie idealnym. Jedyną wadą są niewielkie przybrudzenia okładek.

Co do samego komiksu, to przeczytałem już kilkadziesiąt stron. Taki miły powrót do dzieciństwa. Przypomniały mi się czasy historyjek dołączanych do gumy balonowej i serial ,,Klan urwisów", który oglądałem w tvp na początku lat dziewięćdziesiątych. ,,Fistaszki" to jest coś, co pozwala się odprężyć, pomarzyć, zapomnieć na chwilę o kłopotach. Jedyną rzeczą, która mnie zirytowała, był wstęp Michała Ogórka. Jakiś taki nieskładny i nie wiadomo za bardzo do czego ten człowiek dąży.

Offline zielone_biurko

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 11, 2013, 04:13:08 pm »
Nie, wcale.
Jasne, że się powtarzają, z małą modyfikacją. I to jest właśnie fajne. Chyba wszystkie serie paskowe tak mają.


Miałem na myśli to, że jestem po lekturze Snoopy'ego i Fistaszków i nie skojarzyłem 2 takich samych pasków. W przypadki Calvina i Hobbesa Sytuacje się powtarzały.
Kadr 1 wstęp
Kadr 2 Calvin się o coś pyta ojca
Kadr 3 Narzeka na ojca i idzie po schodzach do pokoju (ten sam kadr nawet śmiem twierdzić),
podobne sytuacje była w scenkach z opiekunką. ;-)

Offline Death

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:40:15 pm »

Nowa kolekcja Fistaszków z Fantagraphics. Niedzielne paski w kolorze.
Niby fajnie, ale zdaje się, że to są te same, co z zebranych...
KLIK

Offline radef

Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwiec 21, 2013, 07:16:11 am »
Nowa kolekcja Fistaszków z Fantagraphics. Niedzielne paski w kolorze.
Niby fajnie, ale zdaje się, że to są te same, co z zebranych...
KLIK
Nieładne, nieładne posunięcie Fantagraphics, bo będą to po prostu powtórzone paski z kolekcji, tylko w kolorze. Na przykład przy kolekcji z paskami Floyda Gottfredsona (pierwsze komiksy z "Myszką Miki") od razu wymyślono, że kolorowe paski mają być osobno.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #253 dnia: Lipiec 06, 2013, 01:10:21 pm »
"Fistaszki zebrane: 1965-1966" - kolejny fantastyczny tom, po lekturze którego z utęsknieniem czeka się na następny. Wydaje mi się, że o wiele intensywniej Schulz skupił się na głównych bohaterach, czyli na Charliem, jego siostrze, dwójce Van Peltów, Schroederze i oczywiście Snoopym, który jest niekwestionowaną gwiazdą tego tomu. Snoopy jako as lotnictwa z czasów pierwszej wojny światowej - "Bądź przeklęty, Czerwony Baronie!" - to jest po prostu mistrzostwo świata!
Fajnie, że Schulz raz na pewien czas próbował historyjki niedzielne logicznie połączyć z tymi z tygodnia. Ale robił to bardzo rzadko. Generalnie działo się raczej na odwrót. :)     

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki - nadciąga Snoopy!
« Odpowiedź #254 dnia: Lipiec 06, 2013, 02:06:25 pm »
kolejny fantastyczny tom, po lekturze którego z utęsknieniem czeka się na następny.

Jeszcze nie czytałem takiego, którego nie dałoby się tak opisać. Nasza Księgarnia przyzwyczaiła nas do co półrocznej porcji Fistaszków i niech lepiej nie próbują tego zmieniać, bo efekt może być podobny jak u ćpuna po odstawieniu narkotyków. Dla mnie w tym tomie rządzi Snoopy przeżywający zawód miłosny, czy paski o obozie na który najpierw jedzie Charlie, a rok później Linus.

 

anything